Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, jarek996 napisał:

 z całym szacunkiem  dla Ciebie Jarku , ale..mało wiarygodne..chciałbyś więcej się dowiedzieć to zapraszam na priva

Jakub Bierzyński jest socjologiem ze specjalnością statystyki, analizy danych i metodologii badań ilościowych.

*Rafał Szymczak zajmuje się doradztwem politycznym, crisis management oraz prowadzi blog opowiadane.com analizujący zjawiska społeczne i ekonomiczne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, d9Jacek napisał:

z całym szacunkiem  dla Ciebie Jarku , ale..mało wiarygodne..chciałbyś więcej się dowiedzieć to zapraszam na priva

 

Sorry , ale ja NIE chce sie wiecej dowiedziec. Dla mnie BARDZO logiczne jest to , co ci panowie pisza . 

Pamietaj , ze  aby zwalczyć jakąkolwiek epidemię potrzebne jest przetestowanie ok. 60% społeczeństwa w sposób skuteczny. To wynika ze statystyki, nie z medycyny - tzw. społeczny model statystyczny rozprzestrzeniania się epidemii

 

Zreszta KTO przyjal sluszny model postepowania , okaze sie za kilka tygodni . Na razie to tylko prognozy i gdybania. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne kim są autorzy artykułu, ale uważam, że generalnie mają rację. Aktualnie w większości krajów nie ma już szans na opanowanie epidemii. Jest już za późno i tylko bardzo zdecydowane działania na początku mogły dać efekty. I tak jak mówiła Merkel czy Trump przechoruje kilkadziesiąt procent społeczeństwa. Zresztą w najbliższych tygodniach wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jarek996 napisał:

 

Sorry , ale ja NIE chce sie wiecej dowiedziec. Dla mnie BARDZO logiczne jest to , co ci panowie pisza . 

Pamietaj , ze  aby zwalczyć jakąkolwiek epidemię potrzebne jest przetestowanie ok. 60% społeczeństwa w sposób skuteczny. To wynika ze statystyki, nie z medycyny - tzw. społeczny model statystyczny rozprzestrzeniania się epidemii

 

Zreszta KTO przyjal sluszny model postepowania , okaze sie za kilka tygodni . Na razie to tylko prognozy i gdybania. 


 

Jarku, bardzo szanuję Ciebie i Twoje zdanie ale przeczytaj to co napisałem parę dni temu , a tu napisze raz  jeszcze:

 

 

BRUTALNIE....ale na wszelki wypadek... Załóżmy, że mamy 38 milionów testów. Załóżmy. I co - zrobisz te testy wszystkim naraz ? O godzinie "zero" ? Wydaje Ci się, że to jak test ciążowy ? Wystarczy rozesłać do domów i zacząć bić w dzwony trzy dni później w południe by każdy nasikał na paseczek ? Nie masz pojęcia ani o metodach testowania ani o tym PO CO się takie testy wykonuje. A jeśli nie będziemy mieć 38 milionów testów tylko 3 miliony ? I dziś o 12:00 przetestujemy JEDNOCZEŚNIE 3 miliony osób. I co ? To znaczy, że wśród pozostałych nie ma zarażonych ? A jak unikniesz kontaktu tych PRZETESTOWANYCH z tymi NIETESTOWANYMI już po tym jak wykonano testy ? Dziś nie byłeś chory bo się przetestowałeś a za 3 dni coś złapiesz... to po ch...j był ten test na zdrowym ? Żeby test zmarnować ? Kluczem nie jest TESTOWANIE. Ch....j  nas obchodzi dokładna liczba zakażonych. Ważne jest by obniżyć prędkość z jakim szerzy się zakażanie. Dlatego #siedźkurwawdomu# nie jest takim złym rozwiązaniem. I nie ważne czy masz objawy, nie masz ich czy masz objawy nie pasujące - ograniczając poruszanie się ograniczasz możliwość szerzenia się choroby. 

Ka Pe Wu ?

ps.przepraszam jeżeli kogoś uraziłem ale......?

  •  
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, d9Jacek napisał:

Robert,

to przykre, ale konkretnie zródło bo inaczej jest to JPP

To smutne że nie wiesz, jest tego masę w googlu.

https://glogow.naszemiasto.pl/glogow-zmarl-45-letni-mezczyzna-przebywajacy-w-kwarantannie/ar/c1-7612141

Próbowałem też znaleźć dobry link na stronę MZ albo w TVP, ale niestety nie znalazłem.

