Jump to content

Recommended Posts

Pokazałem zdjęcie tandemu wnuczkom i stwierdziły że Adaś zdecydowanie wygrywa tą prezentację  :wub:  nic nie ujmując Magikowi :P  :P  :P  :P

Wiesław zaczynam Ciebie podejrzewać o niecne marzenia 1500 000 zdjęć jednemu zawodnikowi???????????  :D  :D  :D  :P Ale fajne.

Pokazałem zdjęcie tandemu wnuczkom i stwierdziły że Adaś zdecydowanie wygrywa tą prezentację  :wub:  nic nie ujmując Magikowi :P  :P  :P  :P

Wiesław zaczynam Ciebie podejrzewać o niecne marzenia 1500 000 zdjęć jednemu zawodnikowi???????????  :D  :D  :D  :P Ale fajne.

E,no, tam super :P ,mi też zdarza się włączyć aparat na zdjęcia seryjne :( ,ale puściłem pokaz slajdów i spoko,od dechy do dechy.Dzięki za zdjęcia.

Trochę temat F5J po Mistrzostwach ucichł więc chciałbym przypomnieć, że to już chyba ostatnia chwila żeby się zapisać na pierwszy w Polsce Contest F5J który będzie w Szczecinie.

Naprawdę polecam wziąć udział w tych zawodach choćby po to żeby sobie polatać z dobrymi pilotami z kraju i zagranicy. Modele w zasadzie nie odgrywają większego znaczenia w dobrej zabawie. To czy się będzie pierwszym czy ostatnim, jeśli traktujemy tego typu zawody jako zabawę, nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Liczy się tylko adrenalina i fun. :)

Jeśli na Mistrzostwach Świata oraz Contest -ście :)  poprzedzającym Mistrzostwa byli zawodnicy którzy startowali modelami konstrukcyjnymi to jak ktoś postanowi wystartować pianką w Szczecinie to nie będzie, wierzcie mi, żadnego obciachu. Więcej powiem, jestem absolutnie przekonany i pewny, że taka osoba będzie obdarzona wielką sympatią oraz uznaniem wszystkich zawodników.

Zresztą niejednokrotnie w minionych latach w zawodach F5J startowano piankami i o dziwo ze sporym powodzeniem. 

Już tu milion stron temu ;) pisałem, że dziewczyna latająca bodaj Sonic -iem nalatała facetów latających Pike, Maxą czy Xplorerem. :) Poza tym wzięcie udziału nawet jako jednorazowy występ może pokazać w czym albo na czym ta zabawa polega i czy to jest w ogóle coś warte. :)  ;)

W imieniu organizatora zapraszam też wszystkich do pooglądania samych zawodów. Jeśli ktoś nigdy nie widział na żywca tego typu zawodów to naprawdę proponuje wpaść na dzień może nawet dwa żeby zobaczyć zawody, bo jest na co popatrzeć. 

Można sobie podpatrzeć techniki latania, metody ustawiania modeli do lotów termicznych i tam takie inne.  A że będą naprawdę piloci z czołówki EuroTour to będzie na co i kogo popatrzeć.

• Upvote 1

Metalowy, czarny przedmiot z wkręconymi dwoma śrubami (krzyżakowymi z łbem wpuszczanym), gwintowanym otworem (chyba gwint metryczny) i przykręconym śrubą (krzyżakową z łbem wpuszczanym), plastikowym (prawdopodobnie), białym kawałkiem pręta. :)

Specjalny otwieracz do piwa do przykręcenia do modelu . Wtedy mamy model wielofunkcyjny na każde warunki. Jeśli lotne latamy. Jeśli nielotne pijemy piwo i czekamy aż pogoda się poprawi i będą lotne -wersja dla dorosłych.  Albo coca-cole też można otworzyć -wersja dla niedorosłych.

zawody ET F5J Szczecin 7-8 września: dysponuję rezerwacją na nocleg w pokoju dwuosobowym (Hotel Zbyszko w Szczecinie 5km/10 min od lotniska) dla jednej osoby na piątek/sobota i sobota/niedziela. Śniadanie w cenie w formie prowiantu (w weekend jedyna opcja przed g. 8.00).

Jednym słowem, poszukuję zainteresowaną osobę na współdzielenie pokoju i podział kosztów pobytu.

Kolega, z któym planowałem pobyt nie jedzie na zawody.

proszę o kontakt na PW. 

Rejestracja do 31 sierpnia. Po tej dacie opłata rośnie dwukrotnie ???? Już jest 40 pilotów. Sporo znanych. Będą fajne zawody. A nagrody...

Rejestracja do 31 sierpnia. Po tej dacie opłata rośnie dwukrotnie Już jest 40 pilotów. Sporo znanych. Będą fajne zawody. A nagrody...

