Skocz do zawartości

Futaba T10J vs T10GC. Pytanie do znawców.


Swift
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjdzie chyba na to, że zawracałem głowę Futabą a kupię używanego Cockpita. Przypadkowo trafiłem na stary post Patryka: https://pfmrc.eu/topic/32946-multiplex-cockpit-sx-recenzja-po-5-latach/#comment-415239

oraz zważywszy na przemawiające do mnie i wynikające z praktyki uwagi Jerzego, doszedłem do wniosku, że zanim opanuję praktykę i specyfikę programowania np. takiej Futaby, to zima się zacznie i z latania nici. Tak więc pogodzenie prostoty z moją jednak niechęcią do "chińszczyzny" da w efekcie wysłużonego Multiplex Cocpit SX.

Dziękuję wszystkim za porady i uwagi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplex jak i Sanwa czy Hitec są ok ale problem z kupnem odbiorników, późniejsze przestawianie się na inne oprogramowanie jest kłopotliwe np odwrotnie działające expo w Jr i Futabie. Policz ile modeli masz/będziesz miał, policz koszt odbiorników (ew zamienników chińskich) a potem się zastanów nad resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku roku kupiłem radiomastera Boxer. Poradziłem sobie i oprogramowaniem edgetx, mimo mojego wieku. Można go połączyć z wieloma odbiornikami sprzedawanymi na rynku. Fajnie się trzyma w rękach jest mały. Oprogramowanie mam w wersji z menu po polsku. Jestem pod wrażeniem wykonania. Na YT jest wiele filmów z prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Swift napisał:

że zanim opanuję praktykę i specyfikę programowania np. takiej Futaby, to zima się zacznie i z latania nici.

Chyba tak trochę piszesz na wyrost...każde radio ma swoją specyfikę programowania i nie ma tego jedynego najlepszego, najprostszego.. .

Każdego radia trzeba się nauczyć ! 

Nie czarujmy się, w dzisiejszej dobie postępu, elektroniki i zalewie wszelakiej maści aparatur wybór jest ogromny i każdy jest w stanie dobrać do swoich wymagań i budżetu radio ale pamiętaj że Futaba zawsze będzie synonimem jakości, pewności działania, stosunkowo łatwego, intuicyjnego programowania i drogich oryginalnych odbiorników jak i tanich dobrze działających zamienników :).

Moje osobiste zdanie jest takie i wcale nie oczekuję poparcia że wolałbym zamiast nowych plastikowych, zabawkowo wyglądających aparatur coś stare, tańsze ale jare...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Shock napisał:

 

Moje osobiste zdanie jest takie i wcale nie oczekuję poparcia że wolałbym zamiast nowych plastikowych, zabawkowo wyglądających aparatur coś stare, tańsze ale jare...;)

To jest nas co najmniej dwóch, starszych panów😉 mających podobne preferencje.

Dzięki za pomocne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Shock napisał:

Moje osobiste zdanie jest takie i wcale nie oczekuję poparcia że wolałbym zamiast nowych plastikowych, zabawkowo wyglądających aparatur coś stare, tańsze ale jare...;)

Zgadzam się z Tobą.

Latam na radiu Sanwa SD 10G i dopóki nie będę musiał nigdy go nie zmienię: pewne , z dobrym zasięgiem , solidne radio i w dodatku z polską instrukcją co naprawdę bardzo się przydaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.