Skocz do zawartości

3City RC Pilot Team, czyli Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice


S.Papa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi o tym mówić ale zawsze byłem przeciwnikiem budowania modeli ze znakami tych którzy nas MORDOWALI. Nawet za komuny były zabronione modele z hitlerowskimi znakami na płatowcu i to było patriotycznie słuszne. Sowieckie gwiazdy były dopuszczone ale to był efekt sowieckiej okupacji. Do dzisiaj mam niesmak widząc różne "meserszmity; junkersy, o zgrozo sztukasy, i inne wytwory hitlera mające w symbolice setki tysięcy bezbronnych ofiar" i nie mówcie mi że czasy się zmieniły, bo liczba ofiar jest faktem !!. A hołdowanie symbolom okupantów jest

antypatriotyczne i ociera się o zdradę idei patriotyzmu, no chyba że modelarz nie jest polakiem.. Oni oczywiście unikają modeli z szachownicami i w tym są lepsi od nas. A gdy widzę narrację pt. towarzysze broni- niemcy i reszta to ogarnia mnie pusty śmiech. Tak więc koledzy polscy modelarze więcej patriotyzmu poczucia narodowego.

 

MORDOWANIE/PATRIOTYZM OMG... :o to forum jakiejś partii populistycznej, czy forum modelarskie...???

 

Ehhhh...

Myślałem że ten temat został już przewałkowany na tym forum tyle razy, że nikt nie będzie próbował na nowo go rozgrzebywać.

Ale jak widać, jest sezon ogórkowy, więc i on "musiał" się znowu pojawić w postach. Zupełnie jak z aborcją w sejmie :angry:

 

 

Mirek,

Patrząc na Twój "staż" forumowo/życiowy, to czytając Twojego posta byłem niemile zaskoczony...no ale cóż...

I podobnie jak Irek nie mogłem "przejść obok niego obojętnie", bo podążając Twoim tokiem myślenia, to:

- angielscy modelarze nie powinni tak samo jak i my budować niemieckich samolotów, Francuzi pewnie też ^_^

- i na odwrót - niemieccy angielskich bądź francuskich

- amerykańscy japońskich

- japońscy amerykańskich

- chińscy rosyjskich

- rosyjscy chińskich

- argentyńscy brytyjskich za Falklandy/Malwiny

itd...

Nie pachnie to hipokryzją ?

 

Dajmy spokój takim dyskusjom w naszym gronie, bo one nikomu i niczemu nie służą.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie będę się wdawał w czcze pyskówki bo z tymi co bagatelizują fakty historyczne nie ma sensu dyskutować. 

Czy możesz powiedzieć o co Ci chodzi.

Czy tu ktokolwiek cokolwiek bagatelizował. Mam wrażenie, że to właśnie Ty straszysz nas jakimiś przeszłymi historiami, które przeminęły i które nigdy się już nie powtórzą.

Należysz do tej części społeczeństwa, która nie patrzy do przodu i nie widzi jak piękny jest świat, jakie są wspaniałe obecnie możliwości, tylko rozdrapuje stare zabliźnione już rany, które powinniśmy już zostawić w spokoju. 

Wszyscy wiemy, że wojna była, że była straszna, że była okrutna i nigdy nie powinna się więcej przydarzyć.

 

Więc przestań tu w tym fajnym wątku rozprawiać o martyrologii tylko pokaż jakie budujesz modele i pokaż jak się nimi bawisz.

 

 

Dla mnie aktualna demokracja, to nie powód do zacierania faktów historycznych. 

Rozumiem, że ta wypowiedź to tęsknota za poprzednimi czasami PRL -u.

Historię zostaw w spokoju. A tak nota bene to powiedz mi czego nas ta historia uczy.

 

 

PS.

Mam nadzieję, że moderator wywali ten wątek historyczny, włącznie z moimi wypocinami, z tego wątku lub założy jakiś nowy obok, choć to nie to forum do takiej dyskusji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. to prawda że chciałem sprawdzić zapatrywania i opinie no i wiem już dosyć. 

 

 

Hmmmmm...i ciekawe co wiesz (np. o mnie, po moim wpisie)?

