Skocz do zawartości

Nowości o dronowych przepisach


pawel4090
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten film chyba najlepiej odpowie NA WSZYSTKIE wasze pytania.

 

Uuu. Ale żeś pojechał.

 

Żyjemy w społeczeństwie i umawiamy się na pewne normy współżycia. Mi też rejestracja się nie podoba. Rozumiem jednak ze jest to swego rodzaju bat na Januszy droniarstwa. Taki Janusz który kupi drona będzie musiał przejść darmowa rejestracje i kurs użytkowania dronika.

 

Samochodem po ulicach tez jeździsz bez tablic rejestracyjnych i bez prawa jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że na ulicach jest coraz więcej chamstwa niż było to np 30 lat temu.

Pomimo kar mandatów ludzie chleją alkohol wsiadają za kierownice, w najgorszym przypadku

mordują ludzi swymi pojazdami. Nie wspomnę o tych trzeźwych którzy też dla podniesienia

swojego ego traktują ulicę jak swego rodzaju rodeo. Można by się tak przepychać przykładami.

Nie wątpliwe przepisy które mają być wprowadzone na wspomnianych ,,Januszach,, jakiegoś wrażenia

nie zrobią, wszak głośno o tym jest tylko w naszym środowisku, chyba najwięcej, bo interesuje się tym.

Jak ktoś będzie chciał kupić sobie dronika to i tak sobie kupi i będzie miał w tyle wszystko i wszystkich.

Ponadto żółta kamizelka i rejestracja nie jest wyznacznikiem super hiper mocy.

Różnica polegać będzie na tym że w razie bum można będzie szybciej dorwać właściciela latadła.

Trochę Off Top ale tak to widzę.

Więc póki co poczekajmy jak wszystko się potoczy i zobaczymy jaką silna smycz nam założą.
Kto będzie chciał latać to i tak to uczyni bez względu na wszystko. Natomiast modelarze i osoby 

świadomie podchodzący do tematu, z pewnością przejdą na jasna stronę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie kupi. Jak wejdą nowe przepisy to kupiony dronik będzie miał dodatkowe funkcje które nie pozwolą na latanie tam gdzie nie wolno. To jest zabezpieczenie przed ignorantami wszelkiej maści -> dzieciak dostaje drona na komunie i nie ma bladego pojecia gdzie może latać, janusz kupuje phantona a następnie lata sobie na plaży nad wszytkimi plażowiczami. Jeżeli zbudujesz sobie wlasnego drona to już nie jesteś ignorantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Przemku tak jest jak piszesz i to jest najgorsze, bowiem świadomość takich ludzi jest zerowa.
Natomiast w razie najgorszego  możemy być wrzuceni do jednego worka bez względu na to jaki status posiadamy.

W sensie rejestracji.Tak jak pisałem czas pokarze co będzie dalej. Na początku jest burza a być może nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam ze zrzeszenie w klubie sportowym daje nam wyższy status od zwykłego Janusza. W preambule do tych rozporządzeń z Unii wyraźnie jest napisane że modelarstwo lotnicze pokazało przez te dziesięciolecia wysoki poziom bezpieczeństwa. Tylko jak formalnie zdefiniować kto jest modelarzem w formie prawnej a kto nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że na ulicach jest coraz więcej chamstwa niż było to np 30 lat temu.

Pomimo kar mandatów ludzie chleją alkohol wsiadają za kierownice, w najgorszym przypadku

mordują ludzi swymi pojazdami. Nie wspomnę o tych trzeźwych którzy też dla podniesienia

swojego ego traktują ulicę jak swego rodzaju rodeo. Można by się tak przepychać przykładami.

W dużym skrócie - nie. 

Przemocy jest coraz mniej. Ma po prostu dużo więcej czasu w mediach.

Żeby nie być gołosłownym:

https://slides.ourworldindata.org/war-and-violence/#/title-slide

 

Ale nie o tym chciałem. 

 

Czarek, Przemek - szacun za robotę. 

Jeśli potrzebujecie kolejnej osoby, piszcie macie mój czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie - nie. 

Przemocy jest coraz mniej. Ma po prostu dużo więcej czasu w mediach.

Żeby nie być gołosłownym:

https://slides.ourworldindata.org/war-and-violence/#/title-slide

 

 

W dużym skrócie - nie o przemoc mi chodziło, tylko o zachowania jakie możemy doświadczyć w kontekście chamstwa na drodze.

Ale to tak na marginesie.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dlatego należy wprowadzić prawo jazdy na wszystkie BSP, kurs, test teoretyczny i praktyczny, obowiązkowe oc i coroczne przeglądy na stacjach diagnostycznych.

 

Ten sport jest na tyle bezpieczny że za pis'u w TYM ROKU ZŁAGODZONO przepisy i zezwolono nawet na loty w strefie CTR ! Co? Co? Jak to? !!!!!!# w strefie lotniska??? Triggerr, overload, aaaaa .....

