Skocz do zawartości

przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Panie Stefanie o tym pamiętam cały czas ... z resztą każda litera będzie naklejana z osobna więc jak jest ułożona na druku to nie ma znaczenia ;)

 

już wcześniej zamieściłem małą przymiarkę oznaczeń na kadłubie (oczywiście to tylko przymiarka w skali kolory w docelowych detalach będą żywsze ;) )

post-8897-0-67862800-1395736082_thumb.jpg

 

a tym czasem pomalowałem skrzydło pozostały tylko lotki, które muszę okleić japonką i pomalować ... oczywiście przy malowaniu skrzydła też nie obeszło się bez przygód z humbrolem ... nie wiem czy jakaś partia felerna czy co ... mam jednym słowem pecha ... po dobrym rozmieszczaniu farby (oczywiście mam tutaj na myśli że w farbie nie było już żadnych "glutów") i delikatnym rozcieńczeniu jej rozpuszczalnikiem z humbrola zacząłem malowanie, które miałem nadzieję skończyć w góra 20 minut ale przez zanieczyszczenia w farbie które non stop zatykały mi aerograf malowałem skrzydło około 1 godziny ... z pomocą przyszły rajtki mojej żony, przez które przefiltrowałem farbę i dzisiaj kadłub malowało się wręcz cudownie ... nie mam zdjęcia ale pływającego syfu w farbie było od groma ... mam nadzieję że niespodzianki z tą farbą się dla mnie już skończą :P

post-8897-0-35850200-1395736088_thumb.jpg

 

i w końcu kadłub powoli zaczyna wracać do wyglądu sprzed przykrej przygody z humbrolem

 

post-8897-0-36374600-1395736084_thumb.jpg

 

post-8897-0-34969800-1395736086_thumb.jpg

 

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem kiedyś tą farbą humbrol polish. I to wieki temu, jak jeszcze nikt nie narzekał na pogorszenie jakości...

 

Ona jest dość szczególna. Po pierwsze jest gęsta. Po drugie się ciągnie, po trzecie schnie dłużej od pokostu na metalowym dachu. A po malowaniu i wyschnięciu wygląda dość... nieszczególnie... Dokładnie jak na wcześniejszych zdjęciach Przemo. Kiedyś szlag mnie trafił, bo robiłem model 1:48, chyba własnie P51D, albo P47, i byłem przekonany, że tą farbą schrzaniłem cały model.

Ale zrobiłem co trzeba było, czyli po wyschnięciu wypolerowałem. Dremelkiem, z nawiniętą flanelką na małej tarczy, niskie obroty. I okazało się, że ta farba dopiero w wersji "polish" pokazuje swoją wartość. Model był piękny, nikt nie wierzył, że to plastik. Rewelacja. Ale dopiero PO wypolerowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, z tym "K" to chyba chodziło o kształt samej litery. Zwróć uwagę na grubość pionowej kreski i grubość tych skośnych. Powinny być jednakowe.

 

Tak - chodzi o jednolitą grubość litery K. Literki K,R ,F względem gwiazdy są ustawione prawidłowo, co widać chociażby na zamieszczonych przez Ciebie Przemo zdjęciach w poście #200. Już zabieram się do poprawki kalkomanii. Sorry za "babola". Dzięki Stefan za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga przez mękę jak widzę. :)

 

mam tylko nadzieję że oblot obejdzie się bez męki ;)

 

Malowałem kiedyś tą farbą humbrol polish. I to wieki temu, jak jeszcze nikt nie narzekał na pogorszenie jakości...

 

Ona jest dość szczególna. Po pierwsze jest gęsta. Po drugie się ciągnie, po trzecie schnie dłużej od pokostu na metalowym dachu. A po malowaniu i wyschnięciu wygląda dość... nieszczególnie... Dokładnie jak na wcześniejszych zdjęciach Przemo. Kiedyś szlag mnie trafił, bo robiłem model 1:48, chyba własnie P51D, albo P47, i byłem przekonany, że tą farbą schrzaniłem cały model.

Ale zrobiłem co trzeba było, czyli po wyschnięciu wypolerowałem. Dremelkiem, z nawiniętą flanelką na małej tarczy, niskie obroty. I okazało się, że ta farba dopiero w wersji "polish" pokazuje swoją wartość. Model był piękny, nikt nie wierzył, że to plastik. Rewelacja. Ale dopiero PO wypolerowaniu.

 

Próbowałem ją polerować ale najwidoczniej nie za bardzo mi to wychodziło ... w sumie powiem że nie żałuje bo obecny efekt również mi się podoba a i pracy przy nim było mniej :)

 

Przemek, z tym "K" to chyba chodziło o kształt samej litery. Zwróć uwagę na grubość pionowej kreski i grubość tych skośnych. Powinny być jednakowe.

 

no i kłania się znowu moja interpretacja obrazków która najwidoczniej kaleczy ... teraz dopiero to zauważyłem :P dziękuje

 

(...) Już zabieram się do poprawki kalkomanii. Sorry za "babola". Dzięki Stefan za zwrócenie uwagi.

 

no i mosz znowu Rafał masz robotę ... na koniec to mi chyba musisz rachunek wystawić za obróbkę detali na model ;) dzięki i pozdrawiam

 

EDIT ...

pasy inwazyjne powoli wracają na kadłub ...

post-8897-0-55196600-1395749738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione :) . Oryginał przesłałem Tobie Przemo na e-mail bo obecnie coś na łączach nie tak ...może na serwerze pfmrc.eu - nie mogę wrzucić tutaj kalkomanii.

