Skocz do zawartości

Zbankrutować na gorzale!


Andrzej68IX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rzeczy to chyba tylko u nas Polski gigant alkoholowy upada. Wszyscy stracą pracę (msn.com) 

Prawdopodobnie ten zakład dołączy do klubu poniżej:

Żubrówka, Bols - Russian Standard Group Roust Trading

Absolwent -  Russian Standard Corporation.

Wyborowa, Luksusowa, Absolut, Pan Tadeusz, Malibu - Francuski koncernu  Pernod Ricard

Żołądkowa Gorzka , 1906, Stock Spirits - włoska spółki Eckes & Stock i Polmosu Lublin.

Krupnik, Sobieski, Starogardzka - francuski Belvedere Group.

Wódka Belvedere -  francuski koncernu LVMH

Krakus, Chopin, Żytnia, Wratislavia, Herbowa Gorzka, Arktica - Polskie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , ale jak większość firm działających ponad 80 lat, posiada budynki pamiętające wujka Wilhelma, na dodatek ,nie modernizowane od lat. To jak to ma się opłacać ekonomicznie ,kiedy drożeją nośniki energii. Polak zawsze jest mądry po szkodzie , latami kura znosiła złote jaja , ale nikt nie pomyślał o modernizacji i dostosowaniu  zakładu do oszczędności energetycznej - samochód nie remontowany ,też trzeba oddać na złom i rozglądać się za nowszym ,bardziej ekonomicznym w eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dziobak napisał:

Polak zawsze jest mądry po szkodzie , latami kura znosiła złote jaja .......

oj tak , tak masz rację....lecz częsć to i po szkodzie głupia....kłania się cytat z kultowego filmu...".....widzisz Wąski, urwałes kurze złote jaja "

3 godziny temu, Marek_Spy napisał:

Widze ze ktoś usuwa posty

one są  ale  napisane atramentem sympatycznym  dlatego ich nie  widać/nie idzisz😃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wsadzę kij w mrowisko, już taki mam paskudny charakter.

Historycznie zawsze wtedy gdy Polska była w kryzysie, zabory i tym podobne spożycie alkoholu i to tego mocnego dramatycznie rosło. Obecnie sytuacja za ciekawa też nie jest, a statystyki sa zatrważające, zwłaszcza spożycie u młodych. Łatwo się steruję masą tumanów, można każdy kit wcisnąć. A że alkohol jest trucizną, nie mającą żadnych, podkreślam żadnych pozytywnych działań (te rzekome pozytywy nie równoważą negatywów) to mam nadzieję nie trzeba udowadniać, bo zostało to już dawno udowodnione - mnóstwo badań na ten temat szczególnie w ostatniej dekadzie. Napisałem o tumanach i młodych, gdyż zwłaszcza ta grupa jest narażona na negatyne skutki - uszkodzenie mózgu, obnizenie zdolności, a to niby młodzi przyszłością narodu (kiedyś tak się mówiło ;)

Pijemy bo lubimy, tak trzeba to jasno powiedzieć, lubimy, a niektórzy są uzależnieni choć wypierają. Bo przeciętny uzalezniony to wcale nie jakiś śmietnikowy nurek, tylko człowiek czasem na stanowisku, długo negujący i maskujący swoją chorobę.

Więc jakoś mi nie szkoda, że zakład produkujący alkohol pada (wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu, czy nawetr na stację benzynową?!?!, a nie widać by alkoholu jakigokolwiek brakowało), szkoda tylko ludzi, którzy stracą pracę.

A co do tych pożarów, czy to nie dziwne, że nagle w ciągu dwóch dni tyle pożarów? To nie suchy las. Jak się do tego doda stan wojny, w którym de facto jesteśmy (wojna hybrydowa, to też wojna, nawet jeśli nie padł do tej pory żaden strzał), ostrzeżenia jakie bodajże w ciągu ostatnich dwóch tygodni się pojawiały, że istnieje bardzo podwyższone ryzyko działań szkodliwych/terrorystycznych ze strony kacapów i jak dodamy do tego jakąś mniej lub bardziej liczną piątą kolumnę kacapską, która i u nas i w całej Europie jest, to jakby sprawczość tych zdarzeń jest z dużym prawdopodobieństwem jasna. Obym się mylił, bo może to być dopiero początek.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No palec wisi nad myszka by w odpowiednim kliknąć momencie i uciąć temat... 

Chyba że coś się w nas zmieniło i będzie kulturalna i merytoryczna dyskusja ( i tak nie wierzę w to co napisałem ;))

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał Viper. Ktoś już powiedział, że III wojna światowa już dawno wybuchła. I miał rację. Te pożary to ewidentnie ostrzeżenia dla państwa frontowego. Uważajcie teraz podpalimy skład odpadów albo ciucharnię, a jak będziecie dalej fikać to przypadkiem zawali się most autostradowy i zginie kilkadziesiąt osób. I wcale nie czuję się bardziej bezpieczny mając kilkaset metrów dalej Abramsy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Viper napisał:

... już taki mam paskudny charakter...

Nie zauważyłem 😀.

20 godzin temu, Viper napisał:

młodzi przyszłością narodu (kiedyś tak się mówiło ;)

Tak powinno być. Ale.

Kompletnie nie tęsknię za latami słusznie minionymi, ale nawet wtedy o młodzież troszkę bardziej dbano systemowo. Przykładem choćby te modelarnie. Ja akurat nie mam specjalnie dobrego zdania o jednej z czasów słusznie minionych. Ale niektóre rolę edukacyjną spełniały na pewno. Inna sprawa, że wtedy to potrzebowano mięsa armatniego. Na szczęście udało się, że nie było potrzebne a ludziom wiedza została 🙂.

Jeśli mają być przyszłością narodu to można mieć obawy jeśli słyszy się, że jakaś dziewczynka na kolejnym proteście o nic ( o prawo do lenistwa np. transparent też tam był 🤣 ), mówi że ona nie chce mieć dzieci bo wydzielają dwutlenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.