Skocz do zawartości

Nowości o dronowych przepisach


pawel4090
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim ten dokument trafi do klubów do podpisania i odesłania rozumiem że pochwalicie się nim dużo wcześniej na forum ? :) Czasu jest sporo.

 

Jarek, najpierw próba dyskretnej sugestii że to słaby pomysł bo to czy tamto w prywatnych wiadomościach (na fb chyba jest taka moźliwość).

A obsmarowywać na forum, nie świadomego niczego dzieciaka, który robi relacje z odsłonięcia pomnika (!) wstyd ! Ty chyba masz trochę więcej lat, spodzwiewał bym się po Tobie czegoś więcej :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat podobny juz się pojawiał na Forum, wtedy gość  latał nad plażą pełną ludzi   , chyba Bixlerem....lot zakończył się  nieszczęśliwie

 

Brak odpowiedzialności osób  doraznie zajmujących się małym lotnicwem ( nazwa umowna), skutkuje zrzuceniem odpowiedzialności na modelarzy..

i trzeba powiedzieć wyrażnie...nie ma latania nad ludzmi, domami, na scieżce podejścia, pplażami itd....wystarczy trochę uruchomić wyobrażnię.

 Tu latał dzieciak a więc odpowiedzialnośc ponoszą jego prawni opiekunowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy napisać do niego i do rodziców, zapewne też mają fb.

 

Liczy się nie samo zwracanie uwagi na pewne sprawy (z którymi się zgadzam jak latanie nad ludźmi, ruchliwymi drogami itp.) ale też sposób w jaki się to robi. Efekt można osiągnąć inny niż chcemy np. zwrócić uwagę posmaków, albo zamiast wyedukować dzieciaka narobić mu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.jeśli ktoś nie rozumie zasad to należy mu te zasady wpoić w sposób $$$kuteczny aczkolwiek

 

bolesny

Twój post już się nadaje do prokuratury. Im się będziesz tłumaczył. Chyba nie dotrze do ciebie inaczej jeśli $$$skutecznie ci tego nie wyjaśnię.

 

To jest dziecko. Ty jako dorosły (?) powinieneś wykazać się czymś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bijecie pianę już od 8 stron.

 

Dziś wieczorem zamknę wątek. Jeśli chłopaki - Przemek i Czarek będą mieli nowe wiadomości z ULC to poproszę o info na PW to zaraz temat otworzę aby mogli przekazać nam nowości. 

Bardzo bym też prosił autora wątku o wypowiedzenie się czy nie ma nic w związku z zamknięciem. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, no przepraszam, ale czy możesz podac powód dlaczego chcesz zamknąć wątek?

Ilekroć dyskusja w jakimś temacie zaczyna się rozwijać, to na scenę wkracza Czujny Konrad i zamyka sprawę.

 

Konrad obserwuję Twoją aktywność  jako Moderatora i stwierdzam, że jest bardzo subiektywna.

W tematach w których Jesteś zaangażowany emocjonalnie ciągniesz wątek do bólu, i zamykasz kiedy już ewidentnie nie masz argumentów.

W tematach, które mało Cię interesują zamykasz, bo tak. Bo możesz...

 

Pomyśl Konrad o tym, że jak nikt nikogo nie obraża , nie porównuje do Hitlera czy nie wchodzi w politykę, to wszystko jest OK i daj się ludziom wypowiedzieć nawet jak to jest bicie piany.

Bo to to jest dział otwarty. Jak zaczną się obrażać ,to najpierw kasować, a później zamknąć. Ale nie wcześniej.

 

W tym dziale jest wolność słowa i każdy może pisać co chce byle na temat.

A maniera zamykania wątków nie jest dobra.

Niech sobie tą piane biją...Jak wszyscy zainteresowani się wypowiedzą to temat umrze śmiercią naturalną.

 

Sam mam doświadczenie bardzo długie gdyż od 15-tu lat jestem moderatorem na naszym forum od łódek.

I jestem WROGIEM nr1 wszystkich. Bo kasuję posty obrażające czasem mnie, a czasem innych użytkowników. Najczęściej kasuję swoje wpisy w masie , bo w końcu sam też jestem forumowiczem i mam swoje zdanie, czego co poniektórzy nie mogą zrozumieć.

