Skocz do zawartości

Nowy projekt, Super Sinbad 3 metrowy


kulfon250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, RobRoy napisał:

Licząc z grubsza - chcąc wykonać taki model o połowę mniejszy (rozpiętość 1500 , powierzchnia 4 krotnie mniejsza) , aby uzyskać takie samo obciążenie powierzchni nośnej trzeba się  zmieścić w 950 g.

i tak się mieścili, kiedyś i myślę. że da się to zrobić. Dla mnie to za mały do latania bo nie widzę, bo bym popełnił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kulfon250 napisał:

i tak się mieścili, kiedyś i myślę. że da się to zrobić. Dla mnie to za mały do latania bo nie widzę, bo bym popełnił :)Licząc z grubsza - chcąc wykonać taki model o połowę mniejszy (rozpiętość 1500 , powierzchnia 4 krotnie mniejsza) , aby uzyskać takie samo obciążenie powierzchni nośnej trzeba się zmieścić w 950 g.

W 2018 r zrobiłem sinbada ok 1.5 m i waga wyszła cytuję :

 

końcu znalazłem kilka godzin i dokończyłem budowę. Szybowiec gotowy do lotu waży 445 g, ale tak jak przypuszczałem trzeba go będzie mocno doważyć z przodu (zakładam że ok 50 g).

 

Na forum znajdziesz relacje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, young napisał:

:) szybko zrobiony model, gratulacje z okazji oblotu. Twoim zdaniem co było powodem konieczności korekty po pierwszym locie ?

Udanych lotów loki mamy pogodę :)

Nie wiem, jeszcze, trochę pewnie wykłon silnika. W wolnej chwili posprawdzam kąty, na razie po lekkiej korekcie lotkami idzie jak po sznurku, to szkoda pogody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapeczka na główkę , telefonik .... i super się nagrywa... 😉 ....dla  potomności i na  długie zimowe wieczory.

Można sporo zobaczyć oglądając ponownie. Czasem mam wrażenie że to dwa zupełnie różne loty.

 

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-czapka-mocowanie-glowa-gopro-hero-black-9-12079261935?snapshot=MjAyMi0wNS0wM1QxMjowOToxNy41MjJaO2J1eWVyOzZjZTFkZGU1OTcyYzI1NzU2YjFmNGRjNDY3OTUzY2VmZDFlZGYwNTQ1YWZhNmQ5MDYwYzI0NTU2NDVjYjNiMmU%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RobRoy napisał:

Czapeczka na główkę , telefonik .... i super się nagrywa... 😉 ....dla  potomności i na  długie zimowe wieczory.

Można sporo zobaczyć oglądając ponownie. Czasem mam wrażenie że to dwa zupełnie różne loty.

 

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-czapka-mocowanie-glowa-gopro-hero-black-9-12079261935?snapshot=MjAyMi0wNS0wM1QxMjowOToxNy41MjJaO2J1eWVyOzZjZTFkZGU1OTcyYzI1NzU2YjFmNGRjNDY3OTUzY2VmZDFlZGYwNTQ1YWZhNmQ5MDYwYzI0NTU2NDVjYjNiMmU%3D

Może, kiedyś do tego dorosnę, na razie byłby to kolejny element do pakowania i wożenia, a i z doświadczenia wiem, że niestety ładne filmy to sa jak kolega kręci aparatem nie telefonem ;)

Albo trzeba latać koło nogi, by coś widac było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RobRoy napisał:

Są pewne ograniczenia ... ale można to opanować z wynikiem ....dobrym co najmniej. Tylko o zmianę ogniskowej trudno - trzeba ustalić na początku ...

Na pewno masz rację, ale ja mam na lotnisku 2 psy + 3-4 modele, nie bardzo na dziś mam czas na naukę ;)

Na razie jak sa ważniejsze momenty ściągam znajomych , a i oni lubią obloty ;)

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Brakowało mi czegoś do zabezpieczenia w czasie wożenia skrzydeł.

Do tej pory używałem pudeł, ale niestety teraz ich koszt robi się wysoki a i minimalne zamówienia to ok. 100 szt.

No to przeprosiłem się z maszyną do szycia co stała na półce od lat i się nudziła :)

Efekt, pokrowiec na 2 skrzydła gotowy.

Ponieważ zamówiłem materiał na próbę (materiał tapicerski do mebli), więc starczyło tylko na skrzydła.

W przyszłym tygodniu kolejna dostawa i trzeba będzie zrobić pokrowiec na statecznik poziomu i kadłub.

Koszt nie licząc pracy niższy jak pudła. A ile frajdy, że wyszło.

IMG_1765.thumb.jpeg.426680d7d14bf353f01b34acc92b90b8.jpegIMG_1766.thumb.jpeg.909e1f36c956186d4af7aa37e35ee9ea.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.