Skocz do zawartości

Nowości o dronowych przepisach


pawel4090
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ULC chce mieć nad dronami taką kontrolę, jaką teraz ma nad samolotami. Chcemy, żeby każdy dron był zarejestrowany. To nie tylko polskie regulacje, ale europejskie. Przyrost dronów jest gigantyczny i chcemy zmniejszyć prawdopodobieństwo, że ktoś będzie używał ich w sposób niepożądany - podkreśla Piotr Samson.

 

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ulc-chce-stworzyc-rejestr-wszystkich-dronow,nId,2825438#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Baza pozwoli zidentyfikować za pomocą telefonu komórkowego drona, który lata nad naszą głową. Nowe przepisy będą na każdego producenta nakładać obowiązek, aby zaszyć w nim mikroprocesor, który będzie wysyłać sygnał z informacją, co to za dron i do kogo należy - tłumaczy Samson.

 

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ulc-chce-stworzyc-rejestr-wszystkich-dronow,nId,2825438#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Z lutego, staroć. Pokazuje raczej prywatne poglądy prezesa ULC niż jego wiedzy w temacie.

 

:) ludzki Pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czasie.

 

https://www.rynek-lotniczy.pl/mobile/ulc-walczy-o-fundusze-bo-traci-wydolnosc-6569.html

 

ULC walczy o fundusze. Średni (!) głodowy zarobek 6,100 zł nie piszą czy netto czy brutto, nawet jeśli przyjąć gorszy scenariusz to jakieś 4,500 ra rękę, średnio. Jak żyć? I to na państwówce ! Ile zarabia prezes?

 

O co chodzi? Jak zwykle o to samo

Szczerość :)

 

 

Jeszcze ważniejsze dla naszego nieba mogą być efekty kontroli EASA, która czeka ULC pod koniec września. Już w zeszłym roku ostrzegaliśmy, że grozi Polsce obniżenie ratingu.

Więc można stawiać twarde żądania a nie czekać na to co ludzki Pan zrzuci ze swojego stołu.

 

 

 

Warto też się zastanowić ile dla was to "zbyt wiele". Jeśli za kolejne lata obniżą pułap, zwiększą koszta albo zechcą transpodndery na wszystkim co lata (rc) itp. Ile jesteście w stanie tolerować a kiedy powiecie STOP? Czy nie ma dla was żadnego minimum i przyjmiecie wszystko co wam dadzą?

 

Nie uważam tego pytania za żadne podjudzanie. Choć pewnie część się zezłości (ale chyba bardziej na siebie samych niż na to pytanie). Można się raczej spodziewać coraz większego powolnego dokręcania śruby. Ile jesteście w stanie poświęcić na ołtarzu, moim zdaniem złudnego "spokoju i bezpieczeństwa".

 

Czy wszyscy Ci którzy chcą się rejestrować, są w stanie ustalić w miarę spójną granicę na przyszłość i jej się trzymać choćby nie wiem co?

 

Tyle się tu mówi o braku solidarności w naszym gronie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu poprosiłem Cię o przedstawienie materiałów, na których oparłeś swoje relacje z rzekomych działań BMFA. Zamiast odpowiedzieć robisz kolejne wrzutki i próbujesz podnieść inne tematy. Tym razem manipulujesz informacjami o ULC. Urzędu nie stać, żeby dokładnie skontrolować Lot, szczególnie w momencie, kiedy trwał tam protest i przewoźnik miał problemy z kompletacją personelu latającego. A co jakiś czas EASA dorzuca urzędowi obciążeń i kompetencji do spełnienia, np. w kwestii dronów.

 

Sam emigrowałeś zapewne finansowo i jednocześnie lustrujesz wysokość zarobków w Polsce, bo niby za wysoka średnia? Moim zdaniem Twoja wiarygodność jest zerowa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipuluje? Wszędzie podałem źródła, cytaty i linki video do wglądu :D W przeciwieństweie do Ciebie :) ktoś się tu chyba zagalopował, tak jak przewidziałem :)

 

Mów mi Jackowski ;)

 

To prezes ULC chyba pierwszy pisał o kasie nie ja? A ile on zarabia że średnia jest tak wysoka a jednak ludzi brak to kwestia drugorzędna.

 

 

Wystarczył by pw. zamiast wycieczki personalnej w moją stronę, umkneła mi Twoja "prośba". Ale czemu nie, postaram się to dzisiaj znaleźć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czasie.

 

https://www.rynek-lotniczy.pl/mobile/ulc-walczy-o-fundusze-bo-traci-wydolnosc-6569.html

 

ULC walczy o fundusze. Średni (!) głodowy zarobek 6,100 zł nie piszą czy netto czy brutto, nawet jeśli przyjąć gorszy scenariusz to jakieś 4,500 ra rękę, średnio. Jak żyć? I to na państwówce ! Ile zarabia prezes?

 

Szczerość :)

 

Adam - niestety ale Czaro ma racje.

