Skocz do zawartości

POMOcy cessna nie chce wystartowaĆ


matiss333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak ustawiałem expo, to patrzyłem na wykres krzywej i dopiero przy około 60 krzywa zaczęła wyglądać na taką do przyjęcia, przy 20 -30 w zasadzie nie zaobserwowałem różnicy w działaniu sterów. I po drugie, w mojej apce wartość ujemna to bardziej "ostry" wykres, czyli lotki jeszcze bardziej czułe. W trakcie mojej krótkiej przygody z samolotami nauczyłem się żeby każde rozwiązanie sprawdzić i upewnić się, że rozumiem dlaczego tak a nie inaczej i przetestować na sucho. Przy ustawieniach w aparaturze jak czegoś nie byłem do końca pewien, to wartości ustawiałem na krańcowe, żeby mieć pewność że w dobrą stronę konkretny parametr ustawiam. Do teraz nie do końca rozumiem ustawianie mixerów, ale i na tą część przyjdzie moment, że zrozumiem do końca co jak i dla czego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na gumy jest dużo bezpieczniejsze bo jak sam zauważyłeś latanie w realu nie jest wcale tak proste jak mogłoby się wydawać po wylataniu nawet kilku godzin na symulatorze.

Pewnie jeszcze nie raz uda Ci się złapać skrzydłem grunt lub nawet wyższą kępę trawy- wiem z własnego doświadczenia :P

Zdecydowanie lepiej wymienić zerwaną gumę na lotnisku niż naprawiać skrzydło lub kadłub.

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gumy tak jak czyzyk pisze lecz ja jeszcze podpowiem ze - zamontuj skrzydło na śruby i zaznacz czarnym cieńkopisem kresko kadłub skrzydło krawędż natarcia i tak samo spływ. Śruba zawsze wejdzie w odpowiednie miejsce a na gumach możesz lekko skrzydło przesunąć w jedną strone i katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pogoda dzisiaj dopisała i chce się z wami podzielić wiadomościami z drugiego oblotu cessny, po udanym starcie starałem sie zataczać dość duże kręgi udało się wszystko poustawiać tak żeby nie przeciągać go na skrzydło latałem około 10 minut po czym próby lądowania przelot nad ziemia pod wiatr i tak 4 razy po czym udało się spokojnie wylądować i na koniec kępa trawy i połamane śmigło:) lecz model cały! HURA-AAA i dziękuje wszystkim za podpowiedzi. 

MC


Czy ma ktoś jakieś plany Wicherka?? w PDF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego oblotu. Cieszę się niezmiernie że udało Ci się to zrobić samemu. Przypomniały mi się czasy kiedy oblatywałem swój pierwszy model 20 lat temu. Wtedy nie było forum tylko książki. Ja rozbiłem 4 modele zanim udało mi się wykonać cały lot.

Załączam wszystkie plany wicherków jakie posiadam w różnych wielkościach. Na wicherku uczyłem się latać :)

Pozdrawiam

Wicherek_10_plan.pdf

Wicherek_25P.pdf

Wicherek_U-25.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.