Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekamy zobaczymy, ja będę na pewno monitorował ten temat, bo gość był młodszy ode mnie.

8 minut temu, d9Jacek napisał:

Jednocześnie w odniesieniu do słów Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka informujemy, że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie.

Z poważaniem, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski

NO COMMENTS. Bo o polityce nie chcę pisać. Ten kto chce to znajdzie dramatyczne apele lekarzy i szpitali, że jednak nie mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z polityką, nie ma nic wspólnego z partiami, to jest próba pokazania że służba zdrowia nie zawiniła.

Ja uważam że zawiniła, w lokalnych wiadomościach wprost było powiedziane żeby nie denerwować społeczeństwa takimi informacjami.

Ja uważam, że własnie takie przypadki powinny być jak najmocniej nagłaśnianie po to żeby chorym lub mającym objawy uzmysłowić żeby nie dali wysłać się na drzewo służbie zdrowia i sanepidowi.

Każdy ma prawo żyć i każdy ma prawo domagać się pomocy od służb. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Konrad_P napisał:

To nie ma nic wspólnego z polityką, nie ma nic wspólnego z partiami, to jest próba pokazania że służba zdrowia nie zawiniła.

Ja uważam że zawiniła, w lokalnych wiadomościach wprost było powiedziane żeby nie denerwować społeczeństwa takimi informacjami.

Ja uważam, że własnie takie przypadki powinny być jak najmocniej nagłaśnianie po to żeby chorym lub mającym objawy uzmysłowić żeby nie dali się wysłać na drzewo się służbie zdrowia i sanepidowi.

Każdy ma prawo żyć i każdy ma prawo domagać się pomocy od służb. 

Konradzie, z powyższym w 100% się zgadzam???

ale z tym " Już sam podpis powinien wszystkich mocno zastanowić. " to już  grubo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w pierwszym komunikacie z samego rana, bodaj policji, było wyraźnie powiedziane, że z powodu niewydolności którą zgłosił kilka dni temu. Dopiero jak koordynatorzy przyjechali do pracy i poczytali to natychmiast pojawiło się sprostowanie. 

To że podpisał to wojewoda świadczy tylko o tym, że procedury na pewno nie zostały zachowane i żeby nie wzbudzać niepokoju to, aż wojewoda musiał się pod tym podpisać.

Tak jak powiedziałem procedury nie zadziałały tak jak powinny i koniec, i trzeba było to przyznać i zagwarantować, że będą się starać, bo każdy przy zdrowych zmysłach zdaje sobie sprawę, że mierzymy się z czymś z czym nigdy w historii (nowożytnej)

nie mierzył się świat a co taka mała Polska. Tak byłoby przynajmniej moim zdanie i lepiej i uczciwiej.

 

 

PS

Jeśli nadal będzie to uważane przez Was za politykę to natychmiast to skasuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bubu2 napisał:

 

Wklejałem podobne obliczenia. Rożnica do koronywirusa jest taka, że jakby grypa miała taki odsetek śmiertelności jak korona to nie byłoby 143 zgonów a 125 tysięcy. (w 2018/2019 zachorowało 3692199 osób) 

Dla mnie jest to niewyobrażalna liczba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie dość jasno wytłumaczyłem z tą polityką, chodzi mi o to, że aż wojewoda (bez znaczenia kto nim jest i z jakiej partii) tylko o to, że aż tak wysokie stanowisko, musiał się podpisać po tym komunikatem żeby uciszyć sprawę. I to właśnie powinno dać do myślenia, że procedury zawiodły.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bubu2 napisał:

Co do Obremskiego. On nie jest z PISu. Należał kolejno do Partii Konserwatywnej, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Platformy Obywatelskiej.

"W Senacie początkowo ponownie przystąpił do KSN, jednak 19 maja 2016 został członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości." za wiki

Ciekawe jakie ma super moce - człowiek chorągiewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dało mi to mocno do myślenia...też mam 45 lat, też siedzę sam w domu na kwarantannie już 13-ty dzień, ale do tej pory jeszcze nie pojawił się nikt kto by chciał mnie skontrolować...i chyba się już nie pojawi.

Całe szczęście że czuję się dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł a zgłaszałeś to do Sanepidu. Jeśli nie to nikt tak na dobrą sprawę poza Twoim pracodawcą nie wie. A pracodawca penie też olał sprawę i nie zgłosił Ciebie do sanepidu.

 

Takich osób jak ten kierowca w kraju są setki tysięcy, nikt tak na dobrą sprawę o nich nic nie wie. Już pisałem, Włosi umierają w przygodnych szpitalach pod ścianami w samotności my będziemy w samotności umierać w domach.