 

Są ludzie którzy myślą jak niewolnicy i w tym temacie to aż razi w oczy.

 

Żyjemy w społeczeństwie, ale zdradzę Ci sekret, obecnie nie ma tych unijnych przepisów i ... świetnie dajemy sobie radę bez nich. Przypadek?

 

:)

 

W kanadzie takie przepisy ZABIŁY to hobby, tego chcecie? To dostaniecie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

W kanadzie takie przepisy ZABIŁY to hobby, tego chcecie? To dostaniecie !

No to weź swoje 4 litery i rusz się do ULC i zacznij działać, zacznij walczyć z urzędnikami a nie obrażaj forumowiczów którzy troch inaczej widzą tą sprawę. Marudzisz i smędzisz strasznie, a z tego Twojego gadania nic kompletnie nie wynika i nie wyniknie.

Wszyscy już wiedzą, że Ci się to nie podoba, więc albo jak wspomniałem zacznij działać i walczyć albo już zamilcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie te latające modele nie są dronami, a quadrokopterami i trzeba o tym pamiętać.

Drony wyglądają tak:

https://www.youtube.com/watch?v=9WmCs4bVJ-I

https://www.youtube.com/watch?v=gJWuMmT1trw

https://www.youtube.com/watch?v=iqE3QqiW9Nc

https://www.youtube.com/watch?v=ym74QKSbfJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Adam miał na myśli tych, którzy chcieli dalej latać na dziko bez żadnych reguł i pewnie bez ubezpieczenia OC :) 

Jak życie pokazuje dla tych osób (nie piszę o Adamie bo nie wiem jak lata) wprowadzenie przepisów zwiększa adrenalinę z uprawiania "hobby" poza "legalem".

Więc chyba wszyscy będą zadowoleni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle byłem przekonany że szykuje się skok na moją kasę za pomocą zmiany przepisów, i byłem przeciwny ale...

Po przeczytaniu tego co napisał Czarek kilka postów wcześniej  wychodzi na to że przepisy musza zostać zmienione i na to nikt nie ma wpływu , za to urząd nie planuje wykończenia modelarstwa a wręcz przeciwnie.

Nie do końca sytuacja jest tak kiepska jak przeciwnicy zmian chcą ją przedstawić.

Ubezpieczenie i tak płacę mimo że nikt mnie do tego nie zmusza , tyle że dziś jest trudno o polisę na model , za to myślę że jak będzie więcej ludzi którzy będą potrzebowali takiej polisy bo nie będzie wyjścia , to może i pojawi się więcej propozycji ze strony firm ubezpieczeniowych.

Po przeczytaniu postu Czarka nie mam tez wrażenia że ktoś gdzieś tam tylko czeka na pieniądze.

Symboliczna opłata za jakąś naklejkę to też nie jest myśle kłopot , a jeszcze jak ma to byc lekarstwo na januszy to też jestem za.

W sumie to mnie w tym roku serwis modelu kosztował kilka razy tyle co serwis auta , jestem początkującym modelarzem ale z tego co wiem to w tej materii nigdy nie było tanio , to kilka złotych za naklejkę nie zrobi kompletnie żadnej różnicy.

Limit 120m to mam w tej chwili , latam na prywatnym lotnisku i to jest jeden z warunków korzystania bez ograniczeń z tego lotniska, no ale mi 120m to o wiele za dużo , statystycznie latam od 10 do 50m , ale szybownicy mają niemały problem i tutaj chłopakom przydała by się jakaś przejrzysta furtka.

Pytałem też zawodnika i za razem osobę która prowadzi modelarnię , czy słyszał o zmianie przepisów , powiedział że co nie co , ale gdy coś się zmieni ich stowarzyszenie otrzyma wytyczne, powiedział również że jak by co to miejsce w stowarzyszeniu czeka, więc wychodzi na to że przystąpienie do jakiegoś stowarzyszenia też nie jest żadnym wielkim wyczynem.

Ja się tam nie znam , ja lubię tylko latać :), ale może być tak że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej przepisów tym lepiej, im więcej podatków tym lepiej, im wyższe kary tym lepiej, im więcej biurokracji tym lepiej, im więcej obostrzeń i zakazów tym lepiej, im grubsza smycz tym lepiej. W końcu jaka to różnica czy smycz jest ze sznóra 5 czy 6 mm? Żadna. Dlatego należy się cieszyć że nie chcą nam dać smyczy gr 4mm, bo jeszcze by się zerwała. Hura i łubudubu.

 

 

W Kanadzie ten sport praktycznie zniszczyli.

 

TO WY ZNISZCZYCIE TEN SPORT JAK ZNAMY GO DZISIAJ, WE WŁASNYM KRAJU, W MOIM KRAJU !

 

Tylko takie podziękowanie za waszą pracę i pomoc we wdrażaniu unijnych przepisów macie z mojej strony !

 

Tak zostaniecie zapamiętani na kartach historii Polski i modelarstwa.

 

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.