Skocz do zawartości

przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał możliwe że mogły wyjść ciut mniejsze ale to tylko i wyłącznie moja wina ;) 
a tym czasem poskładałem wszystko do kupy oczywiście prócz lotek :) 
 

post-8897-0-44713500-1396019950_thumb.jpg

 

post-8897-0-42308400-1396019952_thumb.jpg

 

post-8897-0-07104800-1396019955_thumb.jpg

 

post-8897-0-38765200-1396020150_thumb.jpg

 

i wnętrze kabiny 

post-8897-0-19928000-1396019957_thumb.jpg

 

dzisiaj uruchomiłem po raz pierwszy silnik i na pół gazu wyrywa model z dłoni aż miło :) ... a teraz najlepsze wrzuciłem wszystko na wagę i obecnie bez lotek i ich napędu *(w sensie popychaczy) jest 636 gram więc wagi RTF spodziewam się 660 g  :D

 

i dwoje przeciwników :) 
 

post-8897-0-11373400-1396020794_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigło byś zmienił na jakieś czterołopatowe... 

Ale w ogóle to super, extra i w ogóle fantastycznie !! :)

Dzięki Pawle :) co do śmigła 4 łopatkowego to przy lądowaniu jest 100% szans że je złamie a tak to mam 50 % że jego nie złamie ... tak że wybór jest prosty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ogólne wrażenie jest piorunujące, a te detale zupełnie nieistotne. :)

Czepiłbym się jeszcze wielkości gwiazdy na skrzydle. Standardowe były zauważalnie większe.

(...)

 

Ale nie będę się czepiał, wolę Cie męczyć o tego Hurricane'a :)

Dziękuje Pawle za słowo "piorunujące" ... cieszę się że model się podoba :) Odnośnie oznaczeń na skrzydle to też racja  ... czyli bubli strzeliłem co nie miara więc zanim się zabiorę za zbudowanie jakieś pół makiety muszę szkolić swoje umiejętności jeszcze ładnych parę lat ;) hmmm Hurricane'a powiadasz .... w sumie pozostały jeszcze trzy strony konfliktu, których brakuje na moim stojaku czyli Wielka Brytania, ZSRRR i Japonia ;) ogólnie miała być następna jakaś "dwusilnikówka" ale coś tam innego się w głowie rodzi ale czy to będę realizował to sam nie wiem :)

 

 

Świetnie wygląda :)

Dziękuje Bartku za dobre słowo ... zawsze coś takiego się miło czyta :)

 

 

:o  :o  :o szczęka mi opadła. Piękna robota Przemo.

 

P.S. Nie zapomnij o namalowaniu czarnych pasów na skrzydle przy kadłubie (po obu stronach)  i numerach  na stateczniku pionowym i pod statecznikiem poziomym  :)

 

O czarnych pasach pamiętam cały czas i z pewnością o tym nie zapomnę i nawet może jeszcze dzisiaj się za to wezmę ;) ... numery na stateczniku pionowym będą z pewnością ale do tego muszę dopaść papier przeźroczysty do kalkomanii swego czasu był dostępny na allegro potem znikł więc muszę znowu poszukać :) a przy okazji zakupu tego papieru w końcu zrealizuje ilość zestrzeleń w moim BF 109 na stateczniku pionowym ;)

 

EDIT ...

 

przy okazji zrobiłem prowizoryczny pomiar ciągu silnika i wynik zadowalający czyli mocy ponad stan :) dla przypomnienia silnik EMP 260 W 1900 kv śmigło TP 8x4

post-8897-0-18497300-1396032760_thumb.jpg

 

Edytowane przez przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, słów brak :)

Tak mnie Kolega zainspirował swymi dokonaniami że zabrałem się i robię zero.

Z góry uprzedzam relacji nie ma, gdyż przy ustawicznym braku czasu i pracy skokowej, raz coś robię, a innym razem długo, długo nic, ale obiecuję pochwalić sie efektem końcowym zamieszczając tez fotki z etapów pośrednich.

