Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  

23 godziny temu, d9Jacek napisał:

mam wiadomości naprawdę z pierwszej ręki( nie mogę więcej napisać) ale to co jest robione w Polsce  jest stawiane za wzór pozostałym krajom EU. Ilośc zarażónych /chorych  w porównaniu do Francji, Hiszpanii  nie mówiąc o Włoszech  jest naprawdę nieduża

 

a prop tego jak to u nas jest super, że tak mało zakażonych - przebadano tylko ~12tys. próbek

Niemcy gdzie jest zakażonych 19700 osób zmarło tylko 53 osoby (czyli mają bardzo niski współczynnik śmiertelności) ponoć dzięki temu, że wychwytuje się też osoby przechodzące bardzo łagodną odmianę choroby po zakażeniu(i te osoby nie zarażają nieświadomie kolejnych)

 

i cytat:

 

"Według Lothara Wielera, prezesa Instytutu Roberta Kocha, niemieckie laboratoria przeprowadzają obecnie ok. 160 000 testów tygodniowo. To więcej niż niektóre kraje europejskie przeprowadziły od początku kryzysu. Wieler powiedział dziennikarzom, że testów będzie jeszcze więcej, ponieważ powstają nowe laboratoria, które będą specjalizować się w testowaniu koronawirusa."

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vesla napisał:

Jedno pytanie. W kraju też masowo kupują ludzie papier toaletowy? Tutaj czasami mi się wydaje, że mamy epidemie rozwolnienia. Paleta papieru znika w 30min. Sklepy wprowadziły reglamentacje ilości kupowanych towarów tego samego rodzaju.

Byłem dzisiaj w Lidlu (jak co tydzień) i papieru do twarzy do wyboru do koloru :) .

Wszykto co potrzebowałem kupiłem, braki było widać w konserwach (ponoć zakłóady blachy nie mają) tanich czekoladach i jakś typ mydełek (moje były).

Jak tak dalej pójdzie to w UK tylko ocet na półkach zostanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Vesla napisał:

Jedno pytanie. W kraju też masowo kupują ludzie papier toaletowy? Tutaj czasami mi się wydaje, że mamy epidemie rozwolnienia. Paleta papieru znika w 30min. Sklepy wprowadziły reglamentacje ilości kupowanych towarów tego samego rodzaju.

Był tylko odpał jakieś dwa tygodnie temu, ale ludziom jz przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Vesla napisał:

Jedno pytanie. W kraju też masowo kupują ludzie papier toaletowy? Tutaj czasami mi się wydaje, że mamy epidemie rozwolnienia. Paleta papieru znika w 30min. Sklepy wprowadziły reglamentacje ilości kupowanych towarów tego samego rodzaju.

nie, ludzie uświadomili sobie ,że koronawirus to nie to samo co ROTAWIRUS, papieru jest pod dostatkiem 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś żeby w marketach dezynfekowano wózki lub chociaż ich rączki do pchania ?  Albo, żeby ludzie w marketach używali rękawiczek jednorazowych ? jeden przypadek się nie liczy. Tak szerzej, żeby większość klientów miała rękawiczki na rękach ?

Lub chociaż pchała te wózki poprzez torebki jednorazowe...

 

Kolejna rzecz -segregacja śmieci... chyba powinna być czasowo zawieszona.

    Zamiast wyrzucić torbę do jednego kosza -ludzie już nauczeni grzebią i wywalają do kilku pojemników zamiast1x dotykają 4x. Patrząc z okien na śmieciowe kontenery pod blokiem  większość zwłaszcza starszych ludzi bez żadnych rękawiczek gołymi rękoma za pokrywę -potem następny i następny  człowiek 4kolejne pojemniki maca...przy okazji 4x  "aktualizując bazę wirusów"        A jak się pozbędzie śmieci -to połowa rusza do spożywczaka po zakupy. Bo śmieci to po drodze...  po co 2x wychodzić.   A rękawiczki -albo wcale -albo nosi się dokąd się nie podrą.