Trzeba do chusteczki walczyć o siebie, trzeba robić wszystko co możliwe, krzyczeć, płakać, czy błagać o pomoc, o to żeby ktoś chciał nas zbadać, przyjechać zrobić test. Inaczej naprawdę będziemy umierali w samotności w swoich domach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paweł Praus napisał:

Koledzy dało mi to mocno do myślenia...też mam 45 lat, też siedzę sam w domu na kwarantannie już 13-ty dzień, ale do tej pory jeszcze nie pojawił się nikt kto by chciał mnie skontrolować...i chyba się już nie pojawi.

Całe szczęście że czuję się dobrze...

Jesteś na kwarantannie czy na #zostanwdomu, bo to dwie różne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Konrad_P napisał:

Paweł a zgłaszałeś to do Sanepidu. Jeśli nie to nikt tak na dobrą sprawę poza Twoim pracodawcą nie wie. A pracodawca penie też olał sprawę i nie zgłosił Ciebie do sanepidu.

 

Takich osób jak ten kierowca w kraju są setki tysięcy, nikt tak na dobrą sprawę o nich nic nie wie. Już pisałem, Włosi umierają w przygodnych szpitalach pod ścianami w samotności my będziemy w samotności umierać w domach.

Trzeba do chusteczki walczyć o siebie, trzeba robić wszystko co możliwe, krzyczeć, płakać, czy błagać o pomoc, o to żeby ktoś chciał nas zbadać, przyjechać zrobić test. Inaczej naprawdę będziemy umierali w samotności w swoich domach.

 

 

 

6 minut temu, robertus napisał:

Jesteś na kwarantannie czy na #zostanwdomu, bo to dwie różne sprawy.

Chyba wyraźnie napisałem - mam kwarantannę!!!

A załatwił mi ją przewrażliwiony pracodawca właśnie...kwarantanny bez decyzji Sanepidu w moim wypadku MSWiA po prostu nie ma...

Żeby było ciekawiej rzeczonej decyzji jeszcze mi nie dostarczono...na razie tylko lakoniczny sms i potwierdzenie telefoniczne przez kadrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znów muszę to napisać: Konrad nie rób w gacie.

Procedury nie zadziałały, bo najpewniej delikwent mieszkał sam i nie miał kto wezwać pomocy.

 

Swego czasu niedaleko mnie (jakieś 10lat temu) też jeden gość umarł... Służby przyjechały chyba po miesiącu. I co też wina wirusa?

A jeszcze wcześniej w mojej kamienicy zmarła babcia - ksywka "kociara" bo wszystkie koty z okolicy dokarmiała... Faktem jest, że wtedy ani jednego szczura na podwórku nie uświadczyłeś, chyba, że u mnie pod oknem od warsztaciku, bo kociska martwe szczury i mysz, czasem gołębie z wdzięczności przynosiły.

Babcia została znaleziona po tygodniu bo kociska miałczały.

Więc nie wszystko wygląda tak jakby się wydawało na pierwszy rzut oka.

 

A poza tym jak zauważyłem defetyzm siejesz:).

I jak stan wojny wprowadzą, to możesz trafić w miejsce odosobnienia i to na pewno nie będzie Twoja chata.:P Wyluzuj

 

Masz kwarantannę jak myślę, to siedź i modele buduj, tak  jak ja się staram to robić choć kwarantanny urzędowej nie mam.

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paweł Praus napisał:

Chyba wyraźnie napisałem - mam kwarantannę!!!

Sorry ale dziś wszyscy odmieniają słowo kwarantanna przez wszystkie możliwe przypadki.

 

Kwarantannie, do wczoraj bo dziś to się zmieniło, podawane były tylko osoby u których wystąpiły trzy objawy na raz lub które miały bezpośredni kontakt z osobami u których potwierdzono COVID-19.

 

Ty jesteś na obserwacji (#zostanwdomu), a nie żadnej kwarantannie, po powrocie z kraju w którym wystąpił COVID-19. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Konrad_P napisał:

Sorry ale dziś wszyscy odmieniają słowo kwarantanna przez wszystkie możliwe przypadki.

 

Kwarantannie, do wczoraj bo dziś to się zmieniło, podawane były tylko osoby u których wystąpiły trzy objawy na raz lub które miały bezpośredni kontakt z osobami u których potwierdzono COVID-19.

 

Ty jesteś na obserwacji (#zostanwdomu), a nie żadnej kwarantannie, po powrocie z kraju w którym wystąpił COVID-19. 

 

 

Ręce opadają do góry po prostu...co tam jest napisane?

Chyba że ja czytać nie potrafię...

"Informuję, że PIS MSWIA  wydał decyzję administracyjną  w sprawie kwarantanny domowej  od 10.03 do 24.03 2020 .W razie pojawienia się dolegliwości należy  zgłosić się do szpitala zakaźnego. Decyzja zostanie przesłana pocztą. Do wiadomości przesłano również pracodawcy jak również do PSSE w miejscu. Proszę  o potwierdzenie wiadomości……... PIS MSWIA na obszarze  woj. śląskiego."

Poza imieniem i nazwiskiem Pani inspektor reszta pozostała bez zmian.

I żeby było ciekawiej smsa dostałem 13-tego marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.