Skocz do zawartości

modelarstwo kontra kupowanie.


engelbert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat to najzwyklejsza prowokacja ze strony engelberta...

Ot tak sobie rzucony, pewnie w afekcie jakiegoś załamania życiowego temat, który ma zrobić szum i zamieszanie na forum.

Cieszy fakt że większość wypowiedzi bez spiny i przymrużeniem oka bo nad czym tu dyskutować... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Francka napisał:

No i znowu najmądrzejszy na forum zabrał głos  .Waliłeś w pieluchy jak ja brałem udział  w zawodach  modelarzu .

Trochę kultury .

Przepraszam bardzo , ze Pana urazilem Panie Franciszku. 

Jarek

P.S.1: Z drugiej jednak strony , mam NIE az wiele lat mniej od Ciebie i gdyby ktos to o mnie napisal , to bym sie raczej glosno zasmial przed komputerem , ale rozumiem , ze mozemy miec rozne poczucie humoru , wiec JESZSZE RAZ przepraszam !

 

 

 

 

53 minuty temu, Shock napisał:

No i brawo Franku, pokazałeś Jarkowi miejsce w szeregu ;)

 

Rafal , tak sie przejalem , ze jutro chyba nie pojde do pracy !

 

Malo tego ; nie bede stawial Cie ( jako MODA )  w glupiej sytuacji i ZAWIESZAM sie sam na miesiac ?

Teraz mam i tak TYLKO rower w glowie ( moj rowerowy rok przestepny ) , wiec nic nie strace ?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jarek996 napisał:

Malo tego ; nie bede stawial Cie ( jako MODA )  w glupiej sytuacji i ZAWIESZAM sie sam na miesiac

O, znakomicie że przypominałeś mi że mam takie możliwości. A do pracy idź, po co masz wkórw.. żonę w chacie ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam.

Modelarstwo to hobby a nie sposób na życie, a życie czym jest dobrą zabawą?. A dobra zabawa jest przy modelarstwie. Zostawiam do rozmyślań.

Niestety są podziały  przez zazdrość i głupotę.

Co prawda słyszałem taki tekst" że styropian to do ocieplania a nie latania"

Co to za różnica z czego ważne że lata.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyslowie mowi "uderz w stol i norzyce sie odezwa" No i odezwali sie tylko Ci co kupoja. A prawdziwe  modelarze  krorzy boduja,  nie maja czasu na pierdoly, tylko buduja dalej, modele styropianowe , laminatowe,balsowe,  z  wlukna szklanego, weglowego albo aramidowego.  Buduja od podstaw nie  tylko lotnicze czy skutnicze, buduja  .czolgi irakiety silniki parowe, silniki bezszczotkowe ispalinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, engelbert napisał:

Jak przyslowie mowi "uderz w stol i norzyce sie odezwa" No i odezwali sie tylko Ci co kupoja. A prawdziwe  modelarze  krorzy boduja,  nie maja czasu na pierdoly, tylko buduja dalej, modele styropianowe , laminatowe,balsowe,  z  wlukna szklanego, weglowego albo aramidowego.  Buduja od podstaw nie  tylko lotnicze czy skutnicze, buduja  .czolgi irakiety silniki parowe, silniki bezszczotkowe ispalinowe.

 

Paliles cos dzisiaj?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy hobbyisci, co kupuja gotowe modele, nie zdaja sobie sprawy, ze w ten sposob nasycaja kapitalizm i tym samym dla ekologi sa kontraproduktywni,zuzywajar resursy naszej planety. Wszyscy hobbyisci, co kupuja gotowe modele sa ekologicznymi sabotarzystami. NIe ma sie czym hwalic. Przewalkowalem wszystkie posty w moim temacie.No i co? Nic. Takie moje zpostrzezenie, dla was  "Demokrazia" to: Kazdy sobie zebke skrobie.No to kupojcie dalej.

34 minuty temu, Andrzej Klos napisał:

 

Paliles cos dzisiaj?

No jakos jeszcze nie. Nocka w pracy mi sie konczy i ciesze sie na piwko po nocce z kolegami. W naszym systemie zmianowym, mamy teraz trzy dni wolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, engelbert napisał:

...

