Skocz do zawartości

RWD-10 2,5m


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Irek M napisał:

Patryk, wiesz, że kupiłeś Koverall w formatce, a nie w jednym kawałku 4m? 

Moim zdaniem oklejenie Koverall'em wyjdzie ciężej niż nawet najcięższą folią. Wszystko zależy od tego jak wykonasz impregnację lakierem - oczywiście nitrocellon, którego też raczej nie ma. 

Co Ty Irek za brednie prawisz.

Ten koweral co podlinkowalem jest w mega formacie(sam kupowalem na swojego).Nitrocelon jest dostępny w Modelemax z kawana,nawet srebrny i czerwony!Proszę Cię nie rób zamieszania jak nie jesteś zoriętowany.

Ps.

Przeczytaj format

https://modelemax.pl/pl/pozostale/16833-tkanina-koveral-03-sigkv003?fast_search=fs

 

https://modelemax.pl/pl/103-nitrocellon

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzesiek napisał:

Co Ty Irek za brednie prawisz.

Ten koweral co podlinkowalem jest w mega formacie(sam kupowalem na swojego).Nitrocelon jest dostępny w Modelemax z kawana,nawet srebrny i czerwony!Proszę Cię nie rób zamieszania jak nie jesteś zoriętowany.

Ps.

Przeczytaj format

https://modelemax.pl/pl/pozostale/16833-tkanina-koveral-03-sigkv003?fast_search=fs

 

https://modelemax.pl/pl/103-nitrocellon

Jeszcze nie tak dawno był olbrzymi problem z cellonem i Koverallem - przeszukaj sobie wątki. Co do formatu, faktycznie nie mam pojęcia jak to się stało, że odczytałem 460mmx160 ???? Moja wina i wielkie sorry.

Natomiast jakie zamieszanie wprowadzam do dalszej merytorycznej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koverall jak słyszę to to mnie ciarki przechodzą materiał dla masochistów modelarskich i ortodoksów co nie wiedzą, że mamy 21 wiek istnieje Oracover Oratex, - drogi ale tak fajny model wart poświęceń ;) ale jak zostanie to paskudztwo Koverall to podziwiam za wytrwałość :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Irek M napisał:

Jeszcze nie tak dawno był olbrzymi problem z cellonem i Koverallem - przeszukaj sobie wątki. Co do formatu, faktycznie nie mam pojęcia jak to się stało, że odczytałem 460mmx160 ???? Moja wina i wielkie sorry.

Natomiast jakie zamieszanie wprowadzam do dalszej merytorycznej części?

Koverall nie potrzebuje do niczego Cellonu, Capon wystarczy.

 

1 godzinę temu, horn3t napisał:

Koverall jak słyszę to to mnie ciarki przechodzą materiał dla masochistów modelarskich i ortodoksów co nie wiedzą, że mamy 21 wiek istnieje Oracover Oratex, - drogi ale tak fajny model wart poświęceń ;) ale jak zostanie to paskudztwo Koverall to podziwiam za wytrwałość :)

No takie podobne przemyślenia mam.

Ale:

1. Nie okleję tym od razu RWD, mam zachomikowaną konstrukcję na próby. Wtedy ustalę czy chcę z tym walczyć

2. Mam pomysł jak trochę inaczej oklejanie Koverallem ograć.

3. Jakby przyszło do Oratexu to i tak lakierowanie mnie nie ominie. Więc i tak kupa roboty :D

 

Zobaczymy, ogólnie to jeszcze wyrok na Koverall nie zapadł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koverall    to wspaniały   materiał,  jeżeli   buduję się model  redukcyjny  to Koverall  gwarantuje   pokrycie  mocne   i na długie lata.

 

Co jest  trudnego  w jego aplikacji ?   Gruntujesz  konstrukcję Caponem  ,  po wyschnięciu   przyklejasz  pokrycie ,  naprężasz ciepłym powietrzem lub żelazkiem następnie  gruntujesz 2 lub 3 razy Caponem  i można malować.