Nigdy nie skasowałem postu merytorycznego na temat np budowy modeli, czy podobnego.

Tyle , że u nas wszyscy się znają. I wróg MUSI być. A kto? Ja :)

 

I widzę, że Ty też Czujny Konradzie pracujesz usilnie na to, żeby być wrogiem wszystkich forumowiczów :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, no przepraszam, ale czy możesz podac powód dlaczego chcesz zamknąć wątek?

Ilekroć dyskusja w jakimś temacie zaczyna się rozwijać, to na scenę wkracza Czujny Konrad i zamyka sprawę.

 

Konrad obserwuję Twoją aktywność  jako Moderatora i stwierdzam, że jest bardzo subiektywna.

W tematach w których Jesteś zaangażowany emocjonalnie ciągniesz wątek do bólu, i zamykasz kiedy już ewidentnie nie masz argumentów.

W tematach, które mało Cię interesują zamykasz, bo tak. Bo możesz...

 

Pomyśl Konrad o tym, że jak nikt nikogo nie obraża , nie porównuje do Hitlera czy nie wchodzi w politykę, to wszystko jest OK i daj się ludziom wypowiedzieć nawet jak to jest bicie piany.

Bo to to jest dział otwarty. Jak zaczną się obrażać ,to najpierw kasować, a później zamknąć. Ale nie wcześniej.

 

W tym dziale jest wolność słowa i każdy może pisać co chce byle na temat.

A maniera zamykania wątków nie jest dobra.

Niech sobie tą piane biją...Jak wszyscy zainteresowani się wypowiedzą to temat umrze śmiercią naturalną.

 

Sam mam doświadczenie bardzo długie gdyż od 15-tu lat jestem moderatorem na naszym forum od łódek. I jestem WROGIEM nr1 wszystkich. Bo kasuję posty obrażające czasem mnie, a czasem innych użytkowników. Najczęściej kasuję swoje wpisy w masie , bo w końcu sam też jestem forumowiczem i mam swoje zdanie, czego co poniektórzy nie mogą zrozumieć. Nigdy nie skasowałem postu merytorycznego na temat np budowy modeli, czy podobnego.

Tyle , że u nas wszyscy się znają. I wróg MUSI być. A kto? Ja :)

I widzę, że Ty też Czujny Konradzie pracujesz usilnie na to, żeby być wrogiem wszystkich forumowiczów :)

A.C.

oj tam ,oj tam....mnie prokuratorem postraszono :blink:  :blink:  :blink: bo napisałem że ".jeśli  ktoś nie rozumie zasad to należy mu te zasady wpoić w sposób $$$kuteczny aczkolwiek

 

bolesny"

 

użyłem międzynarodowego skrótu $$$ dość jednoznacznie rozumianego ... dla  rozumiejącego  inaczej  $$$$ = finansowy

 

 

to tak gwoli wyjaśnienia

 

i w dalszym ciągu podtrzymuję to co napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałem dodać, jako w sumie doświadczony mod. z piętnastoletnim stażem w stadzie wilków gdzie jeden drugiego chce rozszarpać medialnie tylko za krzywe spojrzenie, że najbardziej "wyczynowe" są stwierdzenia:

1) TYLE W TEMACIE...Po czym następuje cała litania postów delikwenta :)

2) TEMAT DO ZAMKNIĘCIA...j/w

3) WIĘCEJ NIC NIE NAPISZĘ...j.w

(zapomniałem dodać) 4) CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM, czyli w skrócie ( durniu) :)

A na końcu atak na mnie, czyli moderatora.

Czyli zabrać mu moderowanie...

:)

I jedno mogę stwierdzić, Czujny Konradzie. Jeżeli chcesz moderować to po pierwsze MOCNYM trza być.

A po drugie TWARDĄ DUPĘ trza mieć.

Bo w moderowaniu nikt nie mówił, że łatwo będzie :D

Przepraszam za odejście od tematu.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, no przepraszam, ale czy możesz podac powód dlaczego chcesz zamknąć wątek?