Jeśli próbujesz sobie wyrobić opinie o osobach, które odpowiedziały Ci w tym temacie i mają odmienne zdanie od Twojego, to wiedz, że raczej za dużo nie wiesz, albo inaczej - nie wiesz NIC więcej niż sprzed Twojego po południowego posta  ;) 

Bo to że mam zdanie takie, a nie inne odnośnie zapatrywania się na modelarstwo i jego zgodność i wierność historyczną, nie oznacza wcale że nie przejmuje się tym co zdarzyło się ponad 70 lat temu. I napiszę Ci to wprost  Mirku, sorry, że zabrzmi to może brutalnie, ale nie Tobie jest osądzać nas czy przez to jesteśmy antypatriotami czy innymi może niewiercami, więc  takie "wycieczki pod naszym adresem"  jak cytowane zdanie zachowaj lepiej dla siebie.

 

Mało tego, a co powiesz na to, że też w rodzinie miałem osoby, które jak nie jeden z nas wycierpiał swoje od okupanta - zarówno tego zza Odry jak i zza Buga. I może też mam pierdyliard powodów aby "nienawidzić" ?

 

Tylko co ma przysłowiowy piernik do wiatraka? Czy za to, co stało się wówczas mam teraz demonizować modele-makiety RC Jaka czy Foki ? (Podkreślam, słowo modele)

A może również mam, idąc np. do jakiegoś muzeum II-wojny światowej oglądać wyłącznie "poprawne" eksponaty czyli alianckie i polskie bronie, a niemieckie Tygrysy czy inne pojazdy opancerzone, które siały śmierć na lewo i prawo ignorować lub wręcz "napluć im w kabinę"? 

 

Wiedz, że czuję się patriotą i mam szacunek do historii i respekt do tego co wydarzyło się w trakcie II WŚ, ale na szczęście nie jestem paranoikiem i jakoś sobie potrafię to odpowiednio poukładać (i jak trzeba swojemu dziecku, też wytłumaczyć co wówczas się stało).

I kończąc, napiszę szczerze, że bardzo cieszę się, że jestem jaki jestem.  :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się usunąłem, bez fatygi, Przyglądam się temu forum od lat i faktycznie to nie moje forum. Nic nie zrozumieliście. Ten post tez usunę.

 

Smutne to, bo jak widać to Ty nic nie rozumiesz (albo celowo nie chcesz zrozumieć) i jeszcze na koniec ta reakcja w stylu "nie moja piaskownica, to zabieram swoje zabawki i idę". Really?   :(

 

Mimo wszystko, udanych lotów... ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., powolujesz sie na liczby zabitych przez nazistow bo to wszedzie pisano ale nie zdobyles sie na zdobycie wiedzy na temat liczby niewinnych ludzi ktorzy zgineli podczas alianckich nalotow . W ten sposob rozumujac jak ty to nie powinnismy budowac zadnych modeli wojennych .

Przestańcie pisać te bzdurne uzasadnienia.

Ty Iras napisałeś np. coś takiego, że przywaliłem jakiemuś facetowi w ryj, a ten bandyta oddał mi dwa razy.

Jeśli już coś pisać to z sensem. tylko jak można z sensem wybaczyć tej zgrai, która wyłamała szlaban na granicy i wzięła się za mordowanie Twoich bliskich i znajomych?

Tego nie przeczytałeś?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że niektórzy swoje "patriotyczne" podejście przekładają na inne aspekekty życia? Czyli w garażu ma samochód na pewno nie niemiecki. Radio RC ma chyba tylko z Chin. Wszak niemieckiegio mieć nie może, japońskie też złe. Zakupy robi w Biedrze bo Lidl przecież niemiecki itd... Nie bądźmy hipokrytami. Model niemieckiego samolotu nie różni się niczym od modelu samolotu amerykańskiego, japońskiego czy polskiego. Natomiast jeśli ktoś dorabia do tego jakaś ideologię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Nie bądźmy hipokrytami. Model niemieckiego samolotu nie różni się niczym od modelu samolotu amerykańskiego, japońskiego czy polskiego. Natomiast jeśli ktoś dorabia do tego jakaś ideologię...

Jeśli jakiś idiota podpalił Ci dom to nadal będziesz kupował u niego jabłka i dawał mu zarobić, czy pójdziesz do innego sprzedawcy?

