Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza ( czyli mojego i Przemka pomysłu) maska szkielet wzbudziła ogromne zainteresowanie w medium twarzoksiążkowym i pracujemy na d prototypem z filtrem HEPA. Pewnie w przyszłym tygidniu będzie objawienie ? . Na dzień dzisiejszy materiał nie w kolorku modnym ale jest!!! Czekam na białego flexa i zamówione filtry i robię nowego prototajpa. Koszty niskie.

maska DYI czarna z gumą.jpg

 

i wersja z ukularem ? bardziej paszczowo tak jakby ten.........

 

maska czarna bez okulara.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pietka napisał:

Nasza ( czyli mojego i Przemka pomysłu) maska szkielet wzbudziła ogromne zainteresowanie w medium twarzoksiążkowym i pracujemy na d prototypem z filtrem HEPA. Pewnie w przyszłym tygidniu będzie objawienie ? . Na dzień dzisiejszy materiał nie w kolorku modnym ale jest!!! Czekam na białego flexa i zamówione filtry i robię nowego prototajpa. Koszty niskie.

maska DYI czarna z gumą.jpg

 

i wersja z ukularem ? bardziej paszczowo tak jakby ten.........

 

maska czarna bez okulara.jpg

BRAVO WY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pietka napisał:

Nasza ( czyli mojego i Przemka pomysłu) maska szkielet wzbudziła ogromne zainteresowanie w medium twarzoksiążkowym i pracujemy na d prototypem z filtrem HEPA. Pewnie w przyszłym tygidniu będzie objawienie ? . Na dzień dzisiejszy materiał nie w kolorku modnym ale jest!!! Czekam na białego flexa i zamówione filtry i robię nowego prototajpa. Koszty niskie.

maska DYI czarna z gumą.jpg

Ha! Chodzący okaz zdrowia! :)

I szacun, panowie.

P.S.

Zrobicie taką wersję maski, żeby się oko nie zamykało? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zipp napisał:

  

 

a prop tego jak to u nas jest super, że tak mało zakażonych - przebadano tylko ~12tys. próbek

Niemcy gdzie jest zakażonych 19700 osób zmarło tylko 53 osoby (czyli mają bardzo niski współczynnik śmiertelności) ponoć dzięki temu, że wychwytuje się też osoby przechodzące bardzo łagodną odmianę choroby po zakażeniu(i te osoby nie zarażają nieświadomie kolejnych)

 

i cytat:

 

"Według Lothara Wielera, prezesa Instytutu Roberta Kocha, niemieckie laboratoria przeprowadzają obecnie ok. 160 000 testów tygodniowo. To więcej niż niektóre kraje europejskie przeprowadziły od początku kryzysu. Wieler powiedział dziennikarzom, że testów będzie jeszcze więcej, ponieważ powstają nowe laboratoria, które będą specjalizować się w testowaniu koronawirusa."

 

za SZ

 

....W Niemczech, gdzie wprowadzono masowe testy na Covid-19 laboratoria powoli docierają jednak do swoich granic a przed centrami testowymi tworzą się długie kolejki. Jak pisze dziennik „Sueddeutsche Zeitung” (SZ)w Dolnej Saksonii pacjenci muszą czekać dwa dni na wynik badań, a w Bawarii nawet siedem dni, co stawia sens i skuteczność testów pod znakiem zapytania.

Według gazety w centrach testowych panuje chaos, coraz częściej pacjenci przychodzą się zbadać choć nie otrzymali skierowania na badanie, co jest podstawą przeprowadzenia testu. W Monachium niektórzy z nich usiłowali przekupić lekarzy, by przepuścili ich w kolejce. W Saksonii przeprowadza się 1400 testów dziennie, co „wyczerpuje możliwości miejscowej służby zdrowia”. Zaczyna brakować niezbędnych materiałów medycznych, a ze względu na ogromny popyt globalny, ciężko będzie je uzupełnić. Niemieckie ministerstwo zdrowia nakazało więc niektórym przeciążonym centrom testować już tylko pacjentów z grup ryzyka – tych z objawami, tych w wieku ponad 65 lat lub obciążonych innymi schorzeniami, oraz tych, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną Covid-19.

