Skocz do zawartości

EXTRA 300 K.S 2,7m amatorska budowa modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiał bym za wypowiedzią Tomka , ale Wiesiu twierdzi , że kanistry zrobią swoje - zobaczymy.

Dla mnie to coś nowego. Nie masz płatów i na podstawie kadłuba wyliczyłeś , że ogon wyjdzie za lekki.

A druga sprawa że na szybko wyliczyliśmy że aby przeważyć moje tłumiki potrzebne jest na ogonie około 140g balastu , akurat takie dwa serwa:)cytat.

Wiesiu , bez obrazy , ale na szybko to się pchły łapie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie wymyśliłem , cos tam widziałem coś tam sobie sam dopowiedziałem i zakładam że będzie dobrze a potrzebne korekty załatwią akumulatory.

Tutaj może Maciek coś na ten temat powiedzieć bo wywarzał ten model i na pikniku w Kraśniku z 3 lata temu ogon miał dociążany na bogato.

Natomiast patrząc na model który pokazał Mirek Sałam , wydaje mi się że tam są tłumik kanistry i są w sterze dźwignie na linki więc domyślam się że za pierwszym podejściem tak był rozwiązany napęd i domyślam się że modelu nie dało się wyważyć więc zamontował dwa serwa w ogonie do napędu steru, dokładnie tak jak ja.

A moje tłumiki będą bliżej przodu niż Mirka.

Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster kierunku  wklejony  , na jutro można przykręcać popychacze i ustawić serwa.

Zapomniałem na śmierć o umyciu maski , w porę się obejrzałem jak już wręgi są wklejone , no i dziś ją myłem , bo musi być umyta wodą przed jakimkolwiek myśleniu o malowaniu bo jest powleczona rozdzielaczem.

Relacja relacją coś tam się powoli robi , modelu przybywa ale obejrzeć zdjęcie od czasu do czasu to nie to samo co zobaczyć film z budowy modelu tak od kuchni.

Wydaje mi się że nie wszyscy wiedzą że na Marcina fejsie buduje się nowa extra 2,4m i przyznam że wolę oglądać film niż zdjęcia, to znaczy Marcin tam buduje kilka modeli i są i zdjęcia ale ja tam wolę film.

https://www.facebook.com/builder.rc1/videos/761336101155198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 20:10, Cybuch napisał:

Obstawiał bym za wypowiedzią Tomka , ale Wiesiu twierdzi , że kanistry zrobią swoje - zobaczymy.

Tutaj z tym jednym serwem to są pozorne oszczędności i to z kilku powodów , potrzebne jest 50kg uciągu , finansowo takie serwo kosztuje prawie 600zł więc prawie tyle ile dwa słabsze a wagowo to też nie spodziewał bym się że będzie wiele lżejsze niż dwa słabsze.

A dwa słabsze razem, sa o wiele mocniejsze niż jedno mocne , no i dwa to nie jedno.

Dziś uruchomiłem ster kierunku , i jak ktoś początkujący tak jak ja jeszcze nie dawno , myśli że dwa serwa napędzające jeden ster to tak hop siup i działa to ogromnie się zdziwi.

Ustawiam neutrum i wszystko gra, ustawiam jedno skrajne wychylenie wszystko gra, a przechodzę do drugiego skrajnego wychylenia i dźwignia serwa zrobiła się za krótka  , brakuje połowę długości plastikowego snapa , albo popychacz zrobił się za długi , to jest żmudna robota aby to zgrać , i dlatego Maciek z Rafałem tak obstawali przy drogim power boxsie , i ja ich coraz bardziej rozumiem dlaczego byli tak bardzo za wydaniem sporej kasy na małe pudełeczko.

Zamiast tracić dwa dni na zgranie 6 serw na trzech kanałach a finalnie i tak nie będą chodziły jak trzeba i po roku się rozlecą , można w minutę ustawic wszystko jednym palcem jednej ręki nawet nie patrząc na urządzenie.

