Skocz do zawartości

IAR-80


jarek996

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie ze nie trzepie i ze da rade BEZ amortyzatorow.

Amortyzatory robie bardziej ze wzgledu na to , ze powstanie ta nisza pomiedzy wregami B i C. Ta decyzja jest juz podjeta .Teraz bardziej mysle JAK polaczyc wrege silnikowa z wrega B ( dokladnie 33 mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej pisalem , wibroizolatory ( wibroamortyzatory ) ,   BEDA obecne ?

Na 100% modelowi nie zaszkodza ( czy pomoga ? ) 

Pomocy potrzebuje w pomysle polaczenia wregi silnikowej ( nazwanej na forum ZOLTA ) z wrega B .

Odstep miedzy nimi 33 mm ( tyl zoltej - przod B ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy nie zaszkodzą? Sam nie mam doświadczenia z tym , ale jak montowałem kolma do spitfiera to robiłem poszukiwania na zagranicznych forach i tam odradzali takie rozwiązanie, silnik wpadał podobno w jeszcze większe wibracje, ale może to tylko w przypadku rzędowych silników, gwiazdy rzeczywiście nie trzęsą aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Modelarz 2123 napisał:

Właśnie nie wiem czy nie zaszkodzą? Sam nie mam doświadczenia z tym , ale jak montowałem kolma do spitfiera to robiłem poszukiwania na zagranicznych forach i tam odradzali takie rozwiązanie, silnik wpadał podobno w jeszcze większe wibracje, ale może to tylko w przypadku rzędowych silników, gwiazdy rzeczywiście nie trzęsą aż tak.

 

No jak cos bedzie zupelnie NIE TAK , to sie je wykreci i wkreci dystanse. Te ktore zamowilem , maja 30 mm dlugosc i  20 mm srednicy.

Sruba M6 po obu stronach ( o dlugosci gwintu 20 mm ).

Teraz zamiast wycinac wregi , ide przejechac 80 km ( a jutro 110 ) ?

 

 

 

3 godziny temu, d9Jacek napisał:

silnik przepiękny?...zazdraszczam?

 

Jeszcze nie "zazdraszczaj" , bo moze okaze sie , ze to tylko ATRAPA ?

Zaczynamy zazdraszczac , jak go w koncu odpale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

Pomocy potrzebuje w pomysle polaczenia wregi silnikowej

napisałem jak:)

2 godziny temu, jarek996 napisał:

wibroizolatory

ten wibrator  to założono  w oryginale  bo silnik jednocylindrowy 2T

w Twoim przypadku,  moim zdaniem, przy gwiazdce 4T  są one zbyteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kkdarch napisał:

Kiedyś próbowałem z amortyzacją  ale nie ta  droga.

Od lat jednocylindrówki montuję na sztywno i nie ma problemów.Oczywiście wszystkie śrubki na klej lub gumka pod łepek.

Pozdrawiam

Też nie mam przekonania do wibroizolatorów, ich konstrukcja jakoś mnie nie przekonuje. W EDGE mam łoże wibroizolowane innej konstukcji, niestety po 2 sezonach gumki są do wymiany, olej robi swoje. Zamiast oryginalnych gumek, zastosowałem przewód gumowy paliwowy, zobaczymy ile wytrzyma.

20200917_200031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można prościej , budujemy domek który jest obudową zbiornika tak jak Jarek narysował na początku z przodu domku przednie zamknięcie z kątami silnika i do tego mocujemy motor  a wręgi ABC itd w potrzebnych miejscach i odległościach montujemy na domku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, motfil napisał:

Nie można prościej , budujemy domek który jest obudową zbiornika tak jak Jarek narysował na początku z przodu domku przednie zamknięcie z kątami silnika i do tego mocujemy motor  a wręgi ABC itd w potrzebnych miejscach i odległościach montujemy na domku .

 

To jest jedna z opcji o ktorej juz myslalem , ale ( bo ZAWSZE jest jakies ale ) nalezy pamietac , ze domek NIE moze wejsc w wrege silnikowa ( ZOLTA ) , gdyz akurat tam , jest jedno z mocowan silnika . On ( domek ) moglby dochodzic jedynie do wregi silnikowj ( od tylu ) , a ew. boczne scianki domku moglyby wejsc we wrege .

 

Wracajac do wibroizolatorow , to sie specjanie o nie NIE obawiam , gdyz ten model ( jak powstanie ? ) na 100% nie bedzie zabierany "na latanie" , 3 razy w kazdym tyg.  Jak juz , to te izolatory predzej sparcieja ze starosci  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.