Skocz do zawartości

przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to znowu coś popchnąłem w malowaniu kadłuba

post-8897-0-52400200-1392926067_thumb.jpg

 

przymiarka oznaczeń

post-8897-0-05218100-1392926069_thumb.jpg

 

Ogólnie oznaczenia miały być malowane ale że jednak mierzę siły na zamiary odpuszczam malowanie i idę w kierunku kolorowego druku laserowego i klejenie oznaczeń na kleju wikolo podobnym. Zdało mi to egzamin na JAS 39 Gripen którego obecnie Rafał odpicował i patroluje niebo nad Poznaniem :) ... pozdrawiam Poznań ;)

Teraz daje wam dzień przerwy od mojego marudzenia i zanudzania was zdjęciami :P

 

A i jeszcze że forum jest po to by dzielić się swoimi doświadczeniami ale nie tylko więc udostępniam kalkomanie do "Six Shooter'a" wykonaną przez Rafała (RAFALR30) Rafał wielkie dzięki :)

post-8897-0-92845900-1392926875_thumb.jpg

 

post-8897-0-67383900-1392926888_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przybył z Zachodu Yosemite Sam

Ale zabawy było ze względu na fakt, że z lewej i prawej strony kadłuba zarówno napis i postać kowboya nie wyglądają tak samo. Malowanie nie jest wg szablonu. Można by ogłosić konkurs pt.: "Znajdź różnice". Zapewniam, że jest ich wiele.

 

post-10327-0-59405500-1392991415_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przybył z Zachodu Yosemite Sam

Ale zabawy było ze względu na fakt, że z lewej i prawej strony kadłuba zarówno napis i postać kowboya nie wyglądają tak samo. Malowanie nie jest wg szablonu. Można by ogłosić konkurs pt.: "Znajdź różnice". Zapewniam, że jest ich wiele.

 

Przyznam się szczerzę że aż tak głęboko nie wdałem się w analizę zdjęć tegoż malowania :) Raz jeszcze dziękuje Rafale za pomoc i pewnie nie ostatni Ci dziękuje ;)

 

z racji że Humbrola troszeczkę długo schnie więc proces malowania Mustanga stał się żmudny jak dla mnie ... dzisiaj domalowałem pasy inwazyjne na kadłubie. Jak wyschnie farba to może jeszcze uda mi się dorobić niebieski obwódki wokół skrzydeł i czekam aż domówią farby w sklepie bo na chwilę obecną jest ich brak

 

tradycyjnie przymiarka z prowizorycznym oznaczeniem musi być ;)

 

post-8897-0-33223300-1393082039_thumb.jpg

 

post-8897-0-89854600-1393082053_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

tradycyjnie przymiarka z prowizorycznym oznaczeniem musi być ;)

 

CDN ...

 

Pawle oczywiście że nie jak też pisałem jest to prowizorka, docelowe będą takie jakie mają być, to jest tylko przymiarka do skali żebym miał się do czego chwycić przy malowaniu ... obecnie się okazało że skrzydło krzywo leży w kadłubie a dokładniej lewa strona skrzydła jest wyżej od prawej więc jutro walcze z tematem ... mam delikatne nerwy na samego siebie że tego nie sprawdziłem no ale nie ma co rozpaczać tylko działać ... i znowu nauczka na przyszłość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś już może polerować ten srebrny?

 

Jeszcze nie ... w opisie farby jest że dopiero po 10 dniach można zabrać się za polerowanie. Klapkę i usterzenie poziome malowałem 21 lutego więc czekam te 10 dni i z pewnością się pochwalę spostrzeżeniami na ten temat. Dodam jeszcze że nawet nie wnikałem w temat czym i jak to mam polerować ale jeszcze jest czas. Na chwile obecną doszedłem do tego że farba "brudzi" w sensie jak dotknę malowany element i potrze palce to na palcu zostaje farba ... nawet nie ma mowy o klejeniu taśmy maskującej na niej bo po jej oderwaniu farba zostaje na taśmie ale nie widać znacznej różnicy na malowany elemencie ... ale dla świętego spokoju podchodzę do tematu że kolor alu będę nakładał na samym końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam znowu do przodu, mało bo mało ale powoli zmienia kadłub. Pomalowane wnętrze kabiny czarnym matem i domalowana obwódka skrzydeł na kadłubie ... teraz tylko czekam na sygnał ze sklepu że farba alu dotarła i od razu zamawiam. Między czasie wezmę się za oklejanie skrzydła japonką i połączenie lotek.