Cholera gdzie jest mój tłumik do Mx-a  w koszyku siedzi juz zbiornik do extry 2,7 ale nie zamówię go bez tłumika który coś się spóźnia , chcę jedną paczką zamówić to co jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, enter1978 napisał:

 

Ustawiam neutrum i wszystko gra, ustawiam jedno skrajne wychylenie wszystko gra, a przechodzę do drugiego skrajnego wychylenia i dźwignia serwa zrobiła się za krótka  , brakuje połowę długości plastikowego snapa , albo popychacz zrobił się za długi , 

 

Sprawdzę dokładnie jak wrócę z pracy , ale z tego co pamiętam to na wysokość dałem dźwignie 2" na lotki 1,5" kierunek na pull pull 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkarll napisał:

Sprawdzę dokładnie jak wrócę z pracy , ale z tego co pamiętam to na wysokość dałem dźwignie 2" na lotki 1,5" kierunek na pull pull 

To znaczy ja juz to opanowałem.

Chodziło mi o to że podczas ustawiania jednego skrajnego wychylenia serwa pogłębiły się braki w długości dźwigni serwa  w przeciwnym skrajnym wychyleniu.

Ale ustawiłem wychylenie drugiego serwa któremu nie brakowało wychylenia i wszystko się zgrało.

Fascynujące jest to z jaką łatwością power box załatwił problem nie do przeskoczenia i panuje nad tymi serwami.

Dźwignie serw robię takie jaką mają długość dźwignie w sterze mierząc od zawiasu do otworu na snap, ale na sterze kierunku trochę skróciłem dźwignie bo gdy miały taką samą długość jak na sterze to wystawały po za kadłub , no i zwiększyłem wychylenia serw.

Dziś nawet już zrobiłem tylne podwozie i dźwignie serw na stery wysokości , bo może dziś dotrą serwa to bym się zajął montażem i uruchomieniem sterów wysokości.

Za chwilę nie będę miał co robić, zostało mi uruchomić te stery , mogę przykręcić silnik , i ma być ciepło to może pomaluję maskę i tyle.

Jak nie przyjdzie do końca tygodnia zamówiony tłumik do Mx-a to od przyszłego tygodnia nie mam co robić ani przy Extrze ani przy Mx-sie , no zobaczymy ale na razie wygląda mi na to że za parę dni nie będę miał zajęcia , ale na latanie to też nie pora , jak mi nie przyślą paczki to wyciągam skrzydła z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cybuch napisał:

Wiesiu , ile kosztuje podwozie u chłopaków ?.

Oj nie bardzo umiem z głowy odpowiedzieć bo nie pamiętam , tylne chyba 30 albo 35zł a przednie to nie pamiętam , ale ja kupowałem w zeszłym roku po starych cenach teraz coś czytałem jak Marcin pisał że wszystko podrożało to i mogły się ceny pozmieniać.

Najlepiej poczekać i Marcin sam napisze jak to teraz ceny wyglądają.

 

Dotarły serwa na stery wysokości:), więc pewnie jak planowałem do końca tygodnia zrobię wsystko co miałem do zrobienia.

Ogólnie do skończenia modelu brakuje mi rury dźwigarowej ,4 serwomechanizmów na lotki, śmigła , kołpaka , tłumików i z 10 desek balsy.

Nieźle , mocno się przeliczyłem tak do czasu budowy jak i finansów.

Na wysokościach będą savoxy z tytanowymi przekładniami 35KG ciągu , identyczne mam od roku w Mx-sie , nie mam powodów do narzekań to kupiłem takie serwa.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosnę czuję :).

Modelu 2,7 zrobiłem więcej niż planowałem , i chyba na razie trzeba go odstawić na bok i zająć się modelami które zaraz będą latały.

W między czasie coś tam będę dłubał , jakieś malowanie maski czy zrobienie kieszeni na rurę to tym się jeszcze zajmę ale ogólnie zabieram się za model 2,2m.