Markus Beier, przewodniczący stowarzyszenia podkreślił w rozmowie z „SZ”, że zdaje sobie sprawę że,

"Gwałtownie zwiększona liczba zarażonych osób, ale także wąskie gardła w zaopatrzeniu w materiał testowy i odzież ochronną sprawiły, że zmiana kursu jest nieunikniona, także ze względu na ograniczone możliwości laboratoryjne przetestowanie całego społeczeństwa zajęłoby lata i wystawiłoby personel medydyczny na niepotrzebne ryzyko. Teraz, gdy jest to prawie niemożliwe, stanowi to nieodpowiedzialne marnotrawstwo zasobów. Dotyczy to teraz również testowania podejrzanych przypadków, które są stabilne. Potrzebujemy teraz testów dla tych, których zdrowie może wkrótce ulec znacznemu pogorszeniu .W tej chwili należy wykorzystać zasoby dla chorych.Chodzi o testowanie osób o podwyższonym ryzyku lub personelu medycznego. To ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/wroclaw-profesor-drag-znalazl-klucz-do-koronawirusa/nvemlge?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage&fbclid=IwAR2AP-H91mXJbTRVgd9IvNqrymFPad6O7Aj4QJVmVOgGBwIk5ofI2B3TqAk#slajd-1

No, to jak to się uda, to Pan Profesor wraz z zespołem ma Nobla w kieszeni najważniejszego w całej historii tych nagród.

I na pomnikach stanie jak Kopernik czy Maria Curie Skłodowska.

Podstawy są, że a nuż się uda...

Bo jak Polacy za coś się biorą, to już na poważnie... ( cytat z RANCZA):)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - we współpracy z zespołem NIZP-PZH w Warszawie - wyizolował i scharakteryzował wirusa SARS-CoV-2 z próbki pobranej od pierwszego pacjenta z Polski, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Badania w celu izolacji wirusa SARS-CoV-2 od kolejnych pacjentów są w toku.

"Takie badania są bardzo ważne dla celów śledzenia rozwijania się epidemii, jak również mają ogromną wartość naukową" – podkreśla w informacji dla PAP dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie Grzegorz Juszczyk.

Charakterystyka szczepów wirusa pojawiających się na terenie naszego kraju umożliwi śledzenie rozprzestrzeniania się epidemii oraz identyfikację zmian wirusa w czasie i szybką reakcję na takie zmiany.

Dyrektor podkreśla, że obserwacja zmian może mieć istotne znaczenie w trakcie opracowywania leków, schematów leczenia oraz diagnostyki zakażeń.

"Wyizolowanie wirusa pozwoli także lepiej poznać jego biologię" – podkreśla Juszczyk. Zapowiedział, że sekwencja genomu zostanie udostępniona w najbliższym czasie w publicznych bazach danych.

Badacze z wielu krajów dzielą się swoją wiedzą z innymi, aby jak najszybciej opracować leki, szczepionki i lepsze testy diagnostyczne na koronawirusa. Ustalono już np., że włoski szczep wirusa, różni się nieco od pierwotnej odmiany patogenu z Chin.

"Sekwencja uzyskanego izolatu wskazuje, że wirus przybył do nas z Niemiec" – mówi Juszczyk. "Ma jednak pewne unikatowe cechy, które wskazują na dalsze zmiany i konieczność dalszych badan próbek od osób zakażonych" - dodał.

edit:

więcej na priva

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko się tej epidemii nie pozbędziemy bo mamy zbyt wielu debili w społeczeństwie.

Podam przykład , przyjeżdża jakiś oszołom z zagranicy z zagrożonego rejonu dostaje kwarantannę ale nic sobie z tego nie robi tylko hasa po całej miejscowości , w jednym miejscu go przegonili to poszedł szukać innych kolegów aż wreszcie ktoś zadzwonił chyba na policję (jakiś starszy mieszkaniec) że nie siedzi w tej kwarantannie , policja go zwinęła i odstawiła chyba do miejsca gdzie miał siedzieć.

Problem w tym że już wie kto zadzwonił , już zdążył obiecać dzwoniącemu że go spali.

W tej miejscowości mieszkają raczej starsi ludzie i zwyczajnie się boją jego gróźb jak i jego i z tego co wiem już się nikt nie zdecyduje interweniować czy dzwonić że nie siedzi w kwarantannie.

Fajnie te służby działają , upilnować wariata nie potrafią ale wytłumaczyć mu kto na niego doniósł to musieli w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka informacja całkiem ciekawa z Francji, gdzie państwo dba o kopaczy nożnych (po obniżeniu ich pensji o 16%, rekompensata państwa max.5,4 tyś euro):

 

"Przykładowo, jeśli pensja netto piłkarza wynosi 50 tys. euro miesięcznie, to teraz od klubu otrzyma 42 tys. oraz od państwa 5,4 tys."

