magilla Opublikowano 18 Sierpnia 2015 Autor Opublikowano 18 Sierpnia 2015 Chcialbym dodac, ze do obciazenia powierzchni skrzydel uzywa sie tylko powierzchni skrzydel (bez powierzchni statecznika poziomego). A Aha w takim razie dziękuję za informację. No to zrobiło się jeszcze ciekawiej. W tym wypadku mamy 17.5dm2 co daje obciążenie skrzydła już 80g/dm2 przy założeniu że skoncze na 1400g. Co powiecie na to?
Bartek Piękoś Opublikowano 18 Sierpnia 2015 Opublikowano 18 Sierpnia 2015 Po prostu będziesz musiał pilnować prędkości i dać sobie więcej czasu na wyczucie, co ten model potrafi.
magilla Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Autor Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Po prostu będziesz musiał pilnować prędkości i dać sobie więcej czasu na wyczucie, co ten model potrafi. O ile będę miał czas na te wyczucie modelu a nie skończy się po kilku sek
Bartek Piękoś Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Jaki masz pas do startów/lądowań? O to bym zadbał, nawet, gdyby to miało się wiązać z wyjazdem do innego miasta.
magilla Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Autor Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Start planuje na jednym z 2 moich miejscówek. Oba te lotniska są trawiaste. W Jaśle spore lotnisko 25mx400m. Jak widać na zdjęciu teren dookoła same tereny zielone z wyższą trawą. Pod Krakowem (Witkowice) jest nawet całkiem spoko prywatne lotnisko trochę nie równe i duzo mniejsze. Nigdy nie byłem ale można by się również przejechać do Strzelców Małych. f-150 i Foczka zachwalają.
Bartek Piękoś Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Jak jest równo (bo przestronnie jest, to widać) to już tylko w spokoju dokańczać model i latać.
jędrek Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Mateusz, rozumiem, że sam robiłeś wytłoczkę kabiny, świetnie wyszła. Jaka długość kabiny i pochwal się termoboxem.
magilla Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Autor Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Mateusz, rozumiem, że sam robiłeś wytłoczkę kabiny, świetnie wyszła. Jaka długość kabiny i pochwal się termoboxem. Tak wytłoczka własnej produkcji. Cena boxa i materiału byla dużo tańsza niż kilka wycen ludzi/firm. Skrzynka i ramka nic szczególnego wszystko zrobione z materiału dostępnego w sklapie budowlanym. Ramka dosyć spora 40x56cm. Moje kopyto mialo chyba 40 kilka cm długości. Ramka problematycznie ale mieści się w moim piekarniku. Kopyto niestety jest do przerobienia. Pomimo tego że styrodur jest laminowany wieloma warstwami tkanin 110g to i tak zmienia swoją objętość pod wpływem ciepła i uwidacznia konstrukcję drewnianą. Muszę odbić kopyto w gipsie dentystycznym. Ostatnio dla Wojtka (f-150) zrobiłem kilka wytłoczek na kopycie zrobionym właśnie z tego gipsu. Super sprawa.
jędrek Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Dzięki za fotki. Moje kopyto ma 61 cm, a więc i ramka musi być większa. Dowiadywałem się już w jednej firmie o wytłoczki, ale trochę to kosztuje. Chyba się pokuszę o zrobienie odpowiedniego termoboxa. I właśnie z racji problemów z kopytem o których pisałeś, zdecydowałem się na zrobienie formy i kopyta do tłoczenia z grubego laminatu. Z jakiej grubości PET-a tłoczyłeś ?