 

Folie termokurczliwe  typu  Monocote   , jeżeli się nie mylę  używane są  już  na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku , więc co to za nowość.  Nie lubię wszelkiego rodzaju  folii ponieważ  marszczą się    a z  czasem  odklejają się od konstrukcji  . 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lucjan napisał:

po wyschnięciu   przyklejasz  pokrycie

 

Witaj Lucjan,

 

czym przyklejasz tkaninę? Po prostu żelazkiem grzejąc poprzez tkaninę, czy nanosisz cellon/coś innego na konstrukcję lub na tkaninę?

Przepraszam za pytania ale nigdy nie używałem Kverallu a dobrze byłoby wiedzieć na przyszłość 🙂

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lucjan napisał:

Koverall    to wspaniały   materiał,  jeżeli   buduję się model  redukcyjny  to Koverall  gwarantuje   pokrycie  mocne   i na długie lata.

 

Na to trochę liczę :) 

Godzinę temu, Lucjan napisał:

Co jest  trudnego  w jego aplikacji ?   Gruntujesz  konstrukcję Caponem  ,  po wyschnięciu   przyklejasz  pokrycie ,  naprężasz ciepłym powietrzem lub żelazkiem następnie  gruntujesz 2 lub 3 razy Caponem  i można malować.

Dokładnie to :D

Gruntowanie Caponem :D 

Godzinę temu, Lucjan napisał:

Folie termokurczliwe  typu  Monocote   , jeżeli się nie mylę  używane są  już  na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku , więc co to za nowość.  Nie lubię wszelkiego rodzaju  folii ponieważ  marszczą się    a z  czasem  odklejają się od konstrukcji  . 

To marszczenie się folii to trochę mit.

Tzn. folia się marszczy wtedy, gdy została za mocno nagrzna przy nakładaniu. Czyli tak długo jak się pilnuje wstępnego naprężania, podczas przyklejania, to nie musimy mocno grzać. I wtedy folia się nie luzuje latami (doslownie mam modele pełnoletnie oklejone Oracoverem które są wciąż naprężone).

Odklejanie to inna kwestia. Po roku, tam gdzie krawędzie odchodzą to smaruje się wikolem, daje mu wyschnać, przyprasowuje i tyle - gotowe na lata.

 

Główna zaleta folii to jednak czystość i brak zapachu (no i łatwo różne kolory zrobić). Folią spokojnie okleję sobię w domu, popijajać Colę Zero i słuchająć jakegoś podcastu. 

Caponu to w domu nawet nie otwieram :D 

 

Które poszycie jest więc lepsze?

Odpowiedź brzmi - tak.

 

Niemniej - jak masz doświadczenie, to jaką farbę polecasz do Koverallu?

 

17 godzin temu, Lucjan napisał:

O które elementy  laminatowe ci chodzi?

A to pomyłka - myślałem, że na fotce są inne elementy niż są i zapomniałem usunąć :) 

17 godzin temu, Lucjan napisał:

IMG_1026.thumb.JPG.7f65900e0d050a89adc34fd5a866f1cd.JPG\

Ten element, do którego mocujesz snap - to kupny, czy sam go zrobiłeś?

Jeśli kupny, to jak go znależć?

 

 

17 godzin temu, Lucjan napisał:

IMG_1028.thumb.JPG.d34adce8f7757439781f3d25922694a4.JPG

O bardzo podobnym rozwiązaniu myślałem. 

Tyle, ze Leszek Jura je odradza, jako niebezpieczne w trakcie gleby.

Ogólnie - mnie to bardzo nie przekonuje, przy glebie to i tak będzie lipa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż  ,   wniosek z tej dyskusji jest   jeden ;   kto ma  warsztat   i warunki   i lubi  okleja Koverallem  , kto buduje modele w mieszkaniu używa  foli . Czyli   remis.  🙂

 

Patryku   do malowania  używam bazy   samochodowej   z dodatkiem   środka uelastyczniającego.