A już mam z nim problemy bo nie mam zamówionego tłumika i nic nie wiadomo kiedy będzie po rozmowie wywnioskowałem że nie prędko.

Myślę że jeszcze z miesiąc i zacznę zabawę na świeżym powietrzu tylko nie wiem jak obskoczę problemy z dostępnością części.

Nagrałem dziś filmik gdzie już stery działają , filmik słaby nawet kolor modelu nie jest w rzeczywistości  taki jak na filmie , trzymanie telefonu jedną ręka i machanie dwoma drągami drugą ręką trzymając nadajnik to też mało komfortowe.

No ale cokolwiek widać że model działa:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się tak robi żeby się nie odmontowało ;) .  O ile w np.w Yakach brak kapci tak nie razi to już w Extrze bardzo - przynajmniej wg mnie.

Cały urok tego samolotu się gubi . Dobrze zamocowane są praktycznie bezproblemowe, no chyba że startuje i ląduje się na orance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Shock napisał:

No fajnie się to prezentuje ale Extra bez kapci to taka koza, dużo traci wizualnie

Tak mówisz?

 

Może i masz rację, trochę to komplikuje sprawę ale nie wiele.

Ośki kół do kapci muszą być inne , te koła też nie koniecznie się zmieszczą w kapciach.

Nawet miałem owiewki do 2,7m ale wtedy nie myślałem nawet o modelu tych gabarytów więc je ktoś na giełdzie odkupił.

Chyba zaraz zadzwonię do Andrzeja niech mi zrobi buciki , kiedyś jak się nie mylę wspominał że zrobi za 80 zł , to nie majątek.

Co do lądowań to raczej te kiepskie mam juz za sobą , a awaryjne? wydaje mi się że przy awaryjnym na zaoranym polu wyłamane golenie czy przebita folia w skrzydłach to najmniejsze zmartwienie;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Shock napisał:

Może Ci je zrobić z węgla, odpada malowanie i są bardzo lekkie i sztywne. Dodatkowo zyskujesz efekt carbon look 

No i takie sobie zamówię , tylko na razie telefonu nie odbiera, jutro spróbuję się skontaktować i dogadać wykonanie takich owiewek.

Jak ma być wypas to niech będzie:)

I Andrzej oddzwonił :) owiewki zamówione za dwa tygodnie może będą zrobione bo chyba zawalony jest robotą.

Nie zapytałem tylko o cenę carbon look ale na pewno będzie dobra , on ma przyjazne ceny:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Shock napisał:

No fajnie się to prezentuje ale Extra bez kapci to taka koza, dużo traci wizualnie.

 

Coś mi się wydaje , że ten rozstaw goleni jest za mały. Wygląda jak Rafał napisał " wygląda jak koza " ale może na filmie tak wyszło. Coś według mnie trzeba zmienić.

Buty nie pomogą , to nie ma proporcji , według mnie , wygląda bidulowo ? podwozie ma zbyt mały rozstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cybuch napisał:

Coś mi się wydaje , że ten rozstaw goleni jest za mały. Wygląda jak Rafał napisał " wygląda jak koza " ale może na filmie tak wyszło. Coś według mnie trzeba zmienić.

Buty nie pomogą , to nie ma proporcji , według mnie , wygląda bidulowo ? podwozie ma zbyt mały rozstaw.

Coś Ci się jednak wydaje, podwozie jest w proporcjach i dopasowane do wielkości śmigła!!! Czasami zastanawiam się po co to czytam bo już się nie da nawet opisać słowami głoszonych tu głupot przez g.... znające się na temacie osoby.

KAŻDY ROBI JAK UWAŻA, NA TYM POLEGA MODELARSTWO !!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam , i nie wiem skąd Marcin ma te podwozia , ale mocno mi zalatuje Andrzeja robotą a znowu Andrzej ma formy z extry Pilota , a extra z Pilota była Rafała.

Jak nic nie pokręciłem to tak to wygląda , więc musi trzymać proporcje , bo to golenie z modelu 2,7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.