Skocz do zawartości

Nowy projekt, Super Sinbad 3 metrowy


kulfon250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

To j

1 minutę temu, young napisał:

Wspaniałe,

Ale  jak zobaczyłem ten czarny kawałek "wungiel" a fe jak tam można  !!!😪

To już dalej lepiej nie patrz na ten wątek, bo będzie go jeszcze więcej :) (maska silnika i chyba spód kabiny)

Można, można do Sinbada dodać lotki , silnik to i wungiel, ostatnio bardzo cenny...

 

Na fotce mój pierwszy Sinbad - też z wunglem...

 

BEF5D618-A008-496A-B6BD-EB23026876DB.thumb.jpg.892cf4cfa3e26f525cc5e8e5a80d79ba.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, young napisał:

Oldtimer z lat 40 z 'wunglem" a feeee, profanacja 😏

No pewnie i do tego ma lotki i silnik to już profanacja do sześcianu :)

A i jeszcze ma węglowe rurki jako bagnety i ozdoba kabiny matko mega profanacja.

I radio nowoczesne RC, rety to już po prostu jest nie do zniesienia :)

 

Na szczęście, jeszcze partia i nasz zbawca pozwalają na własne pomysły :) i niektóre gusta ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspałem dziś na lotnisko, to podgoniłem Sinbada :)

Oklejony kadłub, zrobiony pionowy i linki, wungiel dodany gdzie się da :)

Zostały popychacze poziomego i węglowy płaskownik na spód, kabinka już wycięta, przykręcę na końcu.

 

Mariusz Ty lepiej nie patrz :) na fotki...

 

IMG_1597.thumb.jpeg.2ecc2e5449bc40805113c1322a10bbbd.jpegIMG_1598.thumb.jpeg.3676d12071bfe47a5a2d150bf85f659a.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nobel dla tego kto wymyśli takie elastyczne połączenie skrzydeł z kadłubem jak gumy, ale bez gum .... widocznych .

Ktoś kiedyś śpiewał : Kulfon , Kulfon co z Ciebie wyrośnie .... a tu proszę ... profesor RC . 😉

Pogratulować modelu ....

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy można by ukryć stosując odpowiedni kolor pokrycia tam gdzie są :)

ale mnie to nie przeszkadza, a jak model jest w powietrzu to i tak ich nie widzę :)

To trochę jak z kolorem samochodu, zupełnie nie ma znaczenia gdy jesteśmy w środku, no chyba że maska, choć w nowych autach często i jej nie widać :)

 

A z ciekawostek model dostał nowy silnik, myśle, że minimum 2x mocniejszy, no i na to konto zamiast śmigiełka 12x6 mam do wyboru 17 lub 18 na 9, różnicę czuć nawet w mieszkaniu :)

Teraz tylko pogoda musi pozwolić na testy, niestety ostatni wieje głównie w poprzek pasa a to nie daje szans na test.

 

Waga modelu do lotu z baterią 6S/2200 (340g) to ok 3,8kg, czyli wg mnie zupełnie przyzwoicie, to nie jest rurka F5J z płaskim skrzydełkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie obciążenie powierzchni wychodzi. Bo to jest bardziej miarodajne.

Ciekawe - czy model mały i duży przy takim samym obciążeniu powierzchni latają podobnie? (Myślę o tym samym modelu)

Modele pow. 2 m są w tej chili poza moim zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.