No jakos jeszcze nie. Nocka w pracy mi sie konczy i ciesze sie na piwko po nocce z kolegami. W naszym systemie zmianowym, mamy teraz trzy dni wolnego

 

Oj, chyba nie mowisz prawdy ?.  Byc moze  te nocne zmiany Ci nie sluza, bo ani logiki ani gramatyki ani ortografii w tym co piszesz.

  • Lubię to 3
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 23:17, engelbert napisał:

modelarstwo  kontra kupowanie.

Modelarstwo to jest budowanie modeli, nie kupowanie,

Kupic umie kazdy, a zbudowac to malo kto.

Ja pana prosze panie australijczyku ,zachowaj pan swoje gdybania dla siebie, To co an pisze, niema absolutnie nic wspulnego z tematem.an  nie jest wszystkowiedzacy. Ja sobie nie pozwalam zebys mie OBRAZAL!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engelbert, na mnie powstanie tego watku robi takie wrazenie, jakbys dnia 22 marca roku panskiego 2021 doznal objawienia (moze to wina wspomnianego piwka w gronie kolegow) i postanowil podzielic sie z bracia modelarska tego swiata niezwykle nowatorska mysla. A mysl raczej do nowatorskich nie nalezy chocby z tego wzgledu, ze niczym bumerang powraca na forum z zadziwiajaca regularnoscia, co po pewnym czasie staje sie jedynie monotonne.  Dlatego wyszlo, jak wyszlo, wiec nie ma sie co irytowac, ze wiekszosc odpowiadajacych ogranicza sie co najwyzej do zartow, gdyz debatowac raczej nie ma nad czym. Alternatywnie mozna jeszcze ten watek zignorowac, co zapewne takze wielu czyni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako alternatywa to jeszcze można cały ten watek wykasować -wywalić na śmietnik (czyli tam gdzie miejsce takich pytań) -żeby było mniej śmieci i bicia piany. ..

 

niektórzy  mówią co wiedzą, a niektórzy wiedzą co mówią...  jelcze inni mówią cokolwiek byle zaistnieć... -i  robią  przedszkole i śmietnik ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 04:52, engelbert napisał:

Wszyscy hobbyisci, co kupuja gotowe modele, nie zdaja sobie sprawy, ze w ten sposob nasycaja kapitalizm i tym samym dla ekologi sa kontraproduktywni,zuzywajar resursy naszej planety. Wszyscy hobbyisci, co kupuja gotowe modele sa ekologicznymi sabotarzystami. NIe ma sie czym hwalic. Przewalkowalem wszystkie posty w moim temacie.No i co? Nic. Takie moje zpostrzezenie, dla was  "Demokrazia" to: Kazdy sobie zebke skrobie.No to kupojcie dalej.

 

Prawda jest taka, że każdy kupuje to co jest dostępne, na ile go stać i czy potrzebuje (rozrywka to też potrzeba).

Za komuny była w wielu dziedzinach życia ekologia. ale nie dlatego że ludzie nie chcieli kupować np. plastikowych reklamówek, czy też paru samochodów na rodzinę. ale dlatego że te artykuły nie były dostępne na rynku w ogóle lub były reglamentowane ze względu na bardzo niską dostępność.

 

W dzisiejszym świecie ekologia byłaby bardzo szybko do osiągnięcia, gdyby nie chciwość firm i państw lub bojaźń rządów, że za dużo stracą.

Wystarczyłaby ustawa zakazująca np. używania plastikowych i wysokoprzetworzonych opakowań, przykładowo od 1 czerwca 2022 i jednocześnie zakazywałaby pakowania mięsa, owoców, warzyw w opakowania jednostkowe. To tylko przykład.

Zarzucanie ludziom, że postępują nieekologicznie czy też przerzucanie na nich kosztów to wciskanie im głupoty, że inaczej się nie da i płacić trzeba.

A to, że często nie mają wyboru, tylko muszą kupić w plastiku to nikogo nie interesuje bo nie o to idzie ta gra.

 

To w ramach zaczepienia tematu. Tzw. "ekologia" w serwowanej nam postaci jest ładnie opakowanym produktem sprzedawanym po wysokiej cenie przy kampani "musisz to mieć bo inaczej szkodzisz innym".

 

[edit] poprawiłem błędy ortograficzne.

 

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.