Irek M Opublikowano Niedziela o 15:48 Opublikowano Niedziela o 15:48 17 minut temu, Grzesiek napisał: Przypominam ze ten model ma 92g/dcm wiec potrebuje powera No to czemu próbowałeś bez tego powera 🙂
Grzesiek Opublikowano Niedziela o 16:27 Autor Opublikowano Niedziela o 16:27 Bo myslalem ze fs 61 wystarczy.Bedzie jeszcze jedna proba z mniejszym śmiglem.taraz mialem 13x4 zaloże 12x6
Andrzej Klos Opublikowano Niedziela o 21:32 Opublikowano Niedziela o 21:32 5 godzin temu, Grzesiek napisał: Bo myslalem ze fs 61 wystarczy.Bedzie jeszcze jedna proba z mniejszym śmiglem.taraz mialem 13x4 zaloże 12x6 Zamiast zgadywania, sa do tego programy... Albo, co proponuje producent silnika?
RobRoy Opublikowano Niedziela o 21:48 Opublikowano Niedziela o 21:48 Zawsze można go przerobić na elektryka ... wiem to już nie to , ale poleci... To daje 3,5 kG ciągu: https://pl.aliexpress.com/item/1005008574259764.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.645.18e11c2431DejZ&gatewayAdapt=glo2pol https://pl.aliexpress.com/item/1005007463150543.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.650.18e11c2431DejZ&gatewayAdapt=glo2pol do spokojnego latania powinno wystarczyć. 1
Grzesiek Opublikowano Poniedziałek o 04:32 Autor Opublikowano Poniedziałek o 04:32 Żadna bateryjka. 7 godzin temu, Andrzej Klos napisał: Zamiast zgadywania, sa do tego programy... Poproszę o taki program.
RobRoy Opublikowano Poniedziałek o 09:11 Opublikowano Poniedziałek o 09:11 4 godziny temu, Grzesiek napisał: Żadna bateryjka. Pażywiom .. uwidim ... 😉
f-150 Opublikowano Poniedziałek o 09:40 Opublikowano Poniedziałek o 09:40 To jest odpowiedni silnik do masy i rozmiarów tego modelu. Załóż 12x6 i poleci. Tobie nie brakuje ciągu tylko prędkości. Latałem lata na tych silnikach i najcięższy model Cessna 1.6 m ważył 4200 i obciążenie było 105 a największy model to Piper 2.12m ale ważył tylko 3.5 kg 3 1
Waldibruch Opublikowano Poniedziałek o 20:28 Opublikowano Poniedziałek o 20:28 Cześć .Może i ja coś dorzucę , bo modelik fajny i musi latać.Miałem kiedyś podobną sytuację ,model był trochę przyciężki ,silniczek webra 61 ,smigielko chyba też 13x ...,do tego kiepski pas trawiasty i ...upał niemiłosierny około 30 st. Rozbieg długo i bez skutku ,nie dawał rady.I tak do wieczora .Dopiero gdy temperatura otoczenia wyraźnie spadła ,modelem dało się wystartować.Zastanowiło mnie ,co jest...i ...odpowiedź. gęstość powietrza ..zadziałało,kto by pomyślał,nie? Pozdrawiam .
Grzesiek Opublikowano Wtorek o 05:40 Autor Opublikowano Wtorek o 05:40 9 godzin temu, Waldibruch napisał: Cześć .Może i ja coś dorzucę , bo modelik fajny i musi latać.Miałem kiedyś podobną sytuację ,model był trochę przyciężki ,silniczek webra 61 ,smigielko chyba też 13x ...,do tego kiepski pas trawiasty i ...upał niemiłosierny około 30 st. Rozbieg długo i bez skutku ,nie dawał rady.I tak do wieczora .Dopiero gdy temperatura otoczenia wyraźnie spadła ,modelem dało się wystartować.Zastanowiło mnie ,co jest...i ...odpowiedź. gęstość powietrza ..zadziałało,kto by pomyślał,nie? Pozdrawiam . Coś w tym jest bo latalem też akrobatem i kolega extrą 3m .Straszne bylo opóźnienie na sterach.
mirolek Opublikowano wczoraj o 05:31 Opublikowano wczoraj o 05:31 Cytat taraz mialem 13x4 zaloże 12x6 Cytat Załóż 12x6 i poleci. Tobie nie brakuje ciągu tylko prędkości. Śmigło 13x4 faktycznie zbyt jałowe. Przy stosunkowo małym skrzydle i podanej wadze modelu, konieczna jest prędkość. 12x6 to moim zdaniem znacznie lepsze rozwiązanie a można też spróbować z 11x7 z którym silnik wkręci się na nieco wyższe obroty. Cytat Powiem tak model przy masie 3200g i silniku ASP fs 61 to jest porażka To zdanie nieprawdziwe - zmień śmigło na większy skok i poczujesz różnicę. Mój RWD-4 przy wadze 3300g na silniku Saito FA62 wyrywa w górę bez problemu na śmigle 11x6. Na śmigle 12x6 miałem większy moment odśmigłowy i trochę gorzej mi sie latało. Model ma większą powierzchnie skrzydła niż RWD-10 zatem Twój musi nieco przyspieszyć i będzie OK. ms
Grzesiek Opublikowano wczoraj o 15:00 Autor Opublikowano wczoraj o 15:00 A czy mozna zaryzykować 13x6? Bo takie mam, mam też MA 12,5x5,5. Oczywiscie 12x6 rownież
mirolek Opublikowano 16 godzin temu Opublikowano 16 godzin temu Moim zdaniem 13x6 sprawi, że silnik nie wkręci się na swoje "robocze obroty" ... lepsze 12x6 ms 1
Rekomendowane odpowiedzi