Skocz do zawartości

PZL TS-8 Bies


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawością oglądam i chętnie zobaczę film z lotów.

Mam do tego samolotu sentyment, może przez wzgląd na ŚP inż. Ludwika Natkańca, którego miałem przyjemność poznać, a nawet przelecieć się z nim Morawą nad W-wą. Niezwykły człowiek, skromny, a Wielki Lotnik. Pamiętam jego opowieść o locie Biesem, podczas którego oderwał się silnik i był zmuszony lądować awaryjnie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 21:05, Andrzej Klos napisał:

Doskonaly pomysl, czekamy na oblot!

Czy budowales na podstawie Planow Modelarskich?

Ja zrobiłem na podstawie Planów Modelarskich? i jest film z latania.

Model ma oryginalne profile (NACA 23012, 23010) i kąty zaklinowania i lata świetnie, chociaż słyszałem opinie, że profil NACA 230XX jest do kitu.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywny odzew ;)

W dniu 18.11.2020 o 21:05, Andrzej Klos napisał:

Doskonaly pomysl, czekamy na oblot!

Czy budowales na podstawie Planow Modelarskich?

Tak, też wzorowałem się na Planach Modelarskich. 

1 godzinę temu, Marek_Spy napisał:

Bardzo fajny model. Szkoda że nie ma filmu jak lata

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Film z lotu będzie już niedługo ;)

 

W dniu 18.11.2020 o 18:45, Viper napisał:

Z ciekawością oglądam i chętnie zobaczę film z lotów.

Mam do tego samolotu sentyment, może przez wzgląd na ŚP inż. Ludwika Natkańca, którego miałem przyjemność poznać, a nawet przelecieć się z nim Morawą nad W-wą. Niezwykły człowiek, skromny, a Wielki Lotnik. Pamiętam jego opowieść o locie Biesem, podczas którego oderwał się silnik i był zmuszony lądować awaryjnie.

To muszą być niezwykłe wspomnienia z tej znajomości i wspólnego lotu ✈️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
8 godzin temu, szymon-wojcik napisał:

Minęło dużo czasu od zakończenia budowy, jednak dopiero teraz znalazłem czas na przejrzenie materiałów z lotu. Oblot też był już dosyć dawno bo w grudniu. Model lata bardzo dobrze, podobnie jak typowy kombat.

Dzielę się kilkoma ujęciami z tamtych zimowych lotów. 

 

DSC_9469.thumb.JPG.b2ba11b30db4c1d88f4788b770748aa9.JPG

DSC_9474.thumb.JPG.a1120dc046ea06329237c56df9446526.JPG

DSC_9475.thumb.JPG.355e773d9777763b455c31cc95540b8b.JPG

DSC_9476.thumb.JPG.5f183ba31e99d389561eaa5011581062.JPG

DSC_9478.thumb.JPG.c9006597f9d799e1a7e9a71e989004f2.JPG

DSC_9497.thumb.JPG.5ff17715a224cd1af46f92658598fb6b.JPG

DSC_9500.thumb.JPG.2b427f0deda9f87215a8b03f42537354.JPG

DSC_9557.thumb.JPG.c91fd2620457976ff12ec0efc1a83a38.JPG


Mam też film z lotu, który udostępnię jutro ;)

Kamerka 4K czy Full HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szymon-wojcik napisał:

Obiecany film ✈️

 

Kamerka w wersji 4K ;)
 

Też mam 4K ale jeszcze nie używałem bo warunki nie sprzyjają do latania.

Co możesz o niej napisać ??? Jest OK, i jaka kartę pamięci masz w kamerce, bo chcę dokupić.

Jaki program do obróbki filmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie nie wykorzystałem akurat jakości 4K, ale ogólnie kamerkę mogę polecić. Przy takich możliwościach, masa 49g to duży plus. Kartę pamięci mam akurat teraz 32GB z prędkością odczytu do 120 MB/s. Teraz te karty są niedrogie, nawet z dużą pojemnością. Program do montażu to Adobe Premiere Pro. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model i fajny filmik - bardzo przyjemnie się ogląda.

Tak całkiem prywatna opinia - to nie za bardzo widzę sens kręcenia filmów w 4K z przeznaczeniem na YT. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć na statystykę urządzeń na których oglądane są filmy.

Obecnie 50% to android (czyli telefony z ekranem zazwyczaj poniżej <8"), 49% to PC (z czego tylko mała ilość ma monitory 4K) a tylko 1% to smart TV.

Czy dla tych kilku procent warto robić filmy, które ważą już tęgie GB? Do obróbki których potrzebny jest najnowszy komp, bo starsze nie obsługują odpowiednich kodeków?

 

No chyba, że ktoś kręci je dla siebie i w zaciszu domowym ogląda sobie na 60" TV 4K... to spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, japim napisał:

Piękny model i fajny filmik - bardzo przyjemnie się ogląda.

Tak całkiem prywatna opinia - to nie za bardzo widzę sens kręcenia filmów w 4K z przeznaczeniem na YT. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć na statystykę urządzeń na których oglądane są filmy.

Obecnie 50% to android (czyli telefony z ekranem zazwyczaj poniżej <8"), 49% to PC (z czego tylko mała ilość ma monitory 4K) a tylko 1% to smart TV.

Czy dla tych kilku procent warto robić filmy, które ważą już tęgie GB? Do obróbki których potrzebny jest najnowszy komp, bo starsze nie obsługują odpowiednich kodeków?

 

No chyba, że ktoś kręci je dla siebie i w zaciszu domowym ogląda sobie na 60" TV 4K... to spoko. 

To prawda, nagrałem kiedyś próbny materiał w 4K jednak sam nie mam na czym go obejrzeć, dlatego najczęściej korzystam po prostu z FullHD w 60 klatkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.