Rewelacja. W tym jest 3 juniorów ale fajnie. Trzeba będzie coś ekstra dla młodzieży wymyślić na nagrody. Masz jakieś pomysły?

Czyli do lotu 1900?, czy mniej ?

Jantar themisto. Pojechałem po bandzie. 2200 na razie testuję.

Rozmawiałem z pilotami i spadochroniarzami - Ty żałuj że Ciebie nie ma, a nie Juniorami mi się martwisz. Co se wylosują to bedzie ich !!! - woreczki dajemy w gratisie :)

Nawet se nie wyobrażasz w jakiej jestem rozpaczy, gdyby nie myszowata to by mnie tu krew zalała na amen. Tak troche się znieczulam żeby tego bólu tak nie odczuwać. :)

Już kurde nawet u znajomych byłem prosić o pomoc ale się wypieli na mnie, niby lecą na wycieczkę do Brukseli, kurde jeszcze przyjdą po prośbie to taż im powiem że lecę na księżyc. 

PS

Poszukuje osoby do opieki nad schorowanym psem - staruszkiem. Trzeba wyprowadzić 2x na dzień. Teścia zaopatrzyłbym sam na cały weekend więc tu pomocy nie trzeba. :ph34r:

Woreczki dajemy. Tak Krzyś napisał. Piloci powiedzieli, ze lot Max 15 min bo potem to woreczki mogą być za małe.

Jest mała obawa. Np. Pętla An-2. Może być potrzebny pampers ????

A beczka Antkiem. Ujjjjjjj... pampers, woreczki i karetka pogotowia po wylàdowaniu.

Co prawda wczoraj jechałem ze Szczecina na południe ale jeśli będą takie atrakcje to nie wiem czy nie wsiądę w auto i nie wrócę z powrotem te 800 kilkadziesiąt km bo może być ciekawie. Jakby co to woreczki i pampersy biorę ze sobą bo pętla czy beczka takim samolotem to może być

niepowtarzalna rzecz na świecie.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By sbogdan1
      Minęło już sporo czasu od kiedy ten model pojawił się w sprzedaży na naszym rynku. Ale do rzeczy...
      W momencie kiedy ukazała się informacja o nowym produkcie z firmy Multiplex postanowiłem że muszę go mieć.
      Niestety osiągalny był tylko w Niemczech oraz Austrii. Jakimś cudem po jakimś czasie pojawił się w  RC4MAX.
      Nie zastanawiałem się zbyt długo i decyzja zapadła bardzo szybko, kasa, samochód i jazda do sklepu osobiście.
      Nie obyło się bez wątpliwości patrząc na cenę ( w rachubę wchodził tylko KIT ) oraz wagę modelu + rozpiętość skrzydeł.
      W pierwszej chwili pomyślałem że to będzie cegła przynajmniej tak wychodziło z opisu, 1,80 kg. Jak na piankę waga mogła by być niższa 
      Z drugiej strony mówię sobie...chyba MPX wie co stworzył, tym bardziej że protoplastą jest znany chyba wszystkim STINGREY
      na którego podobieństwo został zrobiony. Oczywiście są pewne niuanse w podobieństwie ale generalnie sylwetka jest bardzo 
      identyczna. Tak więc zakupiłem model i powoli kompletowałem podzespoły, oczywiście nie jest to nic odkrywczego a przebieg
      składania nie jest jakimś wyczynem. Produkty z MPX składa się jak klocki LEGO, wszystko przemyślane dopasowane.
      Czysta przyjemność w składaniu klejeniu etc...
      Jak dla mnie model jest śliczny o ile można tak powiedzieć, oczywiście to dość subiektywne stwierdzenie, niemniej mi się bardzo 
      podoba a podobno o gustach się nie dyskutuje. Jeśli chodzi o właściwości lotne to stwierdzam że posiada bardzo dużą doskonałość.
      Można nieźle zaszaleć w powietrzu i tak samo pobujać się leniwie. Wszelakie akrobacje, szybkie przeloty,
      ciasne zakręty tuż nad ziemią na małej prędkości nie są problemem, tzw zwalenie na skrzydło nie grozi. 
      Niejednokrotnie podchodząc do lądowania potrafi przelecieć bardzo długi odcinek tuż nad ziemią.
      Największa frajda lądowanie na BF z wysokości powiedzmy 100/150m  pion w dół i model przysiada jak listek tuż do nogi.
      Zapewne jeszcze napiszę o tym modelu, myślę że jest warto zainwestować w ten model o ile ktoś nie ma ciśnienia na konstrukcyjny lub laminatowy.
      Mi sprawił wiele radości i pomimo że mógłbym zafundować sobie coś większego bardziej doskonalszego, na obecną chwile nie mam takiego ciśnienia.
      Jeśli już ktoś posiada ten model zapraszam do dyskusji przemyśleń. Nie będę ukrywał że kilka usprawnień dokonałem, ale to już następnym razem.

