Skocz do zawartości

PZL P-11C model wycinany laserem - wersja elektryczna od strony 10


Lech Mirkiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja PZL-ki przystosowana do napędu spalinowego jest już gotowa. Pierwszy model właśnie przechodzi testy, nie spodziewam się problemów ale sprawdzić wszystko trzeba. Trzeba też nanieść poprawki do instrukcji. Jak już wszystko zostanie dopięte na przysłowiowy ostatni guzik :)  powiadomimy o tym.

 

Model w wersji nitro będzie dostępny w tym samym sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Model w wersji nitro będzie dostępny w tym samym sklepie?

 no to jest szansa, że powstanie "Podwarszawska Brygada Pościgowa"  :) , bo namawiam jeszcze dwóch kolegów do zakupu zestawu "nitro" 

 

leży sobie u mnie niewykorzystany asp fs61, myślę, że się nada  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny wycinanki nr 1 wypadły pomyślnie. Wersja spalinowa różni się od elektrycznej tylko przednią częścią kadłuba a dokładnie wręga silnikowa została podzielona na 3 elementy i część  środkowa została cofnięta do tyłu robiąc miejsce dla silnika spalinowego.Nie ma półki na akumulatory więc jest miejsce na zbiornik paliwa. Zestaw będzie sprzedawany w tym samym sklepie co wersja elektryczna http://sklep-modelarski.eu/  Będziemy gotowi do wycinania za około tydzień gdyż nie ma sklejki w hurtowni i obiecano nam ,że w ciągu tygodnia sprowadzą. Mamy nadzieję utrzymać cenę zestawu na tym samym poziomie co zestawu elektrycznego. Nie wiem na jak długo będzie to możliwe przy obecnej cenie $. Zestawy będą wycinane na zamówienie a czas realizacji powinien się zamknąć w 2-3 dni (robocze). W zestawie nie będzie naklejek (nie nadają się do nitro) 

Kilka zdjęć nowej wycinanki i fragment nowej instrukcji :)

post-606-0-18052100-1448300031_thumb.jpg

post-606-0-08011500-1448300040_thumb.jpg

post-606-0-79171800-1448300051_thumb.jpg

post-606-0-12747300-1448300060_thumb.jpg

post-606-0-60335100-1448300067_thumb.jpg

post-606-0-55221300-1448300074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście podobnie.

Muszę przyznać po dotychczasowym składaniu (wersji elektrycznej), że konstrukcja sprawia bardzo solidne wrażenie, nawet pytałem w związku z tym Lecha, czy w przypadku wersji elektrycznej możnaby zastosować więcej balsy zamiast sklejki, lub też zamiast sklejki 3mm, cieńszą :)

Po przerwie niewiele zrobiłem, gdyż tylko szkielet klapki zamykającej od spodu luk baterii i szkielet tego fragmentu kadłuba do którego będzie montowany centropłat i bardziej dystalnie będzie się znajdować kabinka. Uznałem, że przed ostatecznym oklejeniem kadłuba balsą muszę dokładnie dopasować fragmenty do obłości kadłuba. Niestety do czwartku znowu nic nie ruszę, ale potem obiecuję przyspieszenie i fotki.

Ewentualnych niezdecydowanych zachęcam do kupna - bardzo fajna wycinanka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja spalinkę dla siebie zamówiłem  :D będzie prezent od Mikołaja. Kiedy ja to wszystko poskładam ?  :)

Mam nadzieję,że tej zimy i będziemy mogli zobaczyć relację z budowy i oblotu :)

 

Oficjalnie mogę potwierdzić dostępność zestawów. Jest szansa,że wytniemy coś już w piątek a jak się nie uda to w poniedziałek na pewno :)

Zainteresowanych zapraszam tu:

http://sklep-modelarski.eu/pzl-p11c-laser-cut-kit-gp-v1-p-2385.html

http://sklep-modelarski.eu/pzl-p11c-laser-cut-kit-gp-v2-p-2386.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę kolejną fotkę po przerwie. Szkielet klapki zamykającej przedział bateryjny i szkielet górnej-przedniej części kadłuba. Po zrobieniu zdjęć popracowałem dremelkiem by krawędzie podstaw były zgodne z obłością kadłuba i wręg. Zaraz się biorę za tworzenie szablonów i dalsze oklejanie balsą przedniej części kadłuba.

 

 

post-6578-0-94503500-1448706644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w swojej odetnę garb i przerobie na wersje "a" żeby wyróżniać ;)

Można by  zrobić ogólnopolski zlot "pezetelek" od najmniejszych do największych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.