Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł nie chce się z Tobą spierać, naprawdę jest mi to obojętne dlaczego jesteś w domu i jak to się nazywa. Być może nazywa się to faktycznie kwarantanna, ale mi chodzi o tą inną kwarantannę. No i tu jest problem w dogadaniu.

 

PS

Naprawdę nie jest to aż tak istotna jak to się nazywa, byle byśmy zdrowi byli a może to się nawet nazywać więzienie.;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę :-))

Konradzie opierajmy się na przepisach bo na ich podstawie podejmowane są takie rozstrzygnięcia:

art. 2 ust 12  Ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi ( t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 1239 z późn. zm.) 

"kwarantanna – odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paweł Praus napisał:

"kwarantanna – odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych

Zgodnie z tą definicją ja nie mam racji a Ty ją masz i nie ma to tamto.

 

Cóż ja mam być może lekkie zboczenie ponieważ w obsłudze przepracowałem ponad 20 lat w zamkniętej służbie zdrowia i za moich czasów kwarantanną - pewnie jak widać żargonowo, nazywano odizolowanie osoby chorej od zdrowego społeczeństwa. Ale nic to najważniejsze że mamy konsensus.

 

4 minuty temu, Artur Lis napisał:

Zaczęły już leczyć , podają ""Arechin """ nareszcie  się zdecydowali 

Szczerze powiem, że czas był najwyższy. Teraz najlepiej do weterynarzy się udać po lek bo mają (o ile jeszcze) zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, d9Jacek napisał:

kobitę/żonę/babę...dowolnie

 

A pamięta Kolega Jacek jak się oświadczał?

Wtedy Ta Dziewczyna to był CUD natury.

No Panie Jacku, Kochamy nasze Żony jakie by nie były

I nie ma inaczej:)

U mnie, ostatnio zauważyłem, ze moja Kobieta jakby milsza się stała.

 I nie wiem cholerka dlaczego...?

Ale mi to pasuje:)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, d9Jacek napisał:

kobitę/żonę/babę...dowolnie

bo ja mam ,wali jej w dekiel że hohoho i  nie bardzo wiem co mam  zrobić?

a tu wariant  starej bajki ale zgodny z duchem czasu

czerwony Kapturek.jpg

Jestem kawalerem z odzysku (to chyba wiesz) i zbyt wysoko cenię sobie ten stan aby go zmieniać :-))

Ale starą mam 12letnią do odkażania :-))

18 minut temu, AndrzejC napisał:

A pamięta Kolega Jacek jak się oświadczał?

Wtedy Ta Dziewczyna to był CUD natury.

No Panie Jacku, Kochamy nasze Żony jakie by nie były

I nie ma inaczej:)

U mnie, ostatnio zauważyłem, ze moja Kobieta jakby milsza się stała.

 I nie wiem cholerka dlaczego...?

Ale mi to pasuje:)

A.C.

Bądź czujny bo pewnie czegoś wkrótce będzie czegoś chciała (najczęściej kasy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, AndrzejC napisał:

A pamięta Kolega Jacek jak się oświadczał?

Wtedy Ta Dziewczyna to był CUD natury.

No Panie Jacku, Kochamy nasze Żony jakie by nie były

I nie ma inaczej:)

U mnie, ostatnio zauważyłem, ze moja Kobieta jakby milsza się stała.

 I nie wiem cholerka dlaczego...?

Ale mi to pasuje:)

A.C.

taaaaaaaaaa..pamięć mam dobrą...moja też milsza jak by była, ale krótko to trwało

4 minuty temu, Paweł Praus napisał:

Jestem kawalerem z odzysku (to chyba wiesz) i zbyt wysoko cenię sobie ten stan aby go zmieniać :-))

Bądź czujny bo pewnie czegoś wkrótce będzie czegoś chciała (najczęściej kasy)...

nie wiedziałem tego   bo i skąd...raczej rozmawialiśmy na tematy silnikowe a nie rodzinne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem przed chwila z mojego sklepiku ( 5 min. piechotka ) i nagle uswiadomilem sobie jak spokojnie na naszym niebie sie zrobilo !

Mieszkam okolo 15-20 km w linii prostej od lotniska KASTRUP , a dopiero dzisiaj dostrzeglem , ze NIC nie lata !!!   

Lotnisko obsluguje ponad 30 mln pasazerow ( W-wa ok 18 ) i zatrudnia okolo 23 000 osob ( teraz to moze ze 3 000 ) , ale poza lotami "towarowymi" wiele sie chyba nie dzieje. 

Zreszta popatrzcie na loty nad Europa. Co piaty samolot to jakis DHL lub UPS.  

https://planefinder.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Polska nie zezwoliła na przelot rosyjskich samolotów przez swoją  przestrzeń powietrzną z pomocą do Włoch. To podłość na poziomie polityki  publicznej. Tym bardziej, że pomoc ta trafiła do kraju sojuszniczego UE  i NATO. Rosja nie powinna od tej pory w żadnym wypadku wychodzić  naprzeciw Polsce. W niczym" - napisał rosyjski senator Aleksiej Puszkow.

 

Pozostawie bez komentarza , zeby nie POLITYKOWAC ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jarek996 napisał:

 

"Polska nie zezwoliła na przelot rosyjskich samolotów przez swoją  przestrzeń powietrzną z pomocą do Włoch. To podłość na poziomie polityki  publicznej. Tym bardziej, że pomoc ta trafiła do kraju sojuszniczego UE  i NATO. Rosja nie powinna od tej pory w żadnym wypadku wychodzić  naprzeciw Polsce. W niczym" - napisał rosyjski senator Aleksiej Puszkow.

 

Pozostawie bez komentarza , zeby nie POLITYKOWAC ..........

fake-news  , niestety powielany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszkow i wszystko jasne...

Ten facet jajo by sobie dał wyciąć, jeżeli by to mogło zaszkodzić Polsce.

Nie pierwszy raz takie bzdury wygaduje. Tak, jak i jego pryncypał... Obaj po jednych pieniądzach.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-polski-msz-dementuje-wstrzymanie-rosyjskich-przelotow-do-wloch/rhthv5k

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.