.

• By Karol_IMAC
      Cześć,

Lotnisko Modelarskie Kargowa powraca do organizacji pikników dla modelarzy lotniczych.
      Tytuł "Lubuski Piknik Modelarski" pojawia się z tego względu, że to nasz region i liczymy na kolegów właśnie z woj lubuskiego.
      Póki co wiemy, że przyjadą koledzy z Zielonej Góry, Zbąszynia, Świebodzina i Sulechowa.
      Planowany termin pikniku to 07.09.2019 od godziny 10:00 do kiedy paliwa i akumulatorów starczy.

Liczymy, że pojawią się też koledzy z innych regionów. Może dolnyśląsk? W końcu z Legnicy drogą S3 to jest 1,5h jazdy.

Wkrótce podam więcej szczegółów.

Pozdrawiam
      Karol
    • By Artur Lis
      Cześć Wszystkim

Dotychczasowej swojej działalności, robiłem modele f3j , f3b , f3f , pół makiet i makiet szybowców i nadal je robię.
      Przez ostatnie czasy bardzo mnie zafascynowała klasa modeli f5j.
       Która mnie tak bardzo zainspirowała! wszystko zaczęło się od tematów ,  na forum f5j i w sieci .
      Postanowiłem zrobić swój  model F5J.
      Przenalizowałem tonę Internetu , wzorowałem się na innych modelach f5j, postanowiłem zrobić swój model .
      Model ( Wzór ) na którym zrobiłem foremnik , co zdjęcia to udokumentowały .
      Jak widać, do tej pory powstał foremnik z niego będę robił dalszą odbitkę już gotowego kadłuba modelu.
      Ten co, na zdjęciu jest biały  to model wzornika .
      Przód zrobiłem pod kołpak  45mm ,  by nie mieć  problemu z doborem silnika , chodzi tu o napęd który byłby bardziej uniwersalny
      pod względem wymiarów .
      Sam kadłub dł -62cm , bez belki kadłubowej .
      To tyle na początek

Pozdrawiam

AL 

• By Japidan
      Witajcie

Ja również wrzucę swoje 3 grosze do tematu F5J.

Chwilę temu strasznie spodobała mi się AVA. Piękny duży drewniak. Powstał pierwszy prototyp jako składak z kupionego kadłuba i rurki wędkowej. Trochę nim polataliśmy i stwierdziłem, że zrobię kolejną wersję PRO.

Po kilku mocno przepracowanych miesiącach powstała ZECCORA.

Pierwsza sztuka ulotniona. Oblot możecie zobaczyć tutaj:
      https://www.facebook.com/aviarcplanes/

Trochę danych
      Profil AG35-37 Długość skrzydła 3661mm Cięciwa 266mm Węglowy keson Węglowy dźwigar Waga skrzydła do lotu 812g (z serwami) Klapy + lotki Nakładki węglowe na żebrach
        Kadłub węglowy z formy Kadłub pusty 115g Waga kadłuba do lotu 685g Razem na gotowo: 1497g

Model w fazie testowej - trzeba by było zaliczyć jakieś zawody

Trochę fotek w ramach relacji z budowy latadła

Zaczęło się od próchna

I przygotowania stołu ze wzniosami.
      Niestety przez warunki panujące w modelarni dechy wygięły się w lekkiego banana, co skutkowało lekkim bananem na uszach. Różnica około 3-5 mm pomiędzy końcówkami uszu.
      Na szczęście modelarnia zmieniona, stół naprawiony i ustawiony do porządku.

Ustawianie żeberek. 

Jak widać dźwigar po całości mocno skręcony i dociśnięty po klejeniu.

Posklejane skrzydełko (a w tle napompowana rura )

Jest i kadłub

I spasowany kadłub

Rura również powstała 

Próby kesonowe 

Wklejanie i docinanie kesonu

Łączenie skrzydeł

Gdzieś w międzyczasie powstał statecznik

Klejenie folii - Oracover forever

I tak w skrócie powstał pierwszy zestaw ZECCORA...

...a po jego zbudowaniu SATYSFAKCJA

Dzięki za uwagę i w razie czego zapraszam.
      Daniel

• By mmarkow
      Od chwili złożenia zamówienia do dnia dzisiejszego upłynęło dokładnie 16 dni.

Nie sądziłem, że w tak krótkim czasie uda mi się ogarnąć temat i kupić model.

Nie sądziłem również, że będzie to model nowy.

W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszemu forumowemu koledze z Monachium za pomoc w wyborze i późniejszym zakupie.

Dzięki Piotr   

UNBOXING

Nie będę się w tym miejscu za bardzo rozpisywał. Napiszę jedynie, że model dotarł w całości bez najmniejszych uszkodzeń.

Profesjonalne zabezpieczenie godne zawartości 

CDN.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.