A jakby ktoś chciał rzeczywiście zmieniać dość często -to gdzie je kupić ?  Jednorazowe rękawiczki stają się tworem  z legendy miejskiej...  podobno ktoś gdzieś widział... ale nie wiadomo gdzie -a kiedy-zazwyczaj 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latacz napisał:

A widział ktoś żeby w marketach dezynfekowano wózki lub chociaż ich rączki do pchania ?  Albo, żeby ludzie w marketach używali rękawiczek jednorazowych ? jeden przypadek się nie liczy. Tak szerzej, żeby większość klientów miała rękawiczki na rękach ?

Lub chociaż pchała te wózki poprzez torebki jednorazowe...

 

Kolejna rzecz -segregacja śmieci... chyba powinna być czasowo zawieszona.

    Zamiast wyrzucić torbę do jednego kosza -ludzie już nauczeni grzebią i wywalają do kilku pojemników zamiast1x dotykają 4x. Patrząc z okien na śmieciowe kontenery pod blokiem  większość zwłaszcza starszych ludzi bez żadnych rękawiczek gołymi rękoma za pokrywę -potem następny i następny  człowiek 4kolejne pojemniki maca...przy okazji 4x  "aktualizując bazę wirusów"    

 

Akurat u mnie w Leclercu na Al Jerozolimskich w Wawie są i rękawiczki i płyn do dezynfekcji uchwytów. Az głupio się poczułem jak wparowalem jak zwykle a tu wszyscy w rękawiczkach.  Szybko się ogarnąłem. Owszem działały do pierwszego podarcia ale zaraz obok była kolejna rękawiczka.

 

A co do smieci to uważam że jakiś debile wymyślił te kosze. Bylem w Hiszpanii i Francji. Kosz ma wlot bezdotykowy a jak chcesz wyrzucić coś większego to naciskasz NOGĄ wielka dźwignię i uchyla się wieko. Czysto i bezdotykowo. A u nas? Cena 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, japim napisał:

Bylem w Hiszpanii i Francji. Kosz ma wlot bezdotykowy a jak chcesz wyrzucić coś większego to naciskasz NOGĄ wielka dźwignię i uchyla się wieko. Czysto i bezdotykowo.

o tak widziałem to na filmie o tyranosaur rex z Hiszpanii w czasie kwarantanny:

https://twitter.com/i/status/1239676400162004992

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zamiast zwykłego szarego taniego papieru pojawiły się te lepsze  białe, pachnące ze wzorkami. I troszkę droższe. Tych już masowo  spece od wszelkich promocji nie wykupują. Czekają na ten tańszy...

 

Ale szok -pojawił się spirytus. pół na pół z wódką i mamy płyn do dezynfekcji  67,5%       Wychodzi   trochę drogo -ale dobrze, że w ogóle jest.   

 

 

    I kolejne spostrzeżenie -na autostradzie prawie wszyscy te guziki od wydawania biletów naciskają gołymi palcami.  Pewnie dziennie ładnych parę tysięcy osób ten przycisk wciskało. w tym kilkunastu / kilkudziesięciu chorych.

A można wcisnąć jakimś patyczkiem -ołówek z gumka dobrze się sprawdza.  Końca którym wciskamy nie należy dotykać.  Dobre, to że dziś na A1w punktach poboru opłat  już panie w rękawiczkach. Wczoraj jeszcze bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół na pół wódka 40% i spiryt 95%. a nawet troszkę więcej   spirytuuuuu... 

butelka tego, butelka tego -a dla zachowania odpowiednich procentów  przy mieszaniu solidnego łyka z wódki...  a zmieszać to co zostanie. upita wódkę i pełny spiryt.  to i ponad 70% wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gliceryny.  Kupić  nie ma-wyprzedane.      30% gliceryny to trochę dużo.  Mieszanką spirytus woda lub spiryt wódka można prysnąć i po opakowaniu żywności lub po np kiełbasie.   A z gliceryną lub innymi wypełniaczami już niekoniecznie.   