magilla Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Autor Opublikowano 19 Sierpnia 2015 Nie zastanawiał bym się na Twoim miejscu. U Ciebie niestety nie obejdzie się bez zrobienia kolejnego boxa - grzałki. U mnie materiałem był vivak 0.5mm. U mnie daje rady u Ciebie trzeba by to zrobić z 1mm minimum. Pompa próżniowa pewnie też się przyda chyba że zbierzesz kilka odkurzaczy po rodzinie
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. magilla Opublikowano 15 Stycznia 2016 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Opublikowano 15 Stycznia 2016 Pora odświeżyć kotleta. Trochę się podziało w moim życiu od ostatniego wpisu. Narodziła mi się córeczka, powrót do innego hobby i dużo innych spraw. Przyznam szczerze że odpuściłem fotorelację...sorry.. W skrócie - jako że depronowe skrzydło wydało mi się dla mnie za słabe za sprawą łącznika lipowo-balsowego (który spierniczyłem) poczyniłem sobie nowe skrzydełka z styro-balsy. Waga wyszła właściwie ta sama. Skrzydło zostało potraktowane tkaniną i ezekote. Uznałem, że koniec zabawy ze szlifowanie. Złapałem pistolet lakierniczy, aerograf i farby Vallejo Premium. Oczywiście jest sporo niedoróbek, poprawek w swoim czasie zajmę się nimi. Tymczasem przez najbliższy czas będę montował wyposażenie. 7
kesto Opublikowano 15 Stycznia 2016 Opublikowano 15 Stycznia 2016 Wyszedł bardzo przyzwoicie. Gdzie kupujesz vivak?
magilla Opublikowano 15 Stycznia 2016 Autor Opublikowano 15 Stycznia 2016 Wyszedł bardzo przyzwoicie. Gdzie kupujesz vivak? http://alugraf.pl mam ten sklepik naprzeciw biura gdzie pracuję.
marcelizor Opublikowano 15 Stycznia 2016 Opublikowano 15 Stycznia 2016 No to gratulacje! Z powodu narodzin córeczki, a nie ukończenia modelu oczywiście
Bartek Piękoś Opublikowano 15 Stycznia 2016 Opublikowano 15 Stycznia 2016 Gratulacje, Mat. I też, jak Marcin, mam na myśli córeczkę. A model baaardzo ładny.
miro-er1 Opublikowano 17 Stycznia 2016 Opublikowano 17 Stycznia 2016 piękny model wyszedł, gratuluje i pozdrawiam
magilla Opublikowano 27 Sierpnia 2016 Autor Opublikowano 27 Sierpnia 2016 Muszę się czymś pochwalić - tak wygląda Pilatus po swoim pierwszym locie! Pełen sukces! Niestety byłem sam wiec nie mam filmu...lot odbył sie o 7:00 na lotnisku na krakowskich Czyżynach. Start przebiegł dosyć gładko. Rozpędziłem mocno samolot i nie śpiesząc się poderwałem go do góry. Lot na pół gwizdka. Zero trymowania. Środek ciężkości dobrany idealnie. O dziwo model miał być szybki ale na tym napędzie lata bardzo spokojnie i makietowo. W przyszłości muszę pomyśleć o napędzie 4s aby rozpędzić go bardziej. Latanie nie trwało zbyt długo bo miałem tylko jeden pakiet do tego trochę straszyły samochody jeżdżące po lotnisku (tydzień temu na lotnisku był Festiwal Kraków i nadal zbierano sprzęt) Lądowanie też bez stresowo. Minimalny gaz i samolot bardzo spokojnie chociaż nie za wolno zaczął podchodzić do ziemi. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tego modelu, ma potencjał i jak widać przy wadze nawet 1450g radzi sobie znakomicie w powietrzu. Model ma swoje minusy z racji małej rozpiętości szybko ginie z oczu do tego można dorzucić że śmigło lubi kosić trawę więc raczej pozostanie mi start tylko z betonowej powierzchni. 2
Bartek Piękoś Opublikowano 27 Sierpnia 2016 Opublikowano 27 Sierpnia 2016 Ha! A tyle było strachów o ciężar! Gratulacje!!! Czekam na film.
Rekomendowane odpowiedzi