Skocz do zawartości

TommyTom

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, to jest wolny wątek w wolnym kraju ( jeszcze ).
Chcecie pisać, piszcie. Chcecie czytać, czytajcie. Tylko regulamin forum jest limitem.

Za wpisy bierzecie odpowiedzialność sami. Za głupoty i off topy tez. Jak piszecie tak Was widzą. 

Tytuł wątku zostaje. Już o tym pisałem. 
Jeżeli ktoś z Was potrzebuje nowej formuły to może ją rozpocząć i prowadzić.

Kluczowi zawodnicy F5J tu zaglądają, okazjonalnie się wpisują i taka ich potrzeba, lub brak. A Ci co chcą pogaworzyć wpadają częściej.

nadchodzi sezon, bo zimy nie widać to może więcej na lotnisku niż na forum.

ja w sobotę idę polatać 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano u nas jeszcze było bardzo zimno 1-2 stopnie powyżej zera. Ale już koło południ słońce zrobiło swoje.:) Wiatr na początku naszych lotów jak Tomek napisał 1-2m/s ale według mnie było bliżej tego 1m,  nie mniej na początku takiego miodu jeszcze nie było, ale z lotu na lot było coraz fajniej. Mi się zaczęło lepiej latać dopiero jak wiaterek się podniósł powyżej tych 2m/s No ale ja dziś nie miałem dobrego dnia i do tego musiałem iść po model po polu brodząc w błocie powyżej kostek. :( Koszmar.

Cóż, polatali, zadowoleni wrócili do domu i planują następny wypad.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co szukają swojego FAI License - od tego roku nie ma i nie będzie FAI License. Zostaje tylko FAI ID i numer krajowy np POL-7762. Stąd na legitymacjach z AP nie ma numeru FAI License. Organizator zawodów ma dostęp do bazy danych FAI i może sprawdzić termin ważności licencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

W sumie to chodziło o uporzadkowanie bałaganu z oznakowaniem modeli. Od przyszłego roku model ma być oznaczony FAI ID (25 mm wysokości) - do tej pory była niejasność bo w przepisach było FAI License a to się co roku zmieniało. Pozywiom uwidim.

 

Przecież było jasno napisane - albo NAC FAI albo FAI ID - toż to żadna niejasność (kiedyś tylko było NAC FAI), choć NAC FAI dla mnie jest lepszy, bo od razu wiadomo z jakiego kraju jest zawodnik. FAI ID nic nie pokazuje.

Licencja FAI była dość irytująca, bo numer zmieniał sie co roku, więc dobrze że jej już nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że jak dostałem z AP taką licencję jak Wojtek pokazał to byłem zdumiony i wręcz oburzony, że nie ma numeru FAI Licence. W poprzednich latach organizatorzy zawodów poza NAC żądali własnie FAI Licence no i się wystraszyłem, że będę miał problemy więc ściągnąłem prosto ze strony FAI.

Ale faktycznie FAI ID jest wystarczający do zweryfikowania czy licencja jest ważna w danym roku czy nie i ten FAI Licence do niczego nie jest potrzebny, chyba.:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Wojtek pokazał powinno być wystarczające. Zmieniłem - usunąłem - na stronach rejestracji do Łososiny i Szczecina wymaganie podania FAI License. Nie ma takiej potrzeby. To są "wewnętrzne" numery FAI i tyle. Organizator ma obowiązek sprawdzić czy licencja jest ważna na dany rok/okres w którym odbywają się zawody. Do tego, tak naprawdę Imię i Nazwisko wystarczy. Numer licencji krajowej to tylko w przypadku jak jest dwóch Jan Kowalski. 

 

AP wydaje legitymacje jak najbardziej poprawnie - nie ma FAI license anymore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.