Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We Francji na MŚ zakazane było wszystko. Nie można było trenować przed zawodami, można było latać tylko w dwóch kierunkach, po skończonym dniu latania, " miły francuski pan " wyganiał wszystkich z lotniska, i zamykał bramę na klucz ;) temu wszystkiemu towarzyszyły francuskie krzyki, czasami tlumaczone na angielski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdź takie lotnisko i zrób tam zawody :)

Uwielbiam takie posty. Nie startuje, nie lata, palcem nie kiwnie żeby pomóc, ale wie lepiej.

 

Ja jestem pełen uznania dla Wojtka, że jako jedynemu się chciało podjąć ryzyko zrobienia zawodów w tej młodej klasie. A lista startowa jest imponująca. Chciałbym spotkać tylu zawodników, z TAKIMI nazwiskami na innych szybowcowych MP, np. F3K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie kiepsko ,ze na takich zawodach jak Mistrzostwa Polski nie ma swobody latania,U mnie w DE sa specjalne lotniska tylko dla modelarzy Tz. Modell Flugplatz . Bede trzymal kciuki za moich Favorytow Konrada i Tomka z Wroclawia.

Moze w przyszlym roku z moimi kolegami zorganizujemy Prywatne male zawody w Wroclawiu maja tam fajny Flugplatz do latania.post-20011-0-98122900-1495015229_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek wie co mówi i dobrze mówi. Zorganizowanie zawodów rangi MP to nie takie hop siup. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. 

Lotnisko modelarskie owszem fajnie by było, ale ono też musi spełnić odpowiednie warunki.

Jeśli ktoś zna takie modelarskie lotnisko na którym można zorganizować takie zawody i znajdzie osobę z tego terenu, która się podejmie takiej organizacji to stawiam dobry muchozol (naprawdę dobry :)). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie, że miejsca zna każdy, zazwyczaj gorzej z osobami ( w sensie "no ale ja to nie mogę" ;) ).

Każdy z uczestników jest członkiem jakiegoś klubu AP, zazwyczaj w każdym jest miejsce do latania, często z ograniczeniami, ale wszystko zależy od ludzi...

 

Zaczynając od siebie - jestem świeżym członkiem AZM w Płocku, byłem tam na lotnisku RAZ (w piątek miesiąc temu) i miejsce jest idealne, ale oczywiście trzeba by się dogadać z miejscowymi władzami w sprawie użycia chociaż części głównej płyty, a nie tylko modelarskiej łączki...

Jak tylko znajdę się tam ponownie, to zacznę od pokazania o co chodzi w F5J, a dalej zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek wie co mówi i dobrze mówi. Zorganizowanie zawodów rangi MP to nie takie hop siup. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. 

Lotnisko modelarskie owszem fajnie by było, ale ono też musi spełnić odpowiednie warunki.

Jeśli ktoś zna takie modelarskie lotnisko na którym można zorganizować takie zawody i znajdzie osobę z tego terenu, która się podejmie takiej organizacji to stawiam dobry muchozol (naprawdę dobry :)). 

Zapewne Dyr Aeroklubu Wrocławskiego by się zgodził. Jeśli termin będzie wcześnie zaklepany, nie powinno być problemu. Więc wszystko przed Wami Tomku i Konradzie ;)

 

i przy okazji zapraszam do Wrocławia na coś dużego:

http://sgp.aero/poland2017/news_add_here/sgp-news/1-event-intro.aspx

http://www.aeroklub.wroc.pl/web/fai-sailplane-gran-prix-juz-za-miesiac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek byłem z 5-6 lat temu z zapytaniem o możliwość organizacji imprezy modelarskiej. Dyrektor był bardzo niechętny cytuję: "przecież nie zamknę dla was lotniska". To co Ty teraz piszesz jest inną i dobrą informacją. Być może coś się zmieniło.

