Skocz do zawartości

dukeroger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

no dobra trzymamy sie ostatniej wersji, jak ze jest folia i jest reszta gratow nie ma wymowek. Pierwsze oklejanie Solarfilmem mam za soba, roznice sa subtelne; po pierwsze folia jest naprawde cienka, zwija sie jak waz i ma tendencje to podklejania sie, z ta ronica do solarfilmu ze nie niszczy to farby, mam wrazenie ze ma ciut mniejszy skurcz niz solarfilm i ze slabiej trzyma klej (choc klejenie folia do folii bez konstrukcji pod spodem daje sie zrobic). Z grubosci i ilosci barwnika wynika kolejna cecha jaka jest mniejsze niz w solarfilmie krycie. Trudniej tz odrywa sie folie podkladowa, tutaj producent sugeruje trik pt tasma klejaca przyklejana z obu stron co przy rozrywaniu tasm odkleja folie podkladowa. Ostania moja obserwacja to klejenie do pelnej balsy; ciut gorzej niz z solarflimem (moze to przez ten mniejszy skurcz). Tak czy siak niezly material i rewelacyjna waga (18g/m2). Efekty oklejania weekendowego ponizej:

 

DSC_0114_zpse3037f5f.jpg

 

DSC_0116_zpsbc1a524f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jeszcze inna koncepcja malowania znalazła się na Extrze. Co mogę doradzić: jak będziesz wycinał  w folii otwory na serwa, statecznik itp to super to wychodzi rozgrzanym drutem np: spinaczem biurowym. Łączenie folii na modelu prasuję przy temperaturze żelazka 125-130st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy otworach normalnie to nacinam na koperte i prasuje trojkaty do wewnatrz konstrukcji, zaskakujaco trudne bylo wykonanie dolnej czerwonej czesci, mniejszy skorcz solarflimu spowodowal trudnosci z wybraniem przejscia przekroju zaokraglonego w kanciasty. Zauwazylem ze zostawiles w spodzie otwor - to do wietrzenia kadluba? czy inne powody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.