Skocz do zawartości

Zakupy w Chinach.


ahaweto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ahaweto napisał:

Ho ho to jest dopiero rekord !

Myślisz Błażej że traktują nas gorzej ?

 

Nie sadze.  Kupilem ostanio silniki w poprzez Aliexpress i szly 3 miesiace.  W "miedzyczasie" kupilem inne rzeczy na Banggood i przyszlo w miesiac.  Normalnie ida ~tydzien. Loteria w obecnych czasach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przesylki z Chin dochodza bez wiekszych anomalii czasowych. Zawsze wybieram przesylke najtansza z mozliwych (zwykle chodzi o pare drobiazgow, wiec wyzszy koszt przesylki po prostu sie nie oplaca) i zwykle wedruje ona do mnie okolo jednego miesiaca czasu. Bywa, ze odrobine dluzej, innym razem znow odrobine krocej, ale nie sa to wielkie roznice. Na podstawie trackingu stwierdzilem jednak, ze wiekszosc przesylek z Chin (podobnie z Japonii, USA i nie tylko) dochodzi do Niemiec dosyc szybko (10-14dni), a utyka na dluzej w tutejszym (Frankfurt) urzedzie celnym. Mianowicie niemieckie "mlyny" urzednicze miela bardzo powoli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 09:51, a74BACK napisał:

 

Niektóre szybciej, niektóre wolniej. Paczka latają w kontenerach,  a te trzeba zapełnić. Jak jest mniejszy popyt, to trwa to dłużej.

 

Specjalnie nie zaważyłem wzrostu prędkości.

Ale w jakim celu mają zapełniać kontener? W samolocie przecież to raczej tal nie wygląda. Bo chyba nie myślisz że to płynie sobie statkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zarzucą czymś innym. BG raczej ma taki obrót że nie muszą czekać parę dni by go zapełnić w całości. 

Jeśli kolega nie określił jakj kontener mu chodzi to w domyśle wziąłem morski. Co do samolotu domyślam się że jakieś pojemniki zbiorcze są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie odnośnie wysyłki, ale miałem robić model do FPV i zamówiłem sobie część elektroniki w Hobby King'u. Zamówiłem jak niby jeszcze wszystko było w magazynie, od tamtego czasu wszystkie rzeczy osobno (nie w tym samym czasie) były już dostępne, ale oni chyba czekają aż wszystkie będą w tym samym czasie. Generalnie już nie wiem czy tego nie olać i pokupować serwa, odbiornik itp. osobno i najwyżej trochę stracić ?. Pisałem parę razy do nich na chat'cie czy to w ogóle kiedyś ruszy i za każdym razem tak tak już wkrótce ?. Zamówione jak widać w lutym:
image.png.af5089c0421ec178b2c0491fceaf6b63.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc.

Chcę złożyć zamówienie na Ali i pierwszy raz dostaję taki komunikat. 

Nie mogę wybrać tańszej przesyłki.

Dodam, że robię tam zakupy od dobrych 5 lat, adres dostawy zawsze ten sam... więc o co chodzi? Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać, żeby oszczędzić 2 stówy na wysyłce.

IMG_20200722_184113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.