 

post-8897-0-39116200-1393159551_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że dzisiaj wstąpił we mnie leń i jakoś wdychanie nitrocellonu mi dzisiaj nie leży więc skrzydła poszły w odstawkę więc pod szlifowałem ciut kopyto owiewki i wytłoczyłem sobie kolejną owiewkę i pomazałem ją farbami i tak mi coś wyszło ;) ... ciut widać jeszcze czarny flamaster na niej ale jak farba wyschnie po flamastrze nie będzie śladu ...

post-8897-0-69752300-1393252287_thumb.jpg

 

tutaj przymiarka do kadłuba ale jeszcze przed nałożeniem czarnego koloru

 

post-8897-0-97406800-1393252283_thumb.jpg

 

post-8897-0-72538200-1393252285_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Jakbyś kiedyś chciał zrobić za kasę takiego Hurricane'a to daj znać. Choćby bez malowania, z tym sam sobie poradzę :)

 

Dzięki Pawle :)

Co do zrobienia modelu odpłatnie to raczej nie bo przy moich modelach i tak jest dużo nie dociągnięć więc jak by co to ewentualnie odsprzedaż moich modeli choć i może tak nie chętnie bym to zrobił no ale powiem tak trzeba czekać ... dla ciekawostki jeden mój park jet JAS 39 Gripen trafił do Poznania a tam odpicował go Rafał na wysoki poziom i teraz do Poznania trafia mój drugi park jet F-22 Raptor w stanie na chwilę obecną nie nadającym się do lotu ale Rafał pewnie to zmieni ;)

 

a póki co zrobiłem przymiarkę oznaczeń w skali ... jest to tylko przymiarka ;)

post-8897-0-43184900-1393316904_thumb.jpg

 

skrzydła oklejone japonką i przemalowane nitrocellonem z talkiem schną więc zbliża się nieuchronne malowanie ;)

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększyłeś w stosunku do planów oryginału powierzchnię SW? Chociaż na planie wygląda mi na już powiększony.

 

powierzchnia SW jak na planach, powiększeniu uległy lotki na szerokość o jakieś 5 mm i na długość o jakieś jak dobrze pamiętam 60 mm.

 

EDIT ...

 

post-8897-0-48038000-1393338073_thumb.jpg

 

i skończyłem malowanie pasów inwazyjnych. Gdzie nie gdzie taśma wyrwała mi japonkę ale tragedii nie ma coś się tam podrobi ;)

teraz czekam cały czas na oddzew ze sklepu w sprawie koloru humbrol 27001 i 47 żeby dokończyć malowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Farby dotarły jak czas temu ale nie miałem za bardzo czasu przysiąść do modelu ... ogólnie coś się delikatnie rozczarowałem tą humbrolą ... pierwsza puszka była jak najbardziej OK i kryła rewelacyjnie ... po dokupieniu większej ilości już rewelacyjnie nie było ... niby ta sama farba a po otwarciu puszki zapach farby całkiem inny coś już mi nie leżało ale co mi tam maluje ... położyłem dwie warstwy i malowanie wygląda jak z d... strzelił :( widać odbarwienia których nijak nie idzie zamalować i nijak nie idzie położyć tej farby żeby nie wyszły falbany jak na zdjęciu ...

 

post-8897-0-37923800-1395394726_thumb.jpg

 

położyłem dwie warstwy ale różnicy między położeniem pierwszej i drugiej nie ... kadłub wyglądał identycznie jak po położeniu dugiej warstwy ... teraz myślę że kupie pactre A74 i zamaluję tą humbrolę tylko wpierw ją spróbuje wypolerować ... na sam koniec i tak cały model będę malował lakierem 3v3 wodnym bezbarwnym dal zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby dotarły jak czas temu ale nie miałem za bardzo czasu przysiąść do modelu ... ogólnie coś się delikatnie rozczarowałem tą humbrolą ... pierwsza puszka była jak najbardziej OK i kryła rewelacyjnie ... po dokupieniu większej ilości już rewelacyjnie nie było ... niby ta sama farba a po otwarciu puszki zapach farby całkiem inny coś już mi nie leżało ale co mi tam maluje ... położyłem dwie warstwy i malowanie wygląda jak z d... strzelił :( widać odbarwienia których nijak nie idzie zamalować i nijak nie idzie położyć tej farby żeby nie wyszły falbany jak na zdjęciu ...