 

   No i wódkę łatwiej niż spirytus kupić  -można więcej wódki niż wody dolać żeby zachować odpowiednie stężenie -więc powstaje więcej płynu. .       Ponad  tydzień w mieście spirytusu nigdzie nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, latacz napisał:

Po prostu zamiast zwykłego szarego taniego papieru pojawiły się te lepsze  białe, pachnące ze wzorkami. I troszkę droższe. Tych już masowo  spece od wszelkich promocji nie wykupują. Czekają na ten tańszy...

 

Ale szok -pojawił się spirytus. pół na pół z wódką i mamy płyn do dezynfekcji  67,5%       Wychodzi   trochę drogo -ale dobrze, że w ogóle jest.   

 

 

    I kolejne spostrzeżenie -na autostradzie prawie wszyscy te guziki od wydawania biletów naciskają gołymi palcami.  Pewnie dziennie ładnych parę tysięcy osób ten przycisk wciskało. w tym kilkunastu / kilkudziesięciu chorych.

A można wcisnąć jakimś patyczkiem -ołówek z gumka dobrze się sprawdza.  Końca którym wciskamy nie należy dotykać.  Dobre, to że dziś na A1w punktach poboru opłat  już panie w rękawiczkach. Wczoraj jeszcze bez.

W mądrzejszych krajach nic nie trzeba wciskać podjeżdżasz i bilet już na Ciebie czeka...na każdym kliencie parę sekund szybciej i nie ma korków...np Włochy.

że nie wspomnę o tych całkiem mądrych gdzie winietę wykupujesz on line i jeździsz gdzie chcesz i jak chcesz ....Węgry,  Słowacja...itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł Praus napisał:

W mądrzejszych krajach nic nie trzeba wciskać podjeżdżasz i bilet już na Ciebie czeka...

kraje, które mają bramki nie są mądrzejsze, nie zależnie czy bilet czeka czy też dopiero go kaligrafują - prawdziwa kolejka tworzy się przy płaceniu a nie przy pobieraniu biletów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paweł Praus napisał:

W mądrzejszych krajach nic nie trzeba wciskać podjeżdżasz i bilet już na Ciebie czeka...na każdym kliencie parę sekund szybciej i nie ma korków...np Włochy.

że nie wspomnę o tych całkiem mądrych gdzie winietę wykupujesz on line i jeździsz gdzie chcesz i jak chcesz ....Węgry,  Słowacja...itp.

 

 Ja znam JESZCZE madrzejsze : NIC nie kupujesz i jezdzisz ( Niemcy , Szwecja , Dania ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarek996 napisał:

 

 Ja znam JESZCZE madrzejsze : NIC nie kupujesz i jezdzisz ( Szwecja , Dania ) ?

 

 Ja znam JESZCZE madrzejsze : NIC nie kupujesz i jezdzisz ( Niemcy , Szwecja , Dania ) ?

 

 Ja znam JESZCZE madrzejsze : NIC nie kupujesz i jezdzisz ( Niemcy , Szwecja , Dania ) ?

 

 Ja znam JESZCZE madrzejsze : NIC nie kupujesz i jezdzisz ( Niemcy , Szwecja , Dania ) ?

 

 Ja znam JESZCZE madrzejsze : NIC nie kupujesz i jezdzisz ( Niemcy , Szwecja , Dania ) ?

 

 Ja znam JESZCZE madrzejsze : NIC nie kupujesz i jezdzisz ( Niemcy , Szwecja , Dania ) ?

zawiesiłeś się ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paweł Praus napisał:

Z tymi Niemcami to nie jest tak do końca...Niemcy płacą ok 500 euro podatku za autostrady rocznie i wściekają się na obcokrajowców którzy jeżdżą za darmo po ich drogach...

 

Ja o TOBIE mysle , a nie o jakims niemcu ?

Sa jeszcze Niderlandy , ale tam ograniczyli do 100km/h , wiec nie liczymy tego jako AUTOSTRADY

2 godziny temu, d9Jacek napisał:

zawiesiłeś się ??????

 

Czkawka ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.