Skocz do zawartości

RWD10 skala 1/6 od Napolskimniebie.pl - piankowy akrobat


JacekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Patrzę z dużym zainteresowaniem. I podpatruję ...... Bo czeka mnie podobne wyzwanie !

Ociupinkę większe. 1,6m rozpiętości... Ale ciągle rozglądam się, co mógłbym z Twoich rozwiązań wykorzystać ? Masa moich pianek  - 710g ! Nie jest  to mało, ale umówmy się - tradycyjnymi metodami stosowanymi w modelarstwie - nie do osiągnięcia ?  Cały czas w tyle głowy "szamoce"  się ten współczynnik: masa - wytrzymałość....

Sorrki, że wcinam się w Twoją relację, ale chciałem pokazać, że Marek jest zdolny i otwarty na różne szaleństwa takich zboczeńców - jak ja ! Będę robił, co w mojej mocy by Jego robota nie poszła na marne. I od samego takiego stwierdzenia - już człowiekowi drżą ręce...

Dla porównania - Orlik. ale dopiero na zdjęciu widać, jak perspektywa  przekłamuje. Orlik ma tylko 90 cm rozpiętości !

Pozdrawiam  i czekam na Twój wielki finał (oblot) - Jurek

20210922_205616.jpg

20210922_205638.jpg

20210922_205737.jpg

20210922_205813.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku ależ wcinaj się na zdrowie :)

Jak chcesz to możesz nawet podłączyć się z relacją. 710g to fajnie pokazuje że nie rośnie masa liniowo - moje niecała połowa tego. 

Jaki napęd planujesz mu dać? Może dojść do 2000-3000g do lotu na spokojnie... 

A że Mareczek na szaleństwa podatny to wszyscy wiemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd jeszcze nie rozstrzygnięty. Myślałem o 6s. 2 pakiety 3s których mam najwięcej z innych modeli. Chciałbym uniknąć kupowania pakietów tylko do 1 modelu... Ale silnik 50mm z kv w ok. 400/V - nie wchodzi pod maskę i deklarowany ciąg w granicach 2,3-2,5kg na 6s osiągają ze śmigłami 17-18". A to trochę za duże na ten model. Deklarowany prąd na 6s za to jest zachęcający - można by teoretycznie użyć 2 pakietów z ESY.........Trzeba jakiś ściągnąć i porozmierzać, potestować bo marketing potrafi namieszać ? Może przedłużka na wale wystarczy ?  Silniki 4250, 4260 wydają mi się za ciężkie do tego modelu i do tego pakiet 4s - 5s. Masa 1,5kg wydaje mi się nieosiągalna ale będę starał się zmieścić w 2 kg ? Znając moją tendencję do wzmacniania stali tytanowej będzie to wyzwanie życiowe ! Zobaczymy. 

Chwilowo mam czas na dumanie bo na tapecie jest P-11, też 1200mm, w kolejce jest Jastrząb 1200mm i jakieś szybowczyki. 

Jaka wyszła masa do lotu ?

Pozdrawiam - Jurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.