Jedno jest pewne, balsa to świetne tworzywo, dużo fajniejsze niż depron w obróbce.

A sieć jest skarbnicą świetnych darmowych planów.

Jeszcze raz dzięki za inspirację i gratuluję kolejnego pieknego modelu, czekam na oblot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie i cieszę się że moje relację kogoś inspirują  :) czekam na efekt końcowy Twojego Zera i trzymam Cie za słowo że nie zapomnisz się tym z nami podzielić  :)

a skoro jeszcze ruch w temacie no to kolejna aktualizacja ... czarne pasy na skrzydle gotowe :) ... troszeczkę mi się gdzie nie gdzie rozjechały bo taśma się podniosła ale tradycyjnie powiem że tragedii nie ma ;) na ostatnim zdjęciu proszę się nie sugerować że pasy są nie równe tak tylko po prostu wyszło przy ujęciu ... zapewniam że są równe.

 

post-8897-0-54165800-1396034785_thumb.jpg

 

post-8897-0-41674700-1396034787_thumb.jpg

 

w niedziele jak będzie ochota zabieram się za wykończenie lotek ... 

 

papier bezbarwny do kalkomanii został zakupiony :)  

 

kończę tradycyjnym CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film Pawle :)

 

Dziękuje Panowie za słowa otuchy przed zbliżającym się oblotem ... było troszeczkę niespodzianek przy budowie więc liczę że przełoży się to na bezproblemowy oblot (mam ogromną taką nadzieję ;) ) ... lotki już pomalowane brakuje tylko jednego czarnego pasa inwazyjnego i warstwy lakieru bezbarwnego i mogę je wklejać :) serwa, silnik, regiel i odbiornik na miejscu więc po wklejeniu lotek będę wyważał model i tutaj mam nadzieję że bez problemu wyważe go pakietem 3S 1300 mah choć przód jest na tyle długi że wydaję mi się, że model na chwilę obecną wyważył się samym silnikiem i mam nadzieję że obejdzie się bez balastu na ogonie, ale o tym może jutro jak zdążę coś przydłubać przy modelu :) oczywiśćie przed oblotem muszę jeszcze polatać moim BF 109 i wczuć się na spokojnie w pilotowanie warbird'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad Mustangiem zakończone :) zgłaszam gotowość do pierwszego lotu (muszę tylko skrócić popychacze od lotek) ... waga RTF 675 gram czyli machnąłem się o 15 gram ... 

Żółty numer na ogonie wyszedł dość blado na kalkomanii ale tradycyjnie ... tragedii nie ma :P
kilka fotek modelu z drobiazgami ...

 

środek i umiejscowienie pakietu

post-8897-0-09948100-1396449342_thumb.jpg

 

drobiazgi które naniosłem na model przy pomocy kalkomanii

post-8897-0-26757800-1396449346_thumb.jpg

 

post-8897-0-69400400-1396449349_thumb.jpg

 

post-8897-0-12362700-1396449352_thumb.jpg

 

post-8897-0-82337700-1396449353_thumb.jpg

 

i oczywiście nazwisko pilota na owiewce obowiązkowo musi być ... stopień paramilitarny ale za to autentyczny :P 
 

post-8897-0-28004500-1396449344_thumb.jpg

 

post-8897-0-42091100-1396449623_thumb.jpg

 

teraz wyczekiwanie na wymarzoną pogodę do lotu  :D 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Powodzenia podczas oblotu. Oby latał Ci równie fajnie jak mój FMS...

Bardzo podoba mi się ten film. Widzę, że bardzo daleko odlatujesz, jak dla mnie.

 

znaczy - idziesz z własnym papierem do punktu xero/druk24h i tam Ci drukują? Ja też tak chcę... Możesz podesłać mi link do aukcji z takim papierem? 

Jest biały i przezroczysty?

Jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.