Tak po prostu bez ideologii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pradziadek został zamordowany w KL Gusen. Moja babcia do dzisija wspomina nalot z września (nie wiem jakim samolotem to było) gdy razem ze swoją mamą i rodzeństwem chowała się w kartoflisku bo Niemcy (nie naziści jak to się modnie mówi) bombardowli kolumnę uciekających ludzi. Jakoś babcia nigdy mi nie wypominała, że mam na półce modele ze swastyką. Jak komuś przeszkadzają modele niemieckie to niech ich nie robi. Po za tym wyrwałeś jedno zdanie z mojej wypowiedzi. Ja nie nawołuje do kupowania u nich jabłek tylko wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak... Sezon ogórkowy w pełni :-)

 

Może jakiś moderator zlituje się i przeniesie te wszystkie posty do jakiegoś wątku, gdzie tematami wiodącymi są kwestie czy w miejscu publicznym kobieta ma prawo karmić piersią czy też nie lub czy wolno psa puścić na spacerze bez smyczy lub kagańca i tam damy sobie upust tej bezdennej, ups... bezcennej oczywiście ;-) wymianie zdań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pradziadek został zamordowany w KL Gusen. Moja babcia do dzisija wspomina nalot z września (nie wiem jakim samolotem to było) gdy razem ze swoją mamą i rodzeństwem chowała się w kartoflisku bo Niemcy (nie naziści jak to się modnie mówi) bombardowli kolumnę uciekających ludzi. Jakoś babcia nigdy mi nie wypominała, że mam na półce modele ze swastyką. Jak komuś przeszkadzają modele niemieckie to niech ich nie robi. Po za tym wyrwałeś jedno zdanie z mojej wypowiedzi. Ja nie nawołuje do kupowania u nich jabłek tylko wręcz przeciwnie.

 

W nawiazaniu do twojej wypowiedzi , nie chcialem zasmiecac wiecej tego watku ale tak jak u ciebie ja zawsze budowalem modele latajace w Luftwaffe jak i te budowane przez Niemcow , moj ojciec widzial je , podziwial choc w przeciwienstwie do tych nielicznych na szczescie "ideologow" przeszedl najpierw Zwierzyniec nastepnie belzec zeby na koniec zaliczyc Majdanek i nigdy nawet przez jedna chwile nie skalal obelgami tych modeli i mojego zapalu do ich budowy . Przeraza mnie Stachu (Stema) jak i jego kilku na szczescie kolesi ktorzy nic , no prawdopodobnie nic w zyciu nie osiagneli a juz zupelnie nie maja czym sie wykazac tu na forum ( czytaj budowa modeli ) tylko ciagle wtracaja watki polityczno ideologiczne . Przerabialem to w watku Junkersa , myslalem ze juz wyluzowali ale nie ! Oni nadal wylewaja tutaj swoje ideologiczne frustracje . Do chlopakow z Chwarzna modele macie super i fajnie ze jestescie zgrana grupa , u nas na Kazimieru z przykroscia stwierdzam ze takiego zgrania nie ma a szkoda . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiazaniu do twojej wypowiedzi , nie chcialem zasmiecac wiecej tego watku ale tak jak u ciebie ja zawsze budowalem modele latajace w Luftwaffe jak i te budowane przez Niemcow , moj ojciec widzial je , podziwial choc w przeciwienstwie do tych nielicznych na szczescie "ideologow" przeszedl najpierw Zwierzyniec nastepnie belzec zeby na koniec zaliczyc Majdanek i nigdy nawet przez jedna chwile nie skalal obelgami tych modeli i mojego zapalu do ich budowy . Przeraza mnie Stachu (Stema) jak i jego kilku na szczescie kolesi ktorzy nic , no prawdopodobnie nic w zyciu nie osiagneli a juz zupelnie nie maja czym sie wykazac tu na forum ( czytaj budowa modeli ) tylko ciagle wtracaja watki polityczno ideologiczne . Przerabialem to w watku Junkersa , myslalem ze juz wyluzowali ale nie ! Oni nadal wylewaja tutaj swoje ideologiczne frustracje . Do chlopakow z Chwarzna modele macie super i fajnie ze jestescie zgrana grupa , u nas na Kazimieru z przykroscia stwierdzam ze takiego zgrania nie ma a szkoda . Pozdrawiam

Nie masz prawa tak pisać o innych ludziach, ale Ty tego nie wiesz/nie rozumiesz tak jak sprawy, o której piszemy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z tego, ze byłem na polu wczoraj wieczorem sam (Piterek polatal pol godziny i wezwaly go obowiązki rodzinne) bawiłem sie ustawieniami Pitts'a. Ustawienia fabryczne niewiele sie maja do tych końcowych. Od wczoraj model jak na 'pudlo rezonansowe ze strunami' lata kapitalnie. Czuc jeszcze ten ciezki wirujacy kołpak. Bede musial go zmienić na cos lżejszego.

 

 

 

post-15569-0-91353200-1528894427_thumb.jpg

 

post-15569-0-64519800-1528894463_thumb.jpg

 

post-15569-0-85388100-1528894487_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.