 

takie kopacze muszą się czuć podle, pewnie ciężko główkują jak do pierwszego im starczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka informacja całkiem ciekawa z Francji, gdzie państwo dba o kopaczy nożnych (po obniżeniu ich pensji o 16%, rekompensata państwa max.5,4 tyś euro):

"Przykładowo, jeśli pensja netto piłkarza wynosi 50 tys. euro miesięcznie, to teraz od klubu otrzyma 42 tys. oraz od państwa 5,4 tys."

takie kopacze muszą się czuć podle, pewnie ciężko główkują jak do pierwszego im starczy..

 

Ale jak PRZED "korona" pilkarze odprowadzali  POTEZNE podatki od swoich pensji , to nikt nie beczal ........

To takie typowo polskie ; zagladanie do cudzego portfela. Jesli biznes ( pilkarski ) sie kreci tak dobrze , ze stac ich na placenie TAKICH pieniedzy  , to tylko powinnismy sie cieszyc , bo prawie polowa tych wyplat ,  wraca w formie podatkow do budzetu ( a ze to sa pieniadze kibicow za bilety , koszulki i inne obstawiania meczykow , to zupelnie inna historia ) . 

 

14 minut temu, a74BACK napisał:

Na emeryturę, nie wracasz? Na wakacje nie przyjedziesz ? Stałeś się bardziej "miejscowy niż miejscowi" ? 

 

 

W Polsce jestem raz na 3-5 lat ( nigdy na wakacje ) . Mam tylko rodzicow ( oni przyjezdzaja czescie do nas , bo mam tez w Szwecji siostre ). Kolegow z Polski ( mam tylko 2 ze starej paki , reszta tez mieszka "od zawsze" poza Polska ) spotykam kilka razy w roku , ale za granica ( na wspolnych wyjazdach rowerowych ) , a powrotu na emeryture nie planuje ( jesli juz , to na 100% nie do Polski ).  

Nie stalem sie bardziej miejscowy jak miejscowi , bo ZAWSZE jestem przede wszystkim SOBA . W Szwecji spedzilem CALE swoje dorosle zycie i tutaj jest moje miejsce na ziemi .

Czy Ty naprawde myslisz , ze ja rycze co noc w poduszke za Polska i umieram z tesknoty KIEDY ja znowu zobacze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jarek996 napisał:

 

 

Ale jak PRZED "korona" pilkarze odprowadzali  POTEZNE podatki od swoich pensji , to nikt nie beczal ........

To takie typowo polskie ; zagladanie do cudzego portfela. Jesli biznes ( pilkarski ) sie kreci tak dobrze , ze stac ich na placenie TAKICH pieniedzy  , to tylko powinnismy sie cieszyc , bo prawie polowa tych wyplat ,  wraca w formie podatkow do budzetu ( a ze to sa pieniadze kibicow za bilety , koszulki i inne obstawiania meczykow , to zupelnie inna historia ) . 

 

Jarku,

już Cię prosiłem, sprawdzaj to co napisałeś do Q...y Nędzy !!!

 

  2 godziny temu, d9Jacek napisał:

taka informacja całkiem ciekawa z Francji, gdzie państwo dba o kopaczy nożnych (po obniżeniu ich pensji o 16%, rekompensata państwa max.5,4 tyś euro):

 

"Przykładowo, jeśli pensja netto piłkarza wynosi 50 tys. euro miesięcznie, to teraz od klubu otrzyma 42 tys. oraz od państwa 5,4 tys."

 

takie kopacze muszą się czuć podle, pewnie ciężko główkują jak do pierwszego im starczy..

 

NIC TAKIEGO NIE NAPISAŁEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, d9Jacek napisał:

Jarku,

już Cię prosiłem, sprawdzaj to co napisałeś do Q...y Nędzy !!!

 

  2 godziny temu, d9Jacek napisał:

taka informacja całkiem ciekawa z Francji, gdzie państwo dba o kopaczy nożnych (po obniżeniu ich pensji o 16%, rekompensata państwa max.5,4 tyś euro):

 

"Przykładowo, jeśli pensja netto piłkarza wynosi 50 tys. euro miesięcznie, to teraz od klubu otrzyma 42 tys. oraz od państwa 5,4 tys."

 

takie kopacze muszą się czuć podle, pewnie ciężko główkują jak do pierwszego im starczy..

 

NIC TAKIEGO NIE NAPISAŁEM

Wiem , wiem Jacek , Ale jak lapie CYTAT , to wychodzi ostatni ktory cos pisal na ten temat .........

Za chwile postaram sie to zmienic

 

POPRAWIONE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.