Skocz do zawartości

Depronowiec własnego pomysłu


Gacper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie z mąką rulez!

No to zostaw na razie jak jest. W locie powinno być dobrze, a jak przyglebisz przy lądowaniu to najwyżej pęknie i wtedy przerobisz.

Aha, to, że ogon jest dłuższy, zwiększa, a nie zmniejsza, siły na niego działające i jego wytrzymałość. Upraszczając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia to zmniejsz ta zetke do steru, bedzie sie przesowac i nie bedzie ster reagowal prawidlowo (sam popelnilem taki blad).

Nie mam pojęcia, jak to zauważyłeś, ale dziękuję. Właściwie to sam to zauważyłem, tylko nie wiem jak to naprawić. To może powodować "martwą strefę" w zerowej pozycji steru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... ogon jest tym dłuższym ramieniem, siła będzie większa, lecz nie taka straszna jak piszą

 

Edyta 

To przecież nim za pomocą steru wysokości i kierunku machasz całym modelem, jak stery pozostają w spoczynku to wtedy siła będzie mniejsza jeśli o to Ci chodzi, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz testować to zrób taki test. Złap za kadłub i pomachaj trochę energicznie jakbyś ogonem chciał muchę trzepnąć.

Dlaczego taki test? Tak mi pękł ogon w P11. Przy lądowaniu oparłem się nosem o ziemię i wtedy złamał mi się ogon, własnie w najwęższym miejscu koło stateczników. A był przecież w powietrzu, opór powietrza przy gwałtownym machnięciu wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic nie robię - zacząłem robić osłonę silnika. Będzie wokół niego depronowa obręcz a w środku papierowa atrapa silnika gwiazdowego zasłaniająca właściwy silnik. To wycinanie papieru trochę mi zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drobiazgi zrób po oblocie 

Właśnie kończę model dwupłata Ultimate AMR (nac) z depronu i maskę zostawiam na koniec. W trakcie oblotu mogą stać się różne rzeczy więc szkoda by było Twojej pracy, poza tym i tak trzeba wyregulować skłon i wykłon silnika. A fajny model się szykuje  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Policzyłem żeberka na planie toto, nawet nie sprawdzając czy ma taką samą rozpiętość. Wyciąłem już sobie materiał na 28, a że będę wycinać gorącym drutem, to te kilka nie zrobi różnicy. Ten samolot to chyba i tak latający czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie zamieściłem zdjęcia jak teraz wygląda samolot, ale o tym później. Wyciąłem wczoraj te żeberka, jest ich chyba 24 albo 23, ze względu na moje błędy podczas wycinania. Niestety, jak je przymierzyłem do samolotu, okazało się, że są za małe. Przymierzyłem też mój szablon, z którego je wycinałem, do rysunku, z którego odrysowałem szablon. Też za mały. Ta zagadka jest dla mnie nie wyjaśniona, chyba, że szablony uległy skróceniu na skutek szlifowania, w celu dopasowania ich do siebie. Oto jak to wygląda:

post-14648-0-56110500-1426332223_thumb.jpgpost-14648-0-46127400-1426332212_thumb.jpgpost-14648-0-37047000-1426332237_thumb.jpg

 

 

A to są zmiany które nastąpiły jakiś tydzień temu:

post-14648-0-20433700-1426332396_thumb.jpgpost-14648-0-31577500-1426332408_thumb.jpgpost-14648-0-93594600-1426332419_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.