Skocz do zawartości

Zakupy w Chinach.


ahaweto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy macie wiedzę jak wyglądają obecnie zakupy w Chinach ?

Czy zamawiając w chwili obecnej, przesyłka dotrze  w jakimś określonym czasie czy też trzeba uzbroić się w "podwójnie skumulowaną cierpliwość" ?

A tak w ogóle czy warto w "tych czasach" składać zamówienie czy też poczekać na "lepsze czasy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Francka napisał:

Ale trzeba czekać na pewno dłużej niż zwykle

 

Mysle nawet , ze o WIELE dluzej ?         Tak jak sie popatrzy na te samoloty ,to mimo wszystko  bardzo duzo CARGO w powietrzu , ale co z tego  ze lataja , jak "dowiezc" wszystkiego nie moga , bo zwyczajnie  produkcja stanela w wielu miejscach ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś żałuje 6 zł na polską przesyłkę to tak ma . :)

Jak napisałem wybieram pocztę polską lub paczkomat. Tylko o tego rodzaju przesyłkach pisałem. Wybranie najtańszej przesyłki w stylu LW.......... skutkuje sporym czasem dostawy i trzeba się z tym liczyć.  

Nie wierze, że nawet na terenie Polski ktoś byłby tak głupi i wysłał towar w liście zwykłym bez rejestracji. A co dopiero z drugiego końca świata.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maxiiii napisał:

Jak ktoś żałuje 6 zł na polską przesyłkę to tak ma . :)

Jak napisałem wybieram pocztę polską lub paczkomat. Tylko o tego rodzaju przesyłkach pisałem. Wybranie najtańszej przesyłki w stylu LW.......... skutkuje sporym czasem dostawy i trzeba się z tym liczyć.  

Nie wierze, że nawet na terenie Polski ktoś byłby tak głupi i wysłał towar w liście zwykłym bez rejestracji. A co dopiero z drugiego końca świata.:)

 

 

Nie bądź śmieszny. Nie wszystkie oferty mają możliwość wyboru aliexpress standard shipping, a nawet jak mają nie zawsze jest opcja paczkomatów. Jak kupujesz płytki po 0,4$, to chyba nie wybierzesz przesyłki za 1,5$ prawda ?!

 

Zresztą po co mam płacić za rejestrowaną paczkę, jak w razie czego i tak dostanę 100% zwroty, gdy nie dotrze ? 

 

Teraz ciekawostka dla Ciebie. Paczka kupiona na ali z PL. Nadana 11.03 jest numer pp i info o nadaniu, jeszcze do mnie nie dotarła. Co Ty na to ?! 

Paczkę obsługuje PP, wysłana z PL, czas leci, a paczki brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesylki zagraniczne do PL sa wstrzymane z tego co wiem, to samo jak doczytalem dotyczy przesylek wysylanych z PL poza granice kraju. Zamowilem nasiona z Polski, na drugi dzien wyslane i dostalem numer do trackowania. Na tym sie skonczylo .... nie ma zadnej informacji ani sladu w trackowaniu. Na 100% gdzies zatwardzone w drodze i nie wiadomo czy kiedykolwiek dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, a74BACK napisał:

Nie bądź śmieszny

Nie jestem. 

 

Godzinę temu, a74BACK napisał:

Nie wszystkie oferty mają możliwość wyboru aliexpress standard shipping,

W takich przypadkach trzeba się liczyć nawet z czasem 90 dni (60 plus 30 ). 

 

Godzinę temu, a74BACK napisał:

Zresztą po co mam płacić za rejestrowaną paczkę, jak w razie czego i tak dostanę 100% zwroty, gdy nie dotrze ? 

I tu jest jest problem cywilizacyjny. Oni już dorośli do takiej sytuacji. W Polsce jak się okazuje prawie wszystkie tego typu przesyłki giną i nie dochodzą. (Tak twierdzą janusze...:)

Godzinę temu, a74BACK napisał:

Paczka kupiona na ali z PL.

Jakbyś wybrał dostawę z Chin już byś cieszył się towarem. :)

 

Zamawiam sporo z Chin i statystycznie wychodzi na to, że przesyłki w czasie  zagrożenia wirusem na dzień dzisiejszy dochodzą szybciej niż przed tą erą. Najprawdopodobniej jest to spowodowane mniejszą ilością przesyłek i mniejszym czasem oczekiwania na wysyłkę w magazynach.

Też mam przesyłki z lutego które miały czas na wysyłkę 31 dni. Minął termin na wysyłkę i ali oddało mi już kasę. Pytanie brzmiało jednak "teraz" a nie miesiąc temu. Teraz jest o wiele lepiej.

13 minut temu, idfx napisał:

Przesylki zagraniczne do PL sa wstrzymane z tego co wiem,

 

Niestety ale mylisz się. Przesyłki z Polski są wstrzymane.

 

A tak na serio to jak sobie wyobrażasz wstrzymanie przesyłek do Polski. Logistycznie raczej niemożliwe. Tak jak kontrola wszystkich paczek zagranicznych.

13 minut temu, idfx napisał:

Zamowilem nasiona z Polski, na drugi dzien wyslane i dostalem numer do trackowania.

Podejrzewam, że listem poleconym. A tu trzeba znać w jaki sposób przebiega śledzenie w tego typu przesyłkach.

EDIT:

Z Polski do Wietnamu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz .. czytalem, ze wszystkie przesylki zagraniczne do i z Polski zostaly obecnie wstrzymane. Nie sa to wiarygodne zrodla (WP, Onet itp.) ale na to sie obecnie powoluje i tak to wyglada.

 

EDIT: 

 

Przepraszam .. teraz sobie uswiadomilem, ze chodzilo o Poczte Polska. Nie wiem jak inne opcje wygladaja i nie bede wprowadzal w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byly groszowe sprawy, nasiona pomidorow malinowych, przesylka wielokrotnie przewyzsza ich wartosc. Co prawda zaplacilem z gory karta, ale kazdemu trzeba teraz dac czas na zlapanie oddechu i w pelni rozumiem sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.