Skocz do zawartości

Nowy projekt, Super Sinbad 3 metrowy


kulfon250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie była chwila przerwy, budowałem osłonę dźwiękoszczelną do plotera i po wykonaniu 2/3 wygłuszenia mam spadek 20dB więc jest nieźle.

A co do Sinbada, mam w 60% narysowany poziomy myślę , że za chwilę ruszę dalej z robotą :)

No chyba że Nowy bezwŁad w firmie mnie przydusi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NowyBezład kiedyś minie. Co do osłony 20dB to dużo bo to 4 razy ciszej czy jakoś tak. 

U mnie też coś w rodzaju przesilenia dużo spraw, brak słońca , krótki dzień etc. Jest przynajmniej na co zrzucić :).

No to czekamy na fotkę statecznika ( płytkowy czy nośny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejna cisza nie oznaczała, że nic się nie dzieje.

Został narysowany i wycięty oraz poklejony statecznik poziomy, na razie część stała, ster za chwilę.

To pozwoliło narysować wyciąć i przymierzyć system mocowania.

Ponieważ ster ma ok 100 cm, będzie zdejmowany z obu stron.

Mocowanie to cienkościenna rurka 5/4 aluminiowa w sterze i kadłubie.

Bagnet to rurka węglowa 4/2. (ewentualnie wzmocniona prętem stalowym 2mm)

Dziś była przymiarka na sucho, jutro klejenie i robimy stery.

 

206073F0-B1C8-423C-BE23-018FBD404A7C_1_105_c.jpeg.c1175db16e0bb6822035819421ade4e8.jpeg

 

962C7BEB-306F-4B22-ACAB-061CE17BCB67_1_105_c.jpeg.41e2cd632db000a58ced9ec60d0b914c.jpeg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, young napisał:

Jest postęp :)

Notabene to wspaniałe że ktoś go zaprojektował w latach 40 na innym kontynencie a my budujemy po latach i się nam podoba.

 

No cóż, Sinbad, Leprechaun, BoT i wiele innych to klasyki, z pięknymi liniami. To jak Spitfire...

Nowocześni projektanci, cóż maja inne pojęcie piękna. 

Widać to choćby po planowanym przez Teslę paskudztwie, którym tylu się zachwyca...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ "janusze" wykupili paliwo na stacjach koło mnie, nie pozostało nic innego jak podgonić prace przy Sinbadzie.

Skrzydło juz narysowane, dziś na próbę ploterem CNC, wyciąłem jedno żebro.

Jakże mi się ten profil podoba :) Powinien być tak jak mi się marzy dość duży i wolny :)

W poniedziałek dotrze sklejka i jedziemy z wiekszą wycinką :)

60DFE3AD-1C69-4237-A462-82BA0D9FC999_1_105_c.thumb.jpeg.2627dfee3ecab2a78d0fa1476f4eff85.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.