Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo. Zainstalowane serwa HS65HB, które są coraz gorszej jakości, silnik fabryczny działa dobrze na pakiecie 3 celowym a model lata dynamicznie na 4 celowym (fabryczny silnik ponoć nie wydala na 4 celach).

Sam chciałem kupić poskładany ale zrezygnowałem bo w tej samej cenie mogłem zakupić dużo lepsze wyposażenie a samo sklejanie FUNRAYa okazało się prostsze niż sklejanie CULARISa.

Przeczytaj wątek od początku a wszystkiego się dowiesz. Ja nie mam siły przepisywać tutaj tego, co już wcześniej w tym wątku zostało napisane. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2020 o 22:48, Therapy napisał:

Mam możliwość kupienia fr poniżej 1000 zł nowego więc oferta jest kusząca. Piszecie o modyfikacjach bo raczej nikt nie kupuje gotowego, dlatego pytałem o fabryczne wyposażenie bo ten jest gotowy. 

Co chcesz się dowiedzieć odnośnie fabrycznego wyposażenia w FR ? Piotr napisał w czym rzecz , poza tym na RC Groups też wspominają o tym samym.
Jeśli ktoś nie chce się bawić w montaż klejenie i całą zabawę to kupuje gotowy model. W razie awarii można  podmienić podzespoły.
W skład gotowca wchodzi
Serwo  6 x HS 65 HB - o ile na Lotki i SK ujdzie, to na klapy i SW słabo jak dla mnie
Silnik    Roxxy C35-48-990 kv - to co napisał Piotr na 3S OK , na 4S bida z nędzą, mimo wszystko wolę mocniejszy napęd.
ESC      Roxxy BL Control 755 S-BEC - ja używam akurat Dualskiego 
Osobiście nie kupuje gotowców, bowiem  lubię zastosować to co mi pasuję i do tego taniej wychodzi niż fabryczny gotowy zestaw.
Jeśli masz okazję taniej zakupić to nad czym się tu zastanawiać, jednak odniosę się do Twojego poprzedniego postu gdzie piszesz 

cyt : ... Myślę żeby kupić fabryczny. Choć kwota jest spora można za to mieć ze dwa inne modele... 

a teraz piszesz że niby poniżej 1000 zł czyli do której nawiązujesz kwoty ? 1700 pln w polskiej dystrybucji vs poniżej 1000 pln ... ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem Easy Starem parę miesięcy a potem przesiadłem się na fornirowego Arthobby SkyEV 1.7 z lotkami i nigdy go nie rozwaliłem choć pierwszych parę lotów to był kosmos w porównaniu do piankowego Easy Stara.

Z leniwego modelu, którym jednak po paru miesiącach latałem zarówno "przy nodze"  jak i na wietrze, który rzucał nim jak chciał przesiadłem się na szybki fornirowy, który natychmiast reagował na najmniejsze wychylenia sterów i miał dużo większą doskonałość.

 

Jak to, co napisałem ma się do Ciebie? Uważam, że jeżeli latałeś przez rok, ale tak na prawdę, robiąc postępy a nie szukałeś zawsze dobrych warunków terenowych i ładnej pogody to Dasz radę polecieć Funrayem.

Jedyne na początek, co bym zalecił to poszukanie dłuższego kawałka równej łąki z krótką trawą i łagodnym podejściem do lądowania. Będziesz zaskoczony jak ten model dobrze trzyma się powietrza i prowadzi jak przyzwoity samochód na autostradzie. Za 1000pln warto zakupić zestaw producenta. Gdybyś chciał zakupić "kit" to ta kwota wystarczy Ci na model + serwa i nic więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek my nie podejmiemy decyzji za Ciebie ;) sam musisz zdecydować czy warto czy nie, czy dasz radę w locie, sam musisz ocenić.

Jeśli chodzi o cenę ...no cóż każdy dokonuje wyboru wg. siebie i swoich możliwości finansowych.
Każdy model trzeba poznać, a zakładanie z góry że się go skasuje, to trochę jest na wyrost.
Wszystko co lata prędzej czy później przywita się z matką ziemią, w bardziej lub mniej spektakularny sposób. :)
Myślę że nie ma co więcej dywagować. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mariusz, jeżeli jedynym powodem wyboru tej opcji jest brak odbiorników to tańsza opcja pod tym samym wezwaniem jest tutaj:  https://modelemax.pl/pl/graupner/15159-graupner-sj-aparatura-mz-10-mega-cena-.html

Nie Masz żadnego odbiornika? Zawsze można zrobić płytkę drukowaną z pinami, podłączyć w 2 modelach serwa do płytek a przekładać odbiornik - stosowane dawniej i teraz (podpatrzyłem u starszych Niemców i Austriaków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wtrące swoje 3 grosze. Od kilku lat używam systemy hott. Posiadam większość odbiorników graupnera. Jeżeli chodzi o ten odbiornik to bardzo polecam. Moim zdaniem jest stabilnijszy sygnał. Często latam przy przekaźniku telekomunikacyjnym i zwykłe odbiorniki niestety tracą zasięg. W dlg którym tam latam mam zamontowany właśnie taki odbiornik Gr 12 z żyroskopem. Czasem się zdaży że aparatura da znać że coś zakłuciło sygnał ale jeszcze nigdy nie straciłem kontroli nad modelem w przeciwieństwie do zwykłych odbiorników pod tym masztem.

 

Wiem głupio robię tam latając ale mam boisko pod nosem A mało czasu by jeździć na lotnisko.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maruta82 napisał:

Koledzy mam małą zagwozdkę 

Jak wiadomo jest ciężko w chwili obecnej zakupić odbiorniki graupnera np. GR 12 L

Czy ma sens do FRa pakować takiego ?

http://www.nastik.pl/graupner-gr12-vario-24ghz-hott-p-6086.html

 

jak masz kase to możesz. Gyro nie musisz używać, ale w gratisie masz vario, które jest bardzo fajna pomocą przy lataniu szybowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już parę lotów FR ma za sobą i mam pytanie.

Jak to jest z tym środkiem ciężkości 

Proponowany pakiet to 3s3200mah

75mm od natarcia 

Ja mam 3600 i dosuniety na maksa do przodu a jednak podczas lotów a zwłaszcza przy napędzie ma tendencje do zadzierania dzioba 

Dołożyłem dwa odważnki w postaci nakrętek m 10 i to poprawiło podczas szybowania lot ale podczas napędu dalej zadziera do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maruta82 napisał:

poprawiło podczas szybowania lot ale podczas napędu dalej zadziera do góry

Zmiksuj silnik z wysokością w aparaturze.

W szybowcu istotne jest by prawidłowo szybował i to załatwia prawidłowe wyważenie.

Zadzieranie od napędu to zupełnie inna para kaloszy nie związana z wyważeniem a z napędem, którą można łatwo(gdy aparatura pozwala na taki mix) skorygować w aparaturze ;)  

 

do kanału wysokości domiksuj kilka(do dobrania eksperymentalnie, zaczynać od minimalnej wartości) procent gazu i będzie dobrze

Na ziemi trzeba spróbować czy przy aktywnym mixie dodawanie gazu wychyla ster wysokości w pożądaną stronę, żeby jaj było i FR w plecy Ci się nie wbił po starcie :D 

 

Jeśli chodzi o wyważenie FR, nie masz czasem tej kulki stalowej w ogonie? Nie przypominam sobie by był problem z wyważeniem FR z baterią 3s 2200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.