...

położyłem dwie warstwy ale różnicy między położeniem pierwszej i drugiej nie ... kadłub wyglądał identycznie jak po położeniu dugiej warstwy ... teraz myślę że kupie pactre A74 i zamaluję tą humbrolę tylko wpierw ją spróbuje wypolerować ... na sam koniec i tak cały model będę malował lakierem 3v3 wodnym bezbarwnym dal zabezpieczenia.

Przemek, nie poleruj przed zamalowywaniem, tylko przetrzyj papierem ściernym, lub gąbka matowiącą. A z humbrolami już tak niestety jest od kilku lat - jakośc zmienna i nie ta co kiedyś. Od Humbroli ludzie odchodzą... Chcesz miec piękny metalik - kup Gunze, ale powierzchnię musisz miec idealnie przygotowaną, bo te farby obnażają wszelkie niedoskonałości.

 

P.S.

I nie "ta Humbrola" tylko "ten Humbrol"! Wrrr! :angry::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed czym chcesz zabezpieczyć model lakierem? Przed ścieraniem się farby podczas lądowań? Wodne lakiery nie są zbyt twarde. Myślę, że lepiej by się sprawdził bezbarwny samochodowy z utwardzaczem. Jeśli chcesz błyszczący to chyba trzeba będzie znów zakryć maskę malowaną na czarno, bo chyba powinna być matowa. Malowanie tymi Humbrolami chyba drogo wyjdzie. W mieszalni można kupić na setki fajną bazę srebrną. Szybko schnie, równo kryje a po położeniu cienkiej warstwy lakieru i wypolerowaniu robi się lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska nie jest matowa jest błyszcząca

post-8897-0-46702700-1395492342.jpg

 

post-8897-0-47875100-1395492494_thumb.jpg

 

Ogólnie zdecydowałem się na radykalne środki czyli na całkowite usunięcie srebrnego koloru z humbrolu no i przy okazji usunęły się pasy inwazyjne no ale tym się akurat najmniej przejmuje bo namaluje się nowe a po za tym czas mnie nie goni więc jak jeszcze przedłużę ten wątek to raczej nic się nie stanie tylko po zanudzam was ciut dłużej ;) Zrobiłem tak jak Andrzej radził czyli udałem się do sklepu lakierniczego i za całe 25 PLN miałem 100 ml + 50 ml utwardzacza ładnego srebrnego lakieru ... ogólnie lakier do malowania felg aluminiowych Pani w sklepie doradziła i jak dla mnie trafione ... w słońcu lakier się ładnie błyszczy i co mi się akurat bardzo podoba :) wam w sumie nie musi :P na zdjęciach może to wyglądać dziwnie ale w rzeczywistości wygląda to naprawdę lepiej :)

wracając Andrzeju do lakieru bezbarwnego wodnego 3v3 do malowania boazerii i mebli, mam tym lakierem pomalowanego mojego me bf109 i na trwałość powłoki narzekać nie mogę bo trzyma się bardzo dobrze i nie błyszczy się tak bardzo jest po prostu w sam raz. Kalkomania jak wiecie będzie to druk laserowy na zwykłym papierze naklejany przy pomocy albo właśnie tego lakieru albo rozcieńczonego wikolu i po naklejeniu tejże kalkomanii model cały zostanie przemalowany tym że lakierem, który dodatkowo zabezpieczy model i kalkomanie ... bf 109 przytył może do 5 gram nie pamiętam. W bf 109 zdał egzamin to i w P-51 zda. Może do końca przyszłego tygodnia uda mi się skończyć malować cały model a w każdym bądź razie na to liczę po mimo że tak dorywczo i tym czasowo dopadłem drugi etat ;)

kilka zdjęć i efektu dzisiejszego malowania ... dodam że model był dwukrotnie malowany nitrocellonem z talkiem

 

post-8897-0-42877100-1395491538_thumb.jpg

 

post-8897-0-27583400-1395491566_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.