Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słowo „kompan” ma nieco pejoratywny wydźwięk. Znacznie lepiej zabrzmiało by „kolega”. Ale może ja staroświecki jestem.

 

 

Jesteśmy po „processingu”. 2 godziny na 4 lataczy. Sprawdzano wszystko - firmware w Altisie, połączenia do odbiornika, masę modelu. Trwało to i trwało. Nam się udało załapać na początek. Wiele teamów jeszcze czeka w pełnym słońcu przy +32 na betonowej płycie. Mamy „clearance”, modele oznakowane. O 20:00 opening ceremony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej są wyniki ET i tam startował tylko Wiesław i Konrad. Od niedzieli czyli dziś są MŚ i tam będzie 3 naszych seniorów i 1 junior

czyli Wiesław, Wojtek, Tomek i Adam 

Przy takiej liczbie zawodników w ET latanie modelami przeznaczonymi na MŚ to szaleństwo, a i nie wiele da się polatać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba, że jakieś lokalne fiu bździu.

Organizator to Dudasz, więc można się spodziewać wszystkiego. :)  ;)

 

 

Kurde wróciłem ale jestem padnięty.

Jutro postaram się opisać swoje spostrzeżenia z PreConterst -u.

Jestem zachwycony że mogłem brać udział w tej imprezie. W zasadzie poza bodaj 4 reprezentacjami byli wszyscy którzy teraz będą rywalizować w pierwszych MŚ F5J. Taka impreza w pobliżu pewnie nie przytrafi się przez następną dekadę, więc tym bardzie jestem zachwycony że byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie koniecznie. To co jest w przepisach to jedno ale zawsze mogą być zasady lokalne i czasami one są naprawdę ciekawe, a ze to MŚ to może być gorąco. Np. jakieś strefy wyłączone z lotów i jak to będzie egzekwowane. A zasad lokalne mogą w zasadzie dowolnie  zmieniać przepisy. Sędzia Główny ustala i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meeting trwał i trwał. Jaja. Dyskusje głównie o niczym. Z czegoś co powinno być "spotkaniem informacyjnym" zrobił się "klub dyskusyjny" co by tu zmienić w przepisach od jutra. Najbardziej rozbawiło mnie pytanie o to jak ma się syrena do czasu i czy można startować "w syrenie". Kurde, to są Mistrzostwa Świata a wychodzi, że ludzie podstawowych przepisów nie znają. Nawiasem mówiąc odpowiedź wywołała ryk śmiechu na sali - odpowiadający się pomylił ale skorygował błąd.

 

Siedziałem obok Team Menagera od "kiwi". Ilość uwag wymienionych między nami w trakcie dyskusji... wow. Najczęściej było odczytywanie przepisów FAI, które wygladało tak - punkt x.xx.xx mówi zzzxxzz, (ktoś z sali ale...), poczekaj - dalszy podpunkt mówi zzzxxxrrrxxx, (ktoś z sali ale...), poczekaj - kolejny podpunkt mówi... 

 

Moja prośba, żeby nie zmieniać reguł gry na dzień przed zawodami uzyskała aplauz części zgromadzonych (cokolwiek by to nie znaczyło) :-)

 

Ustalono jak następuje:

- nie wolno zmieniać kierunku lotu przez pierwsze 3 sekundy po starcie (cokolwiek by to znaczyło tj. nikt nie wie czy zmiana o np. 10 stopni jest OK czy nie) - oczywiście ogólnie chodzi o to żeby nie robić wariackich manewrów 1 sek po starcie...,

- nie wolno zawracać przy lądowaniu w odległości mniejszej niż 10 m od punktu lądowania (cokolwiek by to znaczyło, tj. nikt nie wie kto i jak ma to zmierzyć),

- strefa bezpieczeństwa nad korytarzem wynosi 3 m (cokolwiek by to znaczyło, tj. nikt nie wie jak to sprawdzić),

- strefa bezpieczeństwa nad namiotami wynosi 6 m (cokolwiek by to znaczyło, tj. j.w.).

 

Kropka. Tyle w temacie. Zajęło to ze dwie godziny. 

 

PS. Jakies pół godziny zajęło ustalenie zrozumienia prostego stwierdzenia w przepisach, że CD "must" ustalić kierunek lądowania bo CD twierdził, że "may"...  No comments...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści po pierwszym dniu z Trnawy z MŚ F5J 2019 są dobre. 

Adaś z naszej ekipy wypadł najlepiej. Ma tysiaka i dwa loty powyżej 975pkt. 

W seniorach Tomkowi brakuje 14 pkt do finałów (czyli do 14 miejsca), Wojtek miał pierwszy słabszy lot i teraz ciąży na nim ogromna presja bo już wszystkie loty trzeba mieć dobre. Ale znając Wojtka poradzi sobie z tą presją i jutro nadgoni wynik.

Wiesław dolatał wszystkie loty i miał świetne lądowania i jest bardzo stabilnym członkiem drużyny.

 

Podzielam zdanie Jo Wursta który twierdzi, że najbardziej zadowolony i najbardziej ceni sobie wygrane w drużynie, o dziwo nie te indywidualne ale właśnie drużynowe.

Ja też bardzo bym był dumny z chłopaków gdyby drużynowo stanęli na podium.

 

Jeszcze jutro dzień spokojny bo pogoda stabilna, ale od środy zaczną się prawdziwe Mistrzostwa. Zapowiadany jest wiatr w okolicach 8m/s ciągłego i do 15m/s w porywach. 

 

Trzymam kciuki za wszystkich chłopaków ale szczególnie za tego najmłodszego i najstarszego członka naszej ekipy. :)

 

PS.

Jutro dalsza króciutka relacja z MŚ F5J 2019  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta takie relacje z informacją, że wszyscy zadowoleni.

Z wyników widać, że loty stabilne. No faux pas przytrafił się Wojtkowi w pierwszym locie, ale o Wojtka się nie martwcie - wie co robi.

Szczególnie cieszy sukces młodego, choć nie ma jeszcze list juniorów.

Oby tylko od środy pogoda nie decydowała o kolejności na listach, a doświadczenie i umiejętności.

Trzymam kciuki i życzę "pudła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.