Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

E tam. Czekamy. Niby o 11.30 ale jeszcze ceremonii nie było i tradycyjnego przejścia.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Kurde czekamy.8d6e79e2af3860bb594b8ead5fa3cd39.jpg8559073c2d3b5c5f834a9855839e34ff.jpg18ad5f911be870f813b3261601b9932c.jpg8855ac59cbfc20f4142f65e5ff423954.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Kurde daleko.e103977b90bdbc8bce894b15ca75e0e1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znów ladowanie za zero. Ciut za lekki miałem model. Niepotrzebnie wyjolem balast.

Teraz 2-3h przerwy.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

A to legenda światowego modelarstwo. To są nasi sąsiedzi. Swieta ekipa a Jo zajebiście sympatyczny gość. Było duża przyjemnością oglądać jak Jo ustawia swój model. Cóż szezona przez nas teoria ustawiania modeli prawie się pokrywa z tym co sobie Jo ustawia.

ba832841d376616e263d8c6e6ffd9711.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Się zaczęło. 36m Hucaliuka okazało się bardzo wysoko bo w następnej gość poleciał z 12 m a i to było dużo bo w kolejnej ktoś zaczął z 8m. Tyle że słońce zgasło i teraz już czwarte zero.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Turystyka daaaaaleka się właśnie zaczęła. 6 turystów podąża po modele.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Kolejna obserwacja. Jest sporo modeli zasilanych 5 lub 6s. To już nie nowinka tylko moim zdaniem tendencja.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Integracja postępuje krok po kroku.3c2acd33b4c497ebe19aea29b6ea147a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spostrzeżenie, coraz więcej pilotów zaczyna naśladować Ariena, czyli w pierwszej fazie lotu tuż po wyłączeniu silnika zaczynają krążyć na strasznie dużych kątach. Dopiero po osiągnięciu bezpiecznej wysokości przechodzą w płaskie krążenie.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt przechylenia, a za tym promień krążenia zależy od średnicy komina. Im niżej tym bąble termiczne mniejsze - węższe, więc trzeba krążyć ciaśniej. Bardziej mnie zastanawia dynamiczne krążenie na silniku, bardzo ciasno, na pełnej mocy. Czy chodzi o "podcięcie" bąbla termiki, żeby szybciej się oderwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek masz absolutnie racje tyle ze to krążenie na takich kątach ma jeszcze zajebis.... energię. To krążenie jest naprawdę bardzo szybkie i na bardzo dużych kątach. Ja nie filozofię tylko opisuje to co widzę.

 

Teraz latalem i dolatalem. Kolejkę przede mną praktycznie nikt nie dolatal wiec postanowiliśmy z Adasiem zrobić górę. Kurde trafiliśmy w taki komin ze po 1 min. bylem na 500m szkoda ze tak wysoko zacząłem, było 180m.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Całą Nowa Zelandia lata na 4s i 650mAh

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Kurde jutro znów lecę pierwszy bo moto szybowiec no musiał po prostu wystartować. Zły jestem. Teraz jest świetna termika i miałem nadzieję na dobry lot. Jutro o 8 to będzie ciężko.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powiem tylko jedno. Ostatni raz mieszkam z tymi oszolomami. Iglo robią z pokoju. Jak wrócę to ich tak obsmaruje na forum, a zwłaszcza tego łysego Potocza, przywódce bandy dwojga, że im kapcie z nóg popadają.

Dzisiejszy dzień wypadł całkiem fajnie. Niestety przy tylu zawodnikach mało się lata.
Jak pisałem jutro rano lecę pierwszy co jest nie fajna wiadomością. No ale trzeba będzie powalczyć.

No i ostatnie na dziś spostrzeżenie. Nie ma na tych zawodach dominującego modelu. No może poza Explorerem. Ten model przeważa nad innymi. A tak jest trochę Plusów, plusów X i X5, kilka SENSE, Perfection i Dynamikow. I kilka innych. Liczyć nie liczyłem ale myślę że jest około 15 typów modeli.


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad jak dla mnie to i tak o dwa stopnie za dużo, skoro na zewnątrz jest +25

Poza tym z gorącą głową nie zrobisz wyniku, trzeba do tematu podejść na chłodno .

Powodzenia i dobrej atmosfery i wielu wrażeń życzę.

 

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzisiejszy lot do skreślenia. Teraz był mój drugi i było OK. Dolatany ale brakło paręnaście sekund.

 

Jak na tylu startujących to jest zadziwiająco mało kolizji. Był do tej pory tylko jeden powturkowy lot i jeden lekko uszkodzony model.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spadł z niewyjaśnionych powodów zresztą tak jak Japoński. Japończyków spadł z 10m przy pochodzeniu do ładowania. Straty do naprawienia.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Właśnie byłem w hotelu się rozliczyć i postanowiłem być dobrym kolega i włączyć klime żeby schłodzić pokój. Cóż dziś w cieniu jest 34 wiec klime ustawiłem wiec klime na 29 stopni.A co, jak tos tam Kubie tak Kuba komuś tam.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.