Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, d9Jacek napisał:

to nie tak się dzieje ale opieram swoja wiedzę na NSU RO  80


Tak się śmieję, bo ten silnik po prostu trzeba rozebrać co jakiś czas, a dolewanie oleju 2T do paliwa jedynie wydłuża i zmniejsza potem ilość rzeczy do naprawy - podobno, ale ma to na mój rozum sens ;). Takie zabiegi stosują również osoby, które jeżdżą tym w wyścigach.
 

 

21 godzin temu, Janeczek napisał:

Fajny ten Wankel ! ... no i jeszcze  pierwsza wersja !  rzadziej spotykana  ...Ja bym go nie rozbieral ,tylko wymyl z zewnatrz -widac ze za duzo nie pracowal ... 

Tez jestem Fanem Mazdy ...Mazda po dluzszej przerwie znowu wypuscila samochod z silnikiem Wankla  :  to jest MX -30 R-EV    Hybryda   -  bardzo ciekawe  Autko ...  

Chciałbym go odpalić, a ma trochę mocno zaschniętej rycyny, stąd wolałbym dla pewności zobaczyć w środku, bo jest jej dużo ;). No i czuję palcami, że łożyska mogą już być nie takie kal trzeba i może musiałbym pomyśleć o wymianie.
Tak, jest coś takiego, aczkolowiek Wankel robi tam chyba jedynie za agregat prądotwórczy ;).
 

 

20 godzin temu, jarek996 napisał:

Troche Cie brakowalo Czarus. Nareszcie wroca Twoje "magiczne" odpalania silnikow pod brzoza ?


Pod brzozą to już się chyba nie uda, bo ogrodzili cały ten "las" i pola i coś tam kiedyś nawet piłowali niestety. Ale powinienem mieć teraz lepsze miejsce, przygotowałem już sobię "kobyłkę" do mocowania, więc nie będzie źle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czarobest napisał:

dolewanie oleju 2T do paliwa jedynie wydłuża i zmniejsza potem ilość rzeczy do naprawy - podobno, ale ma to na mój rozum sens ;). Takie zabiegi stosują również osoby, które jeżdżą tym w wyścigach.

byc może  dotyczy  to silnika Mazdy...NSU nic takiego  dla swojego Wankla nie  zalecało.  Zaleca natomiast kontrolę ( ciągła) stanu  oleju  bo po prostu  silnik ten  technologicznie "bierze" olej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, symon5 napisał:

Do samodzielnego montażu

Bingo! :)

121151.jpg.0f0696f2aa1acd358440f2dfc903dbb7.jpg

 

Świerzbi mnie żeby go poskładać ale w tej chwili pierwszeństwo ma Gruzzilla z Bawarii i projekt z nią związany więc inne są w tej chwili zawieszone. 

 

Tu możecie sobie pooglądać jak to działa:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.03.2023 o 11:51, stan_m napisał:

Z mojej szuflady "wypadły" takie sztuki: Magnum GP10 (dlaczego ma rozrusznik Thunder Tiger?) 

 

 

Magnum w tym czasie były produkowane przez fabrykę Thunder Tiger. Wczesne Magnum miały nawet instalowane japońskie łożyska (lata 80.). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SUPER strona i Super Motory - niektore znam , niektore mam , niektore mozna jeszcze kupic  !

Ale niestety nie bylo ani jednego Polskiego Motorka -Jakby swietnie wygladala tam   JASKOLKA 2  lub  SiM 2b  ...

Dawniej , gdy jezdzilem jeszcze do  Mannheim  na spotkania,to przyjezdzali tam Amerykanie i pokazywali takie wlasnie cuda -oczywiscie nie w takim wymiarze i ilosci ...Teraz na Spotkaniach Motorkowcow jest ich niewielu i raczej kupuja niz sprzedaja / wystawiaja  ...

No i pokazano tam  jeszcze Foto Aparaty  -  widac bylo, ze ktos sie jeszcze interesuje miniaturowymi aparatami -  ja kolekcjonuje Lustrzanki  i to tylko metalowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć

 

Od pewnego czasu usiłuje zebrać silniki które prawie 20 lat temu oddałem na dwie modelarnie, jakoś tak po latach zachciałem znowu je mieć :)

 

Trafiłem taką sztukę KMD 2,5 Czego mi brakuje do kompletu? Kluczyka i instrukcji? 

 

IMG_0654.jpgIMG_0653.jpgIMG_0652.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 15:30, qpa napisał:

Od pewnego czasu usiłuje zebrać silniki które prawie 20 lat temu oddałem na dwie modelarnie, jakoś tak po latach zachciałem znowu je mieć :)

 

A znasz przyslowie mowiace, ze kto oddaje i zabiera, ten sie w piekle poniewiera? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do KMD to kompletny wygląda tak jak na zdjęciu. Mogę Ci skopiować instrukcję?, oraz dołożyć rozkalibrowany klucz do regulacji. Jak silnik ma stać na półce, to jak sobie  wyprostujesz w imadle ten kluczyk, to będzie choć namiastka? ale i tak jeszcze trochę braknie do kompletu.

 

 Teraz nie o silniku, a o łożyskach. 

Właśnie remontuję jeden mój stary CMB. I przyszedł czas na wymianę łożysk. Od jakichś paru lat zacząłem wrzucać zużyte łożyska do słoika, gdyż na płocie przeczytałem,że ktoś  skupuje. Na razie mam tyle ile na fotografii.

Ale uzbiera się więcej, bo łożyska w naszych wyścigowych silnikach trzeba wymieniać bardzo często, bo jak się tego zaniecha to koszta remontu silniczka wzrastają i to bardzo... Wielu zawodników  łódek FSR boleśnie się o tym przekonało. Ale jak zwykle  Firma, winna, paliwo winne...itp. A wystarczy na czas łożyska wymieniać i można latami bezawaryjnie pływać na jednym motorku.

A.C.

łożyska 2.jpg

kmd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, Ty te ogorki, ze tak powiem, SOLO "jedziesz", czy przegryzasz nimi te lozyska? 

 

19289705_oyska2.thumb.jpg.9a2e3ce046c31be6b2982fbdbc439f07.jpg

 

 

 

Jak Ci sie "moje" silniki nie podobaja, to przesle cos, co powinno sie TOBIE spodobac!

Cena jakas lekko "zaporowa" (no chyba, ze toto tyle kosztuje).

Wg mnie , nie sa to jakies wyjatkowe silniki. Jak bylem mlody, to one w kazdej CMB (Centrala Materialow Budowlanych) lezaly, obok wapna i cementu ?

 

CMB 35RS NITRO in Baden-Württemberg - Bad Friedrichshall | eBay Kleinanzeigen ist jetzt Kleinanzeigen

 

 

 

 

54aceb1f-0bb6-43c9-b13c-99840c886660.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.