 

Jaki   silnik  masz zamiar   zastosować do swojego  RWD ?

Godzinę temu, samolocik napisał:

 

Witaj Lucjan,

 

czym przyklejasz tkaninę? Po prostu żelazkiem grzejąc poprzez tkaninę, czy nanosisz cellon/coś innego na konstrukcję lub na tkaninę?

Przepraszam za pytania ale nigdy nie używałem Kverallu a dobrze byłoby wiedzieć na przyszłość 🙂

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Piotrku  !     Polecam ci  filmy  instruktażowe   na Y.T.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucjan napisał:

Patryku   do malowania  używam bazy   samochodowej   z dodatkiem   środka uelastyczniającego.

 

No i wypas :D

Dokładnie tego chciałem użyć, bo z akrylami się dogaduje najlepiej.

5 minut temu, Lucjan napisał:

Jaki   silnik  masz zamiar   zastosować do swojego  RWD ?

Albo ten:
https://www.rc4max.com/silnik-bezszczotkowy-emax-gt5345-09

 

Albo ten:
https://www.rc4max.com/silnik-bezszczotkowy-emax-gt5335-09

 

Zobaczymy jak to masowo wyjdzie.

 

A jak masz ecalca, to możesz sobie popatrzeć:
https://ecalc.ch/motorcalc.php?lang=en&lang=en&motornumber=1&dragcalc=0&weight=9500&calc=auw&warea=92&wingspan=2500&elevation=500&airtemp=25&qnh=1013&batteries=sony_us18650vtc5_-_8c/12c&chargestate=0&s=12&p=3&battdisc=0.85&esc=max_120a&timing=1.0&motor=emax&type=31|gt5345-09&cooling=medium&gear=1&propeller=apc_electric_e&diameter=20&pitch=12&blades=2&speed=0&project=...insert your project name

 

Jeszcze mi powiedz:
IMG_1026.JPG

 

Jak nazywa się ten element, do którego mocujesz tu snap, po stronie baldachimu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

Uchwyt  po stronie baldachimu   i   w   kadłubie  wykonałem   z pręta duralowego śr.  6 mm .

Ja myślałem   zastosować   silnik  DUALSKY  GA3000.7  kv 270 3000 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lucjan napisał:

Uchwyt  po stronie baldachimu   i   w   kadłubie  wykonałem   z pręta duralowego śr.  6 mm .

Ja myślałem   zastosować   silnik  DUALSKY  GA3000.7  kv 270 3000 W

Droższy i słabszy :) 

 

Ogólnie to nie wygląda jakby warto było oszczędzać mocy i wagi na dziobie, więć ja raczej zostanę przy swoim :) 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, robas69 napisał:

Patryk, te Twoje propozycje silnikowe dosyć skrajne. Jeden odrobinę ponad 1000 W, a drugi prawie 4000 W.

To błąd na stronie sklepu.

 

GT5335/09 ma max moc 2,9kW przy 720g masy silnika

GT5345/09 ma max moc 3,8kW przy 850g masy silnika

 

Nie ma opcji, żeby przy tak małej różnicy w masie, jeden miał 1,1kW mocy, a drugi 3,8kW :D

I jeszcze żeby było zabawniej - wszystkie polskie sklepy mają ten sam opis :D

 

A, że silniki po mocniejszej stronie?

Ten model to krótkoryjny akrobat, co sobie mam żałować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2023 o 12:37, Lucjan napisał:

Ja myślałem   zastosować   silnik  DUALSKY  GA3000.7  kv 270 3000 W

Mam ten silnik w Slicku . Pracuje na 8S. Jestem pod wrażeniem jego pracy. Duża średnica silnika, fajny moment do kręcenia sporym śmigłem, mały pobór prądu . Reasumując chyba był by lepszy do makietowo-akrobacyjnego RWD ale to tylko moje dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.