Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC


Jarx5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zwykłe ubezpieczenie mieszkania z opcją OC w życiu prywatnym na 100.000 PLN, za dopłatą 40 PLN. OC obejmuje "szkody powstałe w związku z: ... - posiadaniem lub użytkowaniem modeli latających lub latawców (w tym dronów do 10 kg) na terenie RP". Te latawce mnie skusiły :), bo w dedykowanych modelarskich ubezpieczeniach tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Finansowa Chata:

https://finansowachata.pl/ubezpieczenie-oc-dronow-ac-drona

 

Ubezpieczyciel jest sprawdzony. W ubiegłym roku wypłacił odszkodowanie (prawie 2000,-pln)  za szkodę samochodową, spowodowaną przez śmigłowiec.

Z tego ubezpieczenia korzystam  już czwarty rok.

polecam

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

PZU. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym.

 

Obejmuje m.in.: odpowiedzialność cywilną związaną z użytkowaniem do celów rekreacyjnych zdalnie sterowanych (bezzałogowych): modeli pojazdów, statków wodnych, modeli latających oraz dronòw.

 

Suma gwarancyjna na jeden i wszystkie wypadki 50000 zł.

Składka 66 zł/rok.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2024 o 15:00, Swift napisał:

PZU. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym.

Dla zainteresowanych - modele do 5 kg 

Warunki:

 

OWU_OC_w_zyciu_prywatnym_od_20_lipca_2019.pdf

 

UD_do_OWU_OC_w_zyciu_prywatnym_od_20_lipca_2019.pdf

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Problem z ubezpieczeniami zaczyna się jak ktoś chce latać na zawodach i uczestniczyć w pokazach. Wtedy wiele ofert, które dzisiaj przeglądałem podciąga to pod działalność zarobkową a wtedy składki są kosmiczne duże. Dodatkowo nie spotkałem póki co (szukam dalej) sumy ubezpieczenia większej niż 400.000zł a często dla wspomnianej działalności zarobkowej (czytaj zawody i pokazy) ta suma potrafi być pomniejszona o 50%....  Innym wybiegiem towarzystw czy też może raczej pośredników polis jest ubezpieczenie grupowe (każdy sobie sprawdzi co zakupił) i wtedy wykupując polisę na sumę gwarancyjną np. 350.000zł jesteśmy jedną z kilkudziesięciu osób które mają prawo do skorzystania z tej sumy a w przypadku wymogu posiadania ubezpieczenia na konkretną kwotę na niektórych imprezach, przeważnie zagranicznych wypadałoby zadzwonić do klubu i zapytać ile z tej kwoty zostało aby wiedzieć czy oświadczamy prawdę w momencie podpisywania deklaracji na zawody.

 

 

No prosto nie jest jeżeli ktoś nie lata wyłącznie rekreacyjnie na "łączce" ze znajomymi.

 

[edit 23.07.2024]  padło kolejne rozszerzenie do ubezpieczenia OC tym razem z Ergo Hestia. W wykluczeniach są punkty które towarzystwo może dowolnie interpretować na podstawie zeznań ew. osoby poszkodowanej: punkt: "wyłączenie odpowiedzialności z pokrycia szkód w mieniu lub na osobie: ..." podpunkt "które naruszają dobra osobiste, prywatność lub spokój osób trzecich.".

 

Oferuje się nam ubezpieczenia, które niekoniecznie nas ubezpieczają. Takie mam odczucia po poczytaniu warunków ubezpieczeń.

 

Jeżeli Znacie jakąś opcję ubezpieczenia za granicą to proszę podzielcie się. W innym wypadku pozostaje mi latanie rekreacyjne na łące bo występowanie w zawodach posiadając krajowe ubezpieczenie jest ryzykowne. Chyba, że impreza będzie osobno ubezpieczana przez organizatora a polisa dostępna do przeczytania przed zapisami na zawody. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę opcje Wienera.

1. Do 25kg

2. Europa

3. Zawody/pokazy

 

Jednym z agentów jest Aeropolisa

 

Niestety sumy znacznie spadają przy pokazach/zawodach a składki znacznie rosną. Tak jak napisałeś. Niemniej jednak ja się tam ubezpieczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazy to mogę zrozumieć, że to się ewentualnie podciąga pod działalność zarobkową i wtedy ubezpieczenie pewnie musi być specjalne. Ale zawody to raczej amatorskie uprawianie, więc zwykłe ubezpieczenie z klauzulą amatorską powinno spokojnie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę jeszcze z rozszerzeniem ubezpieczenia OC w Hestii. Tzn. będę przedłużał OC z końcem września i do tego czasu spróbuję uzyskać od nich akceptację konkretnej interpretacji i rozszerzenia zapisu, co obejmuje ubezpieczenie od skutków latania dronami. Zobaczymy co wyjdzie. Póki co jestem ubezpieczony poprzez stowarzyszenie, do którego należę ale suma ubezpieczenia jest na tyle mała że po prostu na spokojnie rozglądam się za innymi opcjami ale takimi którym sprostam finansowo. Dziękuję Wam za podpowiedzi, na pewno je sprawdzę na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.