Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wiesław,

 

prośba o komentarz ws oficjalnego zapytania zawodników biorących udział w zawodach w Szeged (TISZA CUP - Eurotour, Worldtour):

WOULD YOU LIKE TO ALLOW GYROSCOPE IN FAI F5J MODEL?

 

Czy to tak serio? rozważana jest zmiana w regulaminie FAI? to by było grubo ;)

A nikt nie pyta o engine restart .... widać potrzebna inicjatywa na poziomie FAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym żyro to ankieta organizatora była całkiem na poważnie. Na blisko 100 osób chyba tylko Novotny odpowiedział TAK w ankiecie - nie wiem do końca bo przekazałem listę kolejnemu zbieraczowi podpisów zanim była całkowicie skończona. Akurat ja wylosowałem i chodziłem z ankietą po tej części obozowiska więc pogadaliśmy i znam jego argumentację. Powiedział coś takiego: "...ja tego nie chcę. Tylko powiedz jak to sprawdzić? Więc może lepiej pozwolić...". Trudno odmówić racji w tej wypowiedzi. 

 

Dla tych co mogą nie wiedzieć. Jest na rynku wiele odbiorników z wbudowaną stabilizacją. Sprawdzenie czy ktoś tego używa czy nie na zawodach jest... praktycznie niemożliwe a co najmniej bardzo trudne. Choć nie widzę sensu szukania termiki z żyro na ON to w sytuacji powrotu pod wiatr w turbulencjach po prostu zastępuje umiejętności pilota bo model będzie leciał o wiele bardziej stabilnie niż bez żyro.


Zdjęć trochę. 14 stanowisk. Jakiegoś tłoku w powietrzu nie było.

 

 

o830hY.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.