Czy Ty nie potrafisz przeczytać tego artykułu ze zrozumieniem?

https://www.rynek-lotniczy.pl/mobile/ulc-walczy-o-fundusze-bo-traci-wydolnosc-6569.html

 

Pensja jest OK i podana jest w sposób otwarty. Ale jak wejdziesz do lotnictwa to szybko się okazuje, że to mało za takie same obowiązki jak gdzie indziej. I artykuł ten nie jest o dronach - ale prawdziwym lotnictwie gdzie przepisów, nadzorów, audytów, kontroli, procesów jest co nie miara. Nasze droniki/modeliki to pikuś.

 

I teraz insynuujesz, że ULC będzie z nas zdzierał, aby dorobić do pensji i utrzymać jakiegoś młodego ale bardzo rozgarniętego człowieka?

Myślisz, że starczy? Że aż tylu dronowców i modelarzy mamy? Do tej pory przez tyle lat obowiązywania przepisów o BVLOs wydano ok 14 tys papierów. To pytam się - na ile etatów to starczy wg Ciebie? Pamiętaj, że prawie całą kasę za wyrobienie papierów to nie zgarnia ULC - tylko firmy szkolące. Wiec nadal nie wiem po co te wszystkie cytaty nie związane z samymi przepisami. 

 

Modelarstwo to drogie hobby - nie stać Cię to się nie baw. Podatki płacisz w Polsce czy w Londynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było :)

 

"We would, therefore, encourage members not to rush into registering or taking the test when the DRES is rolled out in the next few weeks until we have concluded our current round of discussions with the CAA and DfT and issued further guidance to members. For the time being, we would suggest that it remains ‘business as usual’."

 

Przykład pierwszyz brzegu https://www.suasnews.com/2019/09/uk-bmfa-dont-rush-to-register/

 

A obecnie bfma nie chce przekazywać danych osobowych swoich członków jeśli nie wyrażą na to zgody, choć zostali do tego "prawnie" zobligowani :)

 

 

Wszystkie podatki płacę w Polsce.

 

I przepraszam ale tylko w uk liczą że zarejestruje się nie mniej jak 130,000 ludzi ! W polsce jest pewnie jeszcze więcej.

 

 

Sami (ulc) napisali że szukają finansowania. A kasa jest duża uk 16 funtów x 120 000 = 2 miliony funtów za nic. A na 16 funtach się raczej nie skończy. U nas.trzeba będzie wykazać się większym sprytem aby zebrać nowy podatek.

 

 

Nie stać cię na to drogie hobby to się nie baw? Brawo, o tym właśnie mówię, zabiją to hobby a wy też się do tego przyczynicie.

 

Proponuję tym którzy się chcą rejestrować aby już teraz ustalili wspólny głos na przyszłość

 

Komu to nie jest na rękę? Patrzcie kto najgłośniej krzyczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wasze słowa :)

Modelarstwo to drogie hobby - nie stać Cię to się nie baw

Poza tym easa chce wprowadzić prędzej czy później takie same regulacje we wszystkich krajach członlowskich.

 

Skoro tak pięknie będzie to rozumiem że modelarze NIE muszą się nigdzie rejestrować? Tylko droniarze?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wasze słowa :) Poza tym easa chce wprowadzić prędzej czy później takie same regulacje we wszystkich krajach członlowskich.

 

Skoro tak pięknie będzie to rozumiem że modelarze NIE muszą się nigdzie rejestrować? Tylko droniarze?

 

:)

 

Regulacje sa takie same. Ale sposób ich egzekwowania jest zależny od poszczególnych krajów. W regulacjach NIGDZIE nie jest napisane, że za rejestracje MUSISZ zapłacić. To wymysł UK.

UK pobiera opłatę. PL nie. Możesz raczej zacząć pytać w UK dlaczego każą sobie za rejestracje płacić.

 

I modelarze tez będą się rejestrować - bo wszystko co lata ma być zarejestrowane. Dlaczego ciągle mieszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewałem się, że temat tak się

rozwinie

Nie ma co, niezdrowo się podniecać, snuć domysły. Poczekajmy.

Mam taką propozycję, aby temat scalić, założyć nowy wątek, z samymi przepisami nas dotyczącymi.

Co Wy na to ?

Ja jestem za :)

 

 

 

Ps. Nigdzie nie jest napisane ze musisz placic, ale też nigdzie nie jest napisane że nie można wprowadzić opłat i zmieniać ich wysokości ! Masz taką gwarancję?

 

Przynależność do klubów, stowarzyszeń też ma być w Polsce na razie zwolniona z opłat? Zapewnr będzie to też indywidualna sprawa danego klubu/stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Nigdzie nie jest napisane ze musisz placic, ale też nigdzie nie jest napisane że nie można wprowadzić opłat i zmieniać ich wysokości ! Masz taką gwarancję?

Jak Ci zagwarantują, to będziesz jątrzył, że w każdej chwili mogą cofnąć gwarancję.

Idziesz w kierunku paranoi.

Dałbyś już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w kierunku paranoi.

Dałbyś już spokój.

Jestem tego samego zdania co Bartek. 

