Skocz do zawartości

Zbankrutować na gorzale!


Andrzej68IX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dane wskazują, że konsumpcja alkoholu wzrosła w Polsce między 2010 a 2020 o 1 litr, niemniej w średnim ujęciu w krajach UE w 2020 względem 1980 zmalała z 12.7 do 9.8 litrów, tj. o 23%.

Jest to i tak dużo: średnio 9,5 litra czystego alkoholu opowiada 190 litrom piwa, 80 litrom wina lub 24 litrom napojów spirytusowych.

Spożywamy mniej twardych alkoholi a więcej tzw. sprizerow, stąd ich popularność w pubach i sklepach.

Dane zaczerpniete z : https://www.euronews.com/health/2024/05/04/dry-january-where-in-europe-is-drinking-alcohol-getting-worse-and-which-countries-have-cut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Viper napisał:

ryzyko działań szkodliwych/terrorystycznych ze strony kacapów i jak dodamy do tego jakąś mniej lub bardziej liczną piątą kolumnę kacapską

Wiesz, że obrażanie narodów  jest karalne?.

Ty się lepiej martw o kolumnę izraelską, Niemiecką a przede wszystkim ukraińską, która ma całą masę broni pochowanej na terytorium Polski.

Łykasz meinstrimową narrację.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mój kolega ma następującą teorię:

W dobie ocieplenia, albo oziębienia klimatu (jak kto woli) zaczyna brakować na planecie wody, więc w celu ratowania zasobów wodnych zamiast wody należy pić tylko i wyłącznie albo wódkę, albo piwo, albo wino. Co niniejszym jako "notoryczny abstynent" czyni.

I chlubi się, że ratuje planetę. I chyba coś w tym jest🙂

A.C.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...takie nopoje nalezy pić rozsądnie i z umiarem..one bardzo dobrze wchodzą...równiez w nogi😃...pamiętam  jeden z pierwszych moich odpędów sliwkowych- było to 5o lat temu, a używałem do tego celu węgierskiego szybkowara no i odpowiedniej  chłodnicy, termometru itd. Gorzała wyszła boska  no ale krzepę miala, tak około 7o stopni. Towarzystwo  zasiadło do stolu okazje było pępkowe..nikt  się nie upił na amen ale częśc miala kłopoty ze wstaniem od stołu.

W zasadzie większośc tzw kraftowych alkoholi jest  lepsza od  tych  z supermarketów

W dniu 14.05.2024 o 22:20, Andrzej68IX napisał:

Takie rzeczy to chyba tylko u nas Polski gigant alkoholowy upada. Wszyscy stracą pracę (msn.com) 

Prawdopodobnie ten zakład dołączy do klubu poniżej:

Żubrówka, Bols - Russian Standard Group Roust Trading

Absolwent -  Russian Standard Corporation.

Wyborowa, Luksusowa, Absolut, Pan Tadeusz, Malibu - Francuski koncernu  Pernod Ricard

Żołądkowa Gorzka , 1906, Stock Spirits - włoska spółki Eckes & Stock i Polmosu Lublin.

Krupnik, Sobieski, Starogardzka - francuski Belvedere Group.

Wódka Belvedere -  francuski koncernu LVMH

Krakus, Chopin, Żytnia, Wratislavia, Herbowa Gorzka, Arktica - Polskie

odpowiedz masz  poniżej w linku

https://agroprofil.pl/wiadomosci/polskie-gorzelnie-bankrutuja-przez-import-spirytusu-z-ukrainy/

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wszystkie gorzelnie i cały alkohol może zniknąć z ziemi całkowicie !

Może w niewielkich bardzo małych ilościach nie jest szkodliwy ale to nic innego jak trucizna !

Wystarczy sam zapach aby zrobiło się niedobrze i wcale nie trzeba pić ! Wystarczy kupić klej polimerowy i go rozcieńczyć denaturatem, pokleić kilka elementów. przy budowie modelu.

A co do drugiego tematu to mam nadzieję, że sprawcy i wszystkie osoby zamieszanie dostaną co najmniej po 20 lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Atomizer napisał:

Dla mnie to wszystkie gorzelnie i cały alkohol może zniknąć z ziemi całkowicie !

Może w niewielkich bardzo małych ilościach nie jest szkodliwy ale to nic innego jak trucizna !

Wystarczy sam zapach aby zrobiło się niedobrze i wcale nie trzeba pić ! Wystarczy kupić klej polimerowy i go rozcieńczyć denaturatem, pokleić kilka elementów. przy budowie modelu.

A co do drugiego tematu to mam nadzieję, że sprawcy i wszystkie osoby zamieszanie dostaną co najmniej po 20 lat.

"Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja jest trucizną."

Phillippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim

powszechnie znany jako Paracelsus

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paweł Prauss napisał:

"Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja jest trucizną."

 

Patrząc na spożywane dawki to jednak w jakichś 99% jest trucizną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dariuszj napisał:

Patrząc

.......na życie  to jest to smiertelna choroba  przenoszona  droga płciową...ktoś zaprzeczy ???

wszystko szkodzi w nadmiarze...woda też....sex też...więc  wszystko wskazane z umiarem...umiar w samoudręczaniu  też

5 minut temu, Paweł Prauss napisał:

powinno już nie żyć...czy aby na pewno to prawda

Pawle, tzn ja już nie żyję😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Paweł Prauss napisał:

"Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja jest trucizną."

Phillippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim

powszechnie znany jako Paracelsus

No ciekawe ! Niech ktoś spożywa litr wody dziennie i litr wódki dziennie. Kto będzie dłużej żył ?

Nigdzie nie słyszałem, że alkohol w jakiejkolwiek ilości działa zdrowotnie na organizm. Daje tylko przez chwilę ( godzina góra dwie ) lepsze samopoczucie a później następuje zatrucie organizmu w mniejszym bądź większym stopniu. Oczywiście zależy to od przyjętej dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Atomizer napisał:

Nigdzie nie słyszałem, że alkohol w jakiejkolwiek ilości działa zdrowotnie na organizm

Michał. to zle słuchałes....oczywiście  nie  sam alkohol jako taki  ale jako jeden ze skladników tinktur, nalewek wyciągów ziołowych itd.. w Gruzji  dzień rozpoczynaja  od 15 ml czaczy i nie jest to ściema ,że Gruzini znani są z  długowieczności...Wino z quevri  tez ma działanie lecznicze...więc to nie do konta tak jak napisałeś

16 minut temu, Atomizer napisał:

litr wody dziennie

to trochę mało  dla dorosłego człowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.