Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie łatwiej nauczyć drugą rękę, żeby chowała hamulce na chwilę przed przyziemieniem?

można, ale to upraszcza zbędne ruchy i pozwala na skupieniu sie w trafianiu we właściwy punkt. 20cm we właściwej chwili . Ja na co dzień i tak tego nie używam ... bo w radiu brakuje mi wolnych faz lotu, wirtualnych przełączników i w ogóle wszystkiego :);) Ale moja wymagana rozdzielczość do lądowania to na razie 1m, więc ujdzie. Mam trochę więcej wolnego czasu na schowanie klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele odbyly sie pierwsze zawody w tym sezonie w Germany  Bavaria Open w Weilheim pogoda bardzo fatalna,zero thermiki startowalo 53 zawodnikow no niestety mialem 40 miejsce  :( na szczescie nie ostatnie :) 


post-20011-0-87062900-1493034119_thumb.jpg


Moje maszyny post-20011-0-28208900-1493034230_thumb.jpg


pojawila sie nowa konstrukcja PLUS  latal nim moj kolega Vitaly ,Lata pieknie ale ciezko odroznic w jakim polozeniu sie znajduje w locie,waga do lotu ok. 1080g. :)post-20011-0-66564300-1493034494_thumb.jpg


post-20011-0-79629200-1493034837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne...! Miejsce...! Puchary, medale, dyplomy, nagrody, kwiaty, wywiady, telewizja a na koniec woda sodowa między uszami :)

Ja tam jadę dla zabawy, miło spędzenia czasu, poznania współhobbystów a jak uda się czegoś mądrego dowiedzieć, nauczyć, to pełen cud-miód-malina.

Róbta jak ja, wpłaćcie wpisowe i widzimy się 20 maja w Radawcu

 

post-880-0-26199600-1493228170_thumb.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda ,ze nie moge przyjechac na te MP w Radawcu mam za daleko 1250 km ,a w tym czasie 20.05 tez ma zawody w Burgau na Bavari.

Ale mysle ze koledzy powstawiaja Fotki z zawodow no i licze ze Wojtek nakreci jakis Filmik :) 

Zainteresowanym tez polecam fajne Zawody w Kulmbach 24.06 sa zawody dla poczatkujacych w F5J z pomoca Trenerow i teoria lotow F5J  wpisowe 1€ ,na drugi dzien 25.06 zawody Bavaria Open F5J wpisowe 20€ (kawa,ciasta,Torty,obiad,Piwo)  :) mozna tez startowac bez Lizencji tylko OC

lotnisko jest fajne i termika wysmienita dogadanie sie, nie jest problemem Niemiecki i Angielski :)

  http://www.modellflug-im-daec.de/images/buko/leistungssport/F5J/Ausschreibung_F5J_BO_2017.pdf


https://www.youtube.com/watch?time_continue=97&v=lQk7s1utbqA


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i licze ze Wojtek nakreci jakis Filmik :)

Piotr przeceniasz mnie :) Dużo rzeczy umiem, jeszcze więcej nie umiem a wśród nich jest też i sterowanie modelem szybowca RC i kręcenie filmu.

Czas między lotami będę wolał poświęcić na rozmowę z innymi modelarzami, a nuż czegoś się dowiem i nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr przeceniasz mnie :) Dużo rzeczy umiem, jeszcze więcej nie umiem a wśród nich jest też i sterowanie modelem szybowca RC i kręcenie filmu.

Czas między lotami będę wolał poświęcić na rozmowę z innymi modelarzami, a nuż czegoś się dowiem i nauczę.

  Zapewne wezmiesz pomagiera (syna) ze soba :) on tak fajnie kreci filmiki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-20011-0-20832100-1493135177_thumb.jpg                                                                                                     Jeszcze jedna Fotka z Zawodow moj PIKE ( do kolizji nie doszlo modele byly na dwoch roznych wysokosciach )   :) :)


Ta Fotka to HIT w DE F5J :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniej jest wygrywać, niż dostawać baty, szczególnie będąc facetem w kwiecie wieku....

 

No ale jak już udało się pokonać wszystkie biurokratyczne rafy to się zapisałem.... 

 

Mam nadzieję, że frekwencja będzie, a jakby ktoś z W-wy był chętny to można rozważyć wspólny wyjazd (mam czym), chociaż modele do F5J małe nie są... 

Oczywiście wszelkie propozycje to już na PW, żeby dalej nie zaśmiecać wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to Ci pech. MP sie odbędą :lol:

Już myślałem, że muszę się zgłosić aby było sześciu  :lol:, a nie mam jeszcze modelu.

Czekam na hasło "przyjeżdżaj po odbiór", ale jak jest już sześciu to przyjadę tylko pooglądać. :D

Przecież nie będę latał z zerowym treningiem. :ph34r:

(Całe wyposażenie leży i czeka.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.