 

 

#rc.fpv.poland Jątrzysz moim zdaniem dla samego jątrzenia.

 

Chciałbym Cię upomnieć i powiedzieć, że bardzo mocno zbierają się nad tobą czarne chmury. Jeśli nie zmienisz stylu pisania to prawdopodobnie będziesz musiał odpocząć od pisania, a w zasadzie to forum odpocznie od twoich wypisywanych bzdur.

Już Rafał Cię ostatnio upomniał teraz robię to ja. 

Bardzo Cię proszę o przemyślenie swojego zachowania (czytaj jątrzenia) tu na forum w tym jak i w innych watkach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za :)

 

 

 

Ps. Nigdzie nie jest napisane ze musisz placic, ale też nigdzie nie jest napisane że nie można wprowadzić opłat i zmieniać ich wysokości ! Masz taką gwarancję?

 

Przynależność do klubów, stowarzyszeń też ma być w Polsce na razie zwolniona z opłat? Zapewnr będzie to też indywidualna sprawa danego klubu/stowarzyszenia.

 

Nie wiem skąd wysysasz takie pomysły - że klub/stowarzyszenie to za free.

Kwestia przynależności do klubów jest zupełnie inna. Czy prowadzisz stowarzyszenie, czy klub to to są pewne koszty prowadzenia takiej formy prawnej. Kiedyś np. (3lata temu) członek wspierający przy Aeroklubie Gdańskim nie płacił zupełnie nic. Ale czasy się zmieniły i teraz jest oplata - chyba 70zl/rok.

 

Przypominam - jeżeli nie interesują Cię limit konkretnych klas i chcesz latać w innych miejscach, wyżej - to wtedy zapisujesz się do klubu, który ma odpowiednie warunki dla swoich modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Nigdzie nie jest napisane ze musisz placic, ale też nigdzie nie jest napisane że nie można wprowadzić opłat i zmieniać ich wysokości ! Masz taką gwarancję?

Rzeczywiście nie ma.

 

Nigdzie nie jest napisane że w przyszłości obniżą wysokość lotu modelem, ale też nie jest napisane że nie obniżą.

Nigdzie nie jest napisane że w przyszłości nie będzie zakazu lotu modelami, ale też nie jest napisane że będzie.

Nigdzie nie jest napisane że w przyszłości nie będą strzelać do modeli, ale też nie jest napisane że będą.

 

Kumasz słowo paranoja?

 

 

Uważam że cała dyskusja poszła w złym kierunku. Gdyby nie Przemek i Czaro g#wno byśmy w ogóle wiedzieli o się dzieje. Docencie to. Dla mnie kluczowe słowa to; (cyt. Czarka) „Zostaliśmy zapewnieni, że Urząd będzie patrzył przychylnym okiem na te wewnętrzne regulaminy i one będą mogły być mega łagodne”. Powinniśmy bardziej skupić się na zorganizowaniu się, a przede wszystkim opracowaniu takich regulaminów które będą spójne, jak najbardziej korzystne dla nas i do zaakceptowania przez nich. To też określi na ile jesteśmy zorganizowani (o ile w ogóle to możliwe) i jaką stanowimy „siłę”.

Chociaż by najwięksi malkontenci bokami robili regulacje będą wprowadzone. Trzeba wyjść z tego z jak najmniejszymi „stratami”.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ustalenie wspólnej linii dla osób które się rejestrują jest istotne. Na ile jesteście w stanie iść na ustępsta i w jakich aspektach a gdzie powiecie STOP.

 

W dodatku jeśli granica zostanie przekroczona będzie można się dowiedzieć czegoś ciekawego.

 

 

 

A z wspólnym regulaminem o którym pisałeś to strzał w 10 ! Będzie można go wcześniej przedstawić ulc i dowiedzieć się lepiej na czym stoimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z wspólnym regulaminem o którym pisałeś to strzał w 10 ! Będzie można go wcześniej przedstawić ulc i dowiedzieć się lepiej na czym stoimy.

 

Przeczytaj dokładnie post 174:

https://pfmrc.eu/index.php/topic/81674-nowości-o-dronowych-przepisach/?p=764227

"Stowarzyszenia i aerokluby prawdopodobnie dostaną opracowanay "standardowy scenariusz" wykonywania latania modelarskiego. W uproszczeniu w formule kopiuj - wklej - wyślij do ULC - przestrzegaj."

 

Oficjalnie w Polsce sportem modelarskim zajmuje się Aeroklub Polski.

 

Na chwilę obecną nie będąc w żadnym stowarzyszeniu ani klubie jesteś tylko wolnym elektronem. I strzępisz sobie tylko język. Chcesz mieć coś do powiedzenia to wstąp do klubu zrzeszonego w AP. Albo do innego stowarzyszenia, które będzie miało odpowiednią siłę oddziaływania.

 

A z Czarkiem działamy właśnie w ramach AP. I pracujemy nad takim jak to ująłeś "regulaminem", co ja nazwałem "standardowym scenariuszem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.