Ilekroć dyskusja w jakimś temacie zaczyna się rozwijać, to na scenę wkracza Czujny Konrad i zamyka sprawę.

 

Konrad obserwuję Twoją aktywność  jako Moderatora i stwierdzam, że jest bardzo subiektywna.

W tematach w których Jesteś zaangażowany emocjonalnie ciągniesz wątek do bólu, i zamykasz kiedy już ewidentnie nie masz argumentów.

W tematach, które mało Cię interesują zamykasz, bo tak. Bo możesz...

Andrzej a możesz mi pokazać w którym momencie ta dyskusja jest merytoryczna. To raz a dwa to zaproponowałem zamknięcie ponieważ, tak to prawda, moim zdaniem dyskusja jest o niczym a na pewno nie o nowościach w przepisach dronowych.

Już dwa lub trzy razy sami proponowaliście zamknięcie tego tematu więc to nie mój pomysł.

 

Ale jak chcecie dalej bić pianę o niczym to bardzo proszę.

Konrad, wątek jest OK. Wystarczy na jakiś czas powstrzymać osobę, która rozkłada ten wątek na łopatki i z resztą w innych też próbuje swoich sił.

Tak wątek sam w sobie i mnie bardzo ciekawi bo przecież dotykają mnie przepisy dość mocno zresztą jak każdego modelarza, tyle że osoba która rozwala ten i inne wątki nic sobie z moich próśb nie robi.

Co bym nie zrobił to będzie źle. :) Wątek zamknąć na chwilę do ochłonięcia jak czytam mam nie zamykać. Jak ograniczę pisanie osobie to będę tym najgorszym moderatorem i znów się posypią gromy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście nie zauważyli to ta osoba :) poza hyde pakrkiem grasuje tylko w bardzo BARDZO (przypadkowo ;) ) "niefortunnych" wątkach. Takie życie.

 

A tutaj hyde park, nazwa zobowiązuje. Ta osoba już kilkukrotnie popierała wasze propozycje aby wydzielić temat zamknięty o aktualnych i proponowanych przepisach.

 

 

I żeby zadowlić Andrzeja, Andrzeju czytaj ze zrozumieniem :)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam ze wątku nie należy zamykać. Gorąco natomiast namawiam do podawania merytorycznych propozycji. Opcja brak jakichkolwiek ograniczeń nie istnieje. Nie ma tak i nie będzie że każdy z Was może wyjąć sobie model i bezkarnie poleci na 2km. Tego zabraniają nawet aktualne przepisy. Tzn pozwalają ale pod odpowoednimi obostrzeniami. To że się do tego nie stosujemy to oddzielny temat.

 

Kolego Adamie- jako najbardziej narzekający możesz powiedzieć co lepszego chciałbyś widzieć w nowych przepisać. A najlepiej na przykładzie: do dzisiaj latam sobie modelem x o masie Y w miejscu Z oddalonym w odległości YY od zabudowy do wysokości XX. A wg nowych przepisów będę musiał to to i to. Lub nie będę mógł wcale latać.

 

Inaczej to tylko ogólniki i jątrzenie.

Namawiam gorąco aby wszyscy którym nowe przepisy się nie podobają podali swoje przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek to była tylko propozycja z mojej strony.

Skoro większość jest za pozostawieniem tego wątku tak jak jest to oczywiście tak będzie.

Ale jak czytam to opinie są bardzo podzielone co do dalszego kształtu tego wątku i czy ma być dalej otwarty czy nie.

 

Przemek może przemyślicie z Czarkiem sprawę i załóżcie w odpowiednim dziale nowy wątek dotyczący przepisów regulujących nasze hobby w którym informowalibyście o pracach Waszych i ULC w sprawie regulacji i przyszłych przepisach. Tam nie byłoby większej dyskusji tylko czyste informacje z prac, a w tym wątku byłaby prowadzona nadal dyskusja nad tym jak każdy z nas widzi przyszłość naszego hobby i czy mu się podobają te przepisy czy nie. 

 

W tym wątku ciężko się przedrzeć przez tą przepychankę i wyciągnąć meritum. 

To jest oczywiście taka luźna niezobowiązująca propozycja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.