Skocz do zawartości

RWD10 skala 1/6 od Napolskimniebie.pl - piankowy akrobat


JacekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jurek, uznam że się pomyliłeś pisząc te słowa... 

 

Skąd miałem wiedzieć czy będziesz rozjaśniał czy przyciemniał? Oblataj i zobacz.

 

1kg to chyba nie, trzeba by tylko złapać kontrast "w dół" od obecnego koloru natarcia... Akurat to łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzy Markiton napisał:

 

Niestety, nie potrafię namierzyć pilota. Ktoś wie, gdzie tego szukać ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam - Jurek

 

 

 

 

 

Witaj jak masz problem, zanleźć takiego jak chcesz spróbuj może kupić popiersie w skali 1/5, a resztę sobie wyrzeźbisz, z pianki/balsy, czy z czego dusza zapragnie, z doświadczenia wiem, że za te figurki całego pilota wołają jakieś astronomiczne kwoty, sam robię, właśnie tą techniką, ( głowy nie umiem sam urzeźbić). Możesz zerknąć do mojego tematu fokkera, tam pokazałem jak krok po kroku można zrobić samemu taką figurkę. Satysfakcja z samodzielnie wykonanej figurki gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Nie Janku. Jak tylko będzie okienko pogodowe to nawet bez skończonych zastrzałów poleci. Z grubsza wyważony, radio zaprogramowane (co tu programować ?), akumulator przygotowany.

Marcinie - rozglądałem się za popiersiem, ale jakoś żadne mnie nie przekonuje. 

Jacku - prosiłem Konrada, bo temacie druku to najlepszy spec. Rozglądał się i twierdzi, że nic, co by do tego modelu pasowało. Wierzę mu, bo poczucie estetyki ma lepsze ode mnie. Ale, gdybyś miał namiary na coś, co Twoim zdaniem byłoby do zastosowania - będę wdzięczny.

Mogę prosić o lekcję n/t: kontrastu w dół ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzy Markiton napisał:

Jak tylko będzie okienko pogodowe to nawet bez skończonych zastrzałów poleci.

Bardzo dobra wiadomość 😁, ale jak się tak dłużej zastanowić, to taki wykonany z kartonu i odpowiednio pomalowany "Oblatywacz" z kawałkiem białej tasiemki symulującej szalik ;)

Myślę, że pracy kosztować będzie tyle co nic, a efekt na filmie z oblotu niezapomniany.

Dobra, koniec marudzenia, wtorek i środa pod znakiem klina wyżowego związanego z układem wysokiego ciśnienia nad Szkocją, więc pod koniec dnia kiedy wiosenna termika będzie wygasać, warunki na oblot będą wyśmienite.

Powodzenia👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzy Markiton napisał:

Janku - muszę Cię rozczarować. Ani moja, ani wnuka komórka nie nadaje się zupełnie do filmowania. Ani nie potrafimy tego zrobić.... 

Jurek, mogłeś tego nie pisać, serce boli, może kogoś poprosisz aby sfilmował twoje cudo. 

Podobno są dziewczyny, Które lecą na facetów z modelem :)

Oczywiście żartuję, życzę udanego oblotu.

Pozdrowienia,

Janek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie pilota jeszcze nie ma ale,  jak zasiądzie za sterami to musi na coś patrzeć ?

Trochę delikatnych konstrukcji wypalanych laserem już w rękach miałem, ale te krążki z cieniutkiej sklejki mnie zszokowały ! Mistrzostwo świata ! Każdy krążek miał 2 mostki i nie rozpadł się podczas wyjmowania....

Pozdrawiam - Jurek

IMG_20230302_201757.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na miejscu, ale pytanie dotyczy zestawu od Marka.

W/g szablonu mocowania skrzydła wyszło tak:

 

rwd1.jpg.97c9199a6b5f931b33653300d124d8f7.jpg

 

Górna listwa w osi kadłuba (przynajmniej tak wychodzi z planów)

Nie znam się na profilach, chyba coś się nie zgadza.

Chyba że dółnszablonu powinien być równoległy do osi.

 

rwd2.jpg.71036190308e4f4cc9d7dcf4693545bd.jpg

 

Jak to wygląda w waszych modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędź górnego załamania kadłuba wyszła mi równolegle do osi kadłuba. Statecznik poziomy wzgl. niej wyszedł mi na "0". Względem tej krawędzi ustawiłem płaty na ok. 2 st. przyjmując jako cięciwę linię prostą od czubka noska profilu do środka jego grubości na spływie. Z szablonów nie korzystałem. Nie potrafiłem sobie z nimi poradzić. Zwróć uwagę, że robisz chyba mniejszy model, więc moje uwagi nie muszą się pokrywać ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.