 

Dzięki Rafał doszło :) ogólnie na forum nie wrzucisz nic co ma więcej jak 1mb a detale od Ciebie ważą 1,5 mb więc je ciut odchudziłem i sądzę że będą nadal dobre ;) dzięki raz jeszcze ;)

 

post-8897-0-03701400-1395752044_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktoś mnie tak zlekceważył pisząc na modelarskim forum do mnie Panie.

Nie jestem modelarzem?

Oj Przemo, Przemo :D

 

ED: nie po raz pierwszy zresztą.

 

ok .. przyjąłem do wiadomości że przedrostek "Panie" mogę sobie darować :) więcej mi się to nie powtórzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny ciąg dalszy tejże już chyba nudnej relacji ... w sumie robię wszystko co w mojej mocy żeby się już skończyła ale jaki jest efekt to każdy widzi. Męczę kadłub farbami i tylko pozostało mi domalować obwódkę skrzydła na kadłubie błękitem i mogę naklejać kalkomanie ....

wklejam już 166 i 167 zdjęcie tejże relacji (tutaj muszę was zmartwić bo z pewnością nie są to ostatnie zdjęcia :P )

a tak na chwilę obecną prezentuje się kadłub

 

post-8897-0-45028900-1395939379_thumb.jpg

 

i wydrukowałem kalkomanie i może jutro uda mi się coś z tego przykleić ;)

post-8897-0-33392700-1395939381_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny ciąg dalszy tejże już chyba nudnej relacji ... w sumie robię wszystko co w mojej mocy żeby się już skończyła ale jaki jest efekt to każdy widzi. ...

wklejam już 166 i 167 zdjęcie tejże relacji (tutaj muszę was zmartwić bo z pewnością nie są to ostatnie zdjęcia :P )...

post-8897-0-33392700-1395939381_thumb.jpg

Przemek, zdaje się, że napisałem Ci kiedyś, że jesteś kokieciarz. Podtrzymuję :D

I tak idziesz do celu w miarę prostą drogą. Ja mojego Corsaira nie skończyłem, oblatałem, a teraz go sukcesywnie rozwalam.

Działaj. Twój nakład pracy Ci się opłaci. Satysfakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą satysfakcją zgadzam się z Tobą w 100 % ;) ... a tym czasem położyłem ostatni już kolor na kadłubie i nie mogłem się powstrzymać od przyklejenia oznaczeń USAAF na kadłub i na skrzydło ... na skrzydle od spodu coś mi koślawo wyszło no ale tak mam i potraktuje to jako swoisty podpis autora modelu :P

post-8897-0-62477500-1395987665_thumb.jpg

post-8897-0-30865700-1395987667_thumb.jpg

post-8897-0-91152000-1395987668_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhhhh jak widzę takie konstrukcje balsa+sklejka+aerograf  to coraz większa ochota mnie bierze na takie modele. ​Depron odstawię chyba do piwnicy  :).

 

Srebrny kolor jest już po polerowaniu? Po oklejeniu cały model będziesz jeszcze lakierował?

Wspominałeś coś, że będziesz robił linie podziału tylko, że po oklejeniu to już nie da rady.  :( A balsa jest bardzo miłym materiałem do robienia cienkich lini podziału (w odróżnieniu od depronu)  a po wykonaniu washingu to efekt niesamowity. Robiłem takie próby przed kolejnym moim projektem - polecam. 

Piękny model szykuje się do oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrnego nie będę polerował bo powierzchnia wyszła dość chropowata i jest ciężko to wypolerować, nie wiem co jest tego przyczyną a efekt bez polerki i tak mi się podoba  ... linii podziału blach jednak nie będę robił bo jakoś to do mnie nie trafia, nie leży mi choć przez chwilę się nad tym zastanawiałem ;) powiem szczerzę że podoba mi się tak jak jest teraz. Zabrałem się za tworzenie wydechu który powstał z balsy 1 mm podstawa, balsa 3 mm nadbudówka i rury wydechowego z termokurczki.

 

przed malowaniem

post-8897-0-14568500-1396010266_thumb.jpg

 

po malowaniu i na modelu ;)

post-8897-0-11118800-1396010268_thumb.jpg

 

no i w ruch poszedł skalpel i przykleiłem detale na kadłub :) detale kleiłem na lakierze bezbarwnym 3v3 do boazerii, chwyta fajnie tylko minus jeden szybko wysycha i o poprawce możemy już zapomnieć ;)

 

post-8897-0-53056900-1396010270_thumb.jpg

 

post-8897-0-09823500-1396010273_thumb.jpg

 

post-8897-0-17727900-1396010275_thumb.jpg

 

teraz czekam aż wszystko podeschnie i maluje cały kadłub lakierem wodnym 3v3 tym samym co przyklejałem nim detale a potem biorę się za kabinę i kadłub mogę uzbrajać w elektronikę :)

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wydechy nie powinny być czarno -ryże?

A termokurczki nie skurczą się od temperatury? W końcu to wydech. :)

Nie będę żyłował silnika to może wydech aż tak bardzo się nie nagrzeje :P

Co do koloru to sugerowałem się według tegoż zdjęcia choć nie ukrywam że z kolorem też raczej nie trafiłem ... jedynym wytłumaczenie moim jest to że akurat taki miałem ;) jest to humbrol 56 aluminium

post-8897-0-81036100-1396012172_thumb.jpg

 

 

 

Six Shooter jest odpicowany jak na defiladę, to nie wojenna maszyna. Choć kolor powinien być bardziej jak gun metal niż srebrny

Dzięki Robercie jak go uda mi się ulotnić to będzie latał tylko w defiladzie nad łąką i straszył czające się bażanty w wysokiej trawie ;) co do koloru to masz rację ale po przebojach z humbrolem 27001 i tak nie jest źle ... oczywiście to moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.