Skocz do zawartości

RWD -10 Model Partner w skali 1:3


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przednia część maski silnika tego modelu jest laminatowa, natomiast tylna ma pokrycie balsowe na wręgach - żeberkach. Lucjanie - w jaki sposób wykończyłeś pokrycie balsowe, aby uzyskać efekt widoczny na foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, art_c napisał:

Przednia część maski silnika tego modelu jest laminatowa, natomiast tylna ma pokrycie balsowe na wręgach - żeberkach. Lucjanie - w jaki sposób wykończyłeś pokrycie balsowe, aby uzyskać efekt widoczny na foto?

Balsowa część  maski  została pokryta  tkaniną szklaną  o gramaturze  50 g./m.kw.  na żywicę  epoksydową.  Po wyschnięciu  oszlifowana  i pokryta cienką warstwą  żywicy.  Następny proces to szlifowanie  , szpachlowanie ubytków i  malowanie podkładem akrylowym i na końcu   kolor.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzy pytanka:

1. Jak zrobiłeś takie oprofilowanie goleni podwozia?

2.Czym maskujesz Koverall do malowania? 

3. Jak zamocowałeś maskę silnika?

4. Zmienaisz coś w napędzie SW? Ja trochę podejrzliwie patrzę na pręt gwintowany M4, jako oś na której zawieszone są dźwignie. Sam najpewniej rozbiję napęd SW na dwa serwa i zamaist szpili gwintowanej użyję pręta stalowego fi4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Trzy pytanka:

1. Jak zrobiłeś takie oprofilowanie goleni podwozia?

2.Czym maskujesz Koverall do malowania? 

3. Jak zamocowałeś maskę silnika?

4. Zmienaisz coś w napędzie SW? Ja trochę podejrzliwie patrzę na pręt gwintowany M4, jako oś na której zawieszone są dźwignie. Sam najpewniej rozbiję napęd SW na dwa serwa i zamaist szpili gwintowanej użyję pręta stalowego fi4mm

Oprofilowania   wykonane są twardej balsy   +   gęsta masa z żywicy i mikrobalonu  .Po wyprofilowaniu   zalaminowane  tkaniną szklaną  50 g. trzy krotnie.

Maskuję  taśmą  malarską z mocnym klejem  .

Przednia część  przykręcona  jest na wkręty , a boczne pokrywy   na mocne magnesy  w dolnej części  a u góry imitacja zawiasu  plus wyjmowana przetyczka z drutu 0,8 mm( widać to na zdjęciach)

Moim zdaniem   prędzej  model się  rozeschnie ze starości  niż  pęknie pręt M -4.   Przecież to nie odrzutowiec .🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 20:04, Lucjan napisał:

Balsowa część  maski  została pokryta  tkaniną szklaną  o gramaturze  50 g./m.kw.  na żywicę  epoksydową.  Po wyschnięciu  oszlifowana  i pokryta cienką warstwą  żywicy.  Następny proces to szlifowanie  , szpachlowanie ubytków i  malowanie podkładem akrylowym i na końcu   kolor.

 

 Inaczej mowiac, to okolo 250 km na rowerze 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lucjan napisał:

Moim zdaniem   prędzej  model się  rozeschnie ze starości  niż  pęknie pręt M -4.   Przecież to nie odrzutowiec .🙂

Pęknąć to nie pęknie. Bardziej się boję o sztywność na skręcanie.

Tzn. że np. przez skręcanie się pręta nie wyprowadzę modelu z nurkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lucjanie.

Model wygląda superowo ,jak każdy wykonany przez Ciebie, piszę bo zainteresowała mnie ta złączka która zwisa i będzie łączyła serwo w lotce. Jeszcze takiej nie widziałem ,gdzie takową można kupić i czy już ją stosowałeś w innych modelach?

wtyczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dyra63 napisał:

Witam Lucjanie.

Model wygląda superowo ,jak każdy wykonany przez Ciebie, piszę bo zainteresowała mnie ta złączka która zwisa i będzie łączyła serwo w lotce. Jeszcze takiej nie widziałem ,gdzie takową można kupić i czy już ją stosowałeś w innych modelach?

wtyczka.jpg

Witaj   Adamie !

 

Stosowałem  te złącza  i jak na razie  wszystko  z nimi jest O.K. Poniżej link  do strony sprzedawcy. Są  dostępne  dwu , trzy i wielopinowe.

https://www.tme.eu/pl/details/nppw-10/zlacza-sygnalowe-raster-2-50mm/ninigi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki .Kilka lat wstecz w Bobrownikach podobne złącze wielopinowe pokazywał mi Wojtek (Mecenas) w swoim Jastrzębiu ale pamiętam że było jakieś dobrej firmy i bardzo drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lucjanie!

Na prośbę Kolegi, który też buduje swoją "10" mam kolejne pytanie o szczegóły wykonania imitacji zawiasów do montażu maski: na zdjęciach widać klejenie lub lutowanie odcinków rurek. Z jakiego materiału ten zawias jest wykonany oraz w jaki sposób zamocowałeś odcinki rurek.

Pozdrawiam i z ciekawością czekam na c.d. Twojej relacji.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, art_c napisał:

Cześć Lucjanie!

Na prośbę Kolegi, który też buduje swoją "10" mam kolejne pytanie o szczegóły wykonania imitacji zawiasów do montażu maski: na zdjęciach widać klejenie lub lutowanie odcinków rurek. Z jakiego materiału ten zawias jest wykonany oraz w jaki sposób zamocowałeś odcinki rurek.

Pozdrawiam i z ciekawością czekam na c.d. Twojej relacji.

Artur

Witam !

Imitacja  zawiasu  wykonana jest  z plastikowej osłony (rurki )  bowdena z drutu  o średnicy  0,8 mm. Odcinki  osłony  są  przyklejane   na klej  C.A.  Zamykanie polega na wsunięciu  zaostrzonego  łącznika wykonanego z drutu  0,8 mm.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! Niesamowita lekkość przekształcania pomysłów w formę. Jak czasem się wezmę, to myślę, że też tak potrafię. Ale jak tylko założę kufajkę...Zamontowałeś serwo Kavan. Masz z nimi jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paulusr napisał:

Pięknie! Niesamowita lekkość przekształcania pomysłów w formę. Jak czasem się wezmę, to myślę, że też tak potrafię. Ale jak tylko założę kufajkę...Zamontowałeś serwo Kavan. Masz z nimi jakieś doświadczenia?

Dziękuję .             Od niedawna  używam   serwomechanizmów   Kavan  i  jak na razie  wszystkie działają  bez zarzutu. Co będzie dalej czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszeć pozytywne komentarze o serwach Kavan. Skusiłem się też na nie do dwóch małych modeli, które czekają na oblot. Próby na ziemi i zewnętrzny wygląd, zero luzów, pisków i innych podobnych efektów, przy dobrej cenie spowodowały, że dałem im szansę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.