Skocz do zawartości

Spitfire IX 1600mm FlightLine


AKocjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś popełniłem coś takiego, słychać toto nawet z 200 m,  część filmu jest z dźwiękiem silnika a część bez.

Moduł ma 6 silników do wyboru - nawet turbinę, są specjalne głośniczki, lecz wadą jest waga tego zestawu.

Moim zdaniem nadaje się do większych modeli - 1.6m i więcej.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@solainer niestety model był w wielu miejscach poprzecierany (transport - lądowisko/dom + remont w domu xd) Stąd postanowiłem wykonać naprawki symulujące otarcia lakieru. W czasie wojny nie szczypano się z samolotami. Narzędzia / pokrywy wzierników swobodnie zrzucano na pokrycie, przestrzeliny łatano na szybko. Stąd na moim samolocie tego typu ozdoby. Są trochę ciemniejsze od koloru duralu,  po to aby  tak bardzo nie rzucały się w oczy w czasie lotu. Przewymiarowałem je, jeśli chodzi o rozmiar. Kolor je trochę ukrył. Jest to mój pierwszy tego typu zabieg xd, wyszło jak wyszło. Mnie się podoba :D. Na konkurs z nim nie pojadę xd. Chciałbym dorobić jeszcze plamy oleju i osmolenia działek / wyrzutników łusek xd ... ale raczej nie zaryzykuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chciałeś dobrze ale niestety malowania modelu nie da się zrobić półśrodkami albo na szybko bo niestety efekt końcowy jest mizerny. Aby wyszło fajnie trzeba poświęcić sporo wysiłku i czasu. Ostatni model malowałem koło dwóch tygodni aby uwydatnić nity, linie, zaburzenia itp. ale nie potrafię zrobić przetarć i odprysków lakieru. Trzeba będzie poćwiczyć i może na następnym będzie lepiej. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@solainer wiesz ja nie porównuję wykończenia mojego modelu do Twoich. Zrobiłem to szybko na swoje możliwości (ograniczenia czasowe - zarezerwowany czas;)). Model nie jest  przeznaczony na konkursy. Wydrukowałem kalkomanię obrabiając ją wcześniej w Paincie (kaczorka sam dziergałem na podstawie jakiegoś zdjęcia :P). W Word'dzie określiłem rozmiar :D. Wydrukowałem kalkomanię na zwykłym papierze, następnie przykleiłem i zabezpieczyłem przed wilgocią klejem polimerowym xd. Myślę, że pod względem kosztów / jakości i czasochłonności wyszło to nie najgorzej jak na model tego typu. Na tą chwilę dla mnie priorytetem jest latanie. Dużo latam i na to głównie poświęcam wolny czas ;). Dzięki temu uważam, że w miarę dobrze  potrafię wyczuć modele, nawet jeśli lecę czymś po raz pierwszy. To mnie cieszy i daje frajdę :D 
                                  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy różne priorytety . Ja latam jak twierdzą koledzy całkiem nieźle ale budowa sprawia mi chyba większą frajdę stąd co raz to bardziej skomplikowane modele buduję. Najważniejsze to czerpać z tego przyjemność bo o to w tym wszystkim chodzi. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.