Oczywiście możesz napisać, że prokuratura zamie się wyjaśnieniem co się stało i masz rację. Jak widac prokuratura potrzebuje trochę czasu zanim zabierze się do roboty. Skończy się, że zmarł na niewydolność oddechową, w tym wieku pewnie to normalne.

https://glogow.naszemiasto.pl/glogow-prokuratura-wyjasnia-przyczyny-smierci-45-latka-z/ar/c1-7614397

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udławisz się, spadniesz ze stołka lub dostaniesz zawału w kwarantannie to i tak będziesz ofiarą koronawirusa : bo przecież to z jego powodu jest kwarantanna... 

 

Odnośnie tego zmarłego juz ktoś komentował ze nie ma opcji aby bezobjawowy pacjent zmarł w tak szybkim tempie z powodu niewydolności.  Ale zobaczymy co powie sekcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, japim napisał:

Udławisz się, spadniesz ze stołka lub dostaniesz zawału w kwarantannie to i tak będziesz ofiarą koronawirusa : bo przecież to z jego powodu jest kwarantanna... 

 

Odnośnie tego zmarłego juz ktoś komentował ze nie ma opcji aby bezobjawowy pacjent zmarł w tak szybkim tempie z powodu niewydolności.  Ale zobaczymy co powie sekcja.

Miał objawy. Nie każdego z obawami biorą od razu do szpitala. Zależy od ichintensywności.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-glogow-nie-zyje-mezczyzna-poddany-kwarantannie-nie-doczekal/rvqz578

 

Tydzień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, japim napisał:

Odnośnie tego zmarłego juz ktoś komentował ze nie ma opcji aby bezobjawowy pacjent zmarł w tak szybkim tempie z powodu niewydolności.  

 

Z tego co ja czytałem to pacjent zgłosił, że ma w zasadzie wszystkie objawy koronawirusa z dusznością włącznie. Podobno kazano mu zostać w domu oraz poinformowano, że ktoś się pojawi w celu zrobienia testu.

A czy tak było naprawdę jak napisano to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertus napisał:

To smutne że nie wiesz, jest tego masę w googlu.

https://glogow.naszemiasto.pl/glogow-zmarl-45-letni-mezczyzna-przebywajacy-w-kwarantannie/ar/c1-7612141

Próbowałem też znaleźć dobry link na stronę MZ albo w TVP, ale niestety nie znalazłem.

Oczywiście możesz napisać, że prokuratura zamie się wyjaśnieniem co się stało i masz rację. Jak widac prokuratura potrzebuje trochę czasu zanim zabierze się do roboty. Skończy się, że zmarł na niewydolność oddechową, w tym wieku pewnie to normalne.

https://glogow.naszemiasto.pl/glogow-prokuratura-wyjasnia-przyczyny-smierci-45-latka-z/ar/c1-7614397

 

Robercie, 

powtarzam przykre tym bardziej że młody człowiek, zawiedli jak zwykle ludzie

ale istotne jest to  i nie sądzę ,ze ktokolwiek  będzie chciał zamieść sprawę pod dywan

W związku ze śmiercią 45 letniego mieszkańca Głogowa w dn. 21.03.2020 informuję, że obecnie nieznana jest przyczyna zgonu i trwa badanie okoliczności śmierci mężczyzny.

APELUJĘ  o powstrzymanie emocji i wypowiedzi,bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci. 

Jednocześnie w odniesieniu do słów Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka informujemy, że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie.

Przekazujemy wyrazy współczucia dla rodziny.

Z poważaniem, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, d9Jacek napisał:

Robercie, 

powtarzam przykre tym bardziej że młody człowiek, zawiedli jak zwykle ludzie

ale istotne jest to  i nie sądzę ,ze ktokolwiek  będzie chciał zamieść sprawę pod dywan

W związku ze śmiercią 45 letniego mieszkańca Głogowa w dn. 21.03.2020 informuję, że obecnie nieznana jest przyczyna zgonu i trwa badanie okoliczności śmierci mężczyzny.

APELUJĘ  o powstrzymanie emocji i wypowiedzi,bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci. 

Jednocześnie w odniesieniu do słów Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka informujemy, że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie.

Przekazujemy wyrazy współczucia dla rodziny.

Z poważaniem, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremsk

Czysta propaganda. Już sam podpis powinien wszystkich mocno zastanowić.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.