Ale jak sam wiesz, lotnisko to dopiero połowa sukcesu, druga to know how. Tego nam z Tomkiem brakuje. Może będzie chwila w Radawcu podpytać Wojtka o szczegóły. No i też trzeba osoby kumatej, która by to całe zamieszanie poprowadziła. :)

Dużo problemów ale nie do przeskoczenia. Pożyjemy zobaczymy. Na pewno trzeba zacząć od lotniska i warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś sie zmieniło...dyrektor ;)

Zawody w miarę łatwo się organizuje (ale i tak ludziom się nie chce bo trzeba trochę siebie w to włożyć), po MP w Polsce i kilku za granicą wiedzy Wam wystarczy ;)


A gdybyś chciał MŚ zrobić, to masz murowane wsparcie dyrektora i wszelką pomoc logistyczną, w poszukiwaniu sponsorów itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jesli w Polsce juz startuje na MP 19 zawodnikow to czas najwyszy organizowac wiecej takich zawodow F5j...Moze nawet Eurotour. :) 

Ta klasa F5j w Europie bardzo mocno i dynamicznie sie rozwija ,duzo zawodnikow z F3j przechodzi na ta klase, powstaja 

nowe modele bardziej udoskonalone i coraz lzejsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdź takie lotnisko i zrób tam zawody :)

Uwielbiam takie posty. Nie startuje, nie lata, palcem nie kiwnie żeby pomóc, ale wie lepiej.

 

A co Ty taki agresywny jesteś?

 

Przecież wyraźnie napisałem, że organizacja takiej imprezy to wynik pewnych kompromisów. Przede wszystkim musi się znaleźć osoba (osoby), która to zorganizuje. W tym przypadku organizacji podjął się Wojtek i trudno wymagać, aby organizował to gdzieś na odległość w Polsce. Jednak widać, że osób chętnych do udziału jest sporo i myślę, że w przyszłości można to zorganizować w miejscu dającym większą swobodę zawodnikom.

 

Natomiast rzeczywiście masz rację, że wiem lepiej. A wiem, bo u nas na lotnisku modelarskim są organizowane zawody PP F3A i MP F3A (chociażby ostatnie 2016). Tak więc wiem, że da się to zorganizować tak, żeby była duża swoboda dla startujących zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być na zawodach a je organizować to 2 różne światy :) A jak ktoś organizuje i jednocześnie startuje to już kolorowy zawrót głowy. Też organizowałem parę rzeczy (nie zawody) i wiem jakie jest podejście uczestników. Przyjdą, pomarudzą, pobałaganią i pójdą. No i zawsze wiedzą lepiej. A człowiek pracuje wiele dni przed i po "imprezie". To, że nikt tego nie doceni to standard a i często w domu się oberwie od rodziny  :D

 

Dlatego po własnoręcznie organizowanych wydarzeniach bardziej doceniam pracę innych, którzy to robią.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma innej możliwości jak tylko loty pod opieką członka sekcji modelarskiej Aeroklubu Lubelskiego. W tej chwili nie wiem który z kolegów będzie mógł być w piątek popołudniu na lotnisku. Na pewno bedzie to czas po godzinie 17, nie wcześniej. Można rozmawiać z dyrektorem i prosić o pozwolenie ale nie wróżę sukcesów negocjacyjnych. Na lotnisku panuje ruch lotniczy i nie jest tolerowana żadna "wolna amerykanka". Nawet podczas zawodów nie będziemy mieli całego lotniska do naszej dyspozycji, będą strefy w których nie będziemy mogli latać.

 

 Jutro od godziny 17 na lotnisku będzie Tomek Frąk. Chętni mogą przyjechać i przewietrzyć modele przed sobotą. Możliwe że przyjedzie wcześniej ale będę wiedział to dopiero jutro. W razie czego info podam na stronie. Loty na lotnisku modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim uczestnikom MP zycze dobrej pogody i Thermiki 

Czekam na Fotki no jakies Filmiki :)

Moi Favoryci Tomek i Konrad ,,Rycerze do Boju " wracajcie z Pucharami i Medalami  :)

 

Ja natomiast tez mam zawody F5J w Sobote w Burgau ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.