Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem i jest tak. Stoper uruchamia się przy 1202mikrosek. Przy sygnale PWM o czasie trwania do 1201mikrosek. stoper nieaktywny i silnik można włączać dowolną ilość razy. W czasie zabawy zaobserwowałem dziwną rzecz a mianowicie jeżeli sygnał 1000mikrosek. podam ze źródła sygnału do licznika to licznik wskazuje 1000mikrosek. Natomiast sygnał 1000mikrosek. podany przez Altisa do licznika to licznik wskazuje 998 mikrosek. Te dwie mikrosekundy brakuje w całym zakresie tj. od1000  do 2000mikrosek. Jeszcze jedna informacja. Po 30s wystawia sygnał 1000 mikrosek. Zapomniałem dodać - Altis V4+, FW5.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche słabo Wiesławie wyglądają zawody obok siebie w tym samym terminie.

Mówię oczywiście o Łososinie i zawodach na Słowacji. Wielka szkoda że się pokrywają. Nie możesz coś podziałać w tej sprawie.

Rozumiem jak się pokrywają zawody w Niemczech i Hiszpanii ale tu tak blisko, wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Konrad_P napisał:

Troche słabo Wiesławie wyglądają zawody obok siebie w tym samym terminie.

Mówię oczywiście o Łososinie i zawodach na Słowacji. Wielka szkoda że się pokrywają. Nie możesz coś podziałać w tej sprawie.

Rozumiem jak się pokrywają zawody w Niemczech i Hiszpanii ale tu tak blisko, wielka szkoda.

 

 

Jak na razie to w ogóle jest słabawo... nie wiadomo czy i co się ruszy do maja. Termin w Łososinie jest raczej nie do ruszenia bo to lotnisko i wyłączenie z ruchu na trzy dni w sezonie nie jest łatwe do ogarnięcia. Zooooooobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wiemy trochę więcej.

 

Zawody na Słowacji były planowane na 1-2 maja. Ni stąd ni zowąd pojawiły się w kalendarzu FAI z datą 8 maja. Impreza musi być w kalendarzu FAI żeby była klasyfikowana jako Eurotour stąd na razie data jest według kalendarza FAI.  Organizatorzy ze Słowacji ponoć próbują odkręcić sprawę i wrócić do daty 1-2 maja bo sami nie wiedzą skąd się wziął 8 maja. Im też zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się trochę nudziłem :)

1619661259_IMG_96271.thumb.JPG.d7016230f1bfb96678470c1cd17c8efa.JPG

 

niestety moje miejsce "zimowe" jest dość mocno turbulentne, gdy wiar przekracza 5-6ms, zarówno w powietrzu jak i przy ziemi (ze względu na ukształtowanie i drzewostan). Dlatego jak zaczęło mocniej wiać to zakończyłem loty. Szczególnie że po wyrzucie do startu, model miał tendencje do wykonywania szybkiej i niekontrolowanej żylety :D

Poza tym fajnie się pobawiłem - niestety dziś ze 120 m ciężkawo mi było coś konkretnego ulatać ? choć nie taki był plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem klasa :)

Przywitam się i przedstawię. 

Mam na imię Maciek i jestem z Wrocławia 

Na grupie i w F5J jestem nowy. 

Latałem już szybowcami RC ale bardzo dawno temu, prawdopodobnie nie miałem okazji spotkać nikogo z Was wcześniej. 

Teraz chce cześć mojego wolnego czasu poświęcić na F5J, więc będę się pojawiał tu i na lotniskach we Wrocławiu i okolicach. 

Widzę po poście wyżej że dziś praktycznie spotkałem Jerzego, latałem dziś dosłownie 200m dalej. Faktycznie wiatr i turbulencje dziś były tam bardzo uciążliwe.

Mam nadzieję że następnym razem się zobaczymy. 

Chętnie przyjmę wszelkie wskazówki od Was w sprawach technicznych jak i w pilotażu. 

I od razu pierwsze pytanie, czy ktoś z okolic Wrocławia planuje jutro jakieś latanie? 

20200927_150951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To ty przy aucie coś kombinowałeś jak wyjeżdżałem :P

Ja latam F5J "z przypadku". Jak nie wieje, jak wieje ze złej strony, jak mam dziurę w pracy. To wyskoczę w czasie pracy, przed praca, po pracy lub wcale. Czyli nigdy nie wiem kiedy będę :) Jeśli chodzi o mnie to duże szanse miewam w soboty od 10 jeśli jestem we wro i pogoda jest w miarę właściwa.

Ale chłopaki takie jak Tomek czy Konrad latają więcej, dłużej i systematyczniej - musisz się z nimi spiknąć. Lub namówić ich na pracze - Konrad wciąż nie wierzy że można tam bezpiecznie dojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cZyNo napisał:

Lub namówić ich na pracze - Konrad wciąż nie wierzy że można tam bezpiecznie dojechać :)

Bo już raz się dał namówić na Rusko. Samochód zapadł się po sam brzuch a chłopaki przy wypychaniu z błota tak pchali że klapę od bagażnika wepchnęli do środka bagażnika.:angry: Tak więc teraz jestem bardzo nieufny i jak nie pomacam to nie pojadę.:)

 

PS

Teraz jest zima, mokro i paskudnie. Musi się trochę poprawić pogoda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz nie jedź na rusko - gamonie co kupili "terenówki" a jeździć nimi nie potrafią, porobili takie koleiny, że ja się zastanawiam czy nie zawisnę ?

po sarkastycznym zastanowieniu ... to trochę jak modelarze - mam drogi i/lub duży super hiper model i nie zawaham się go użyć - no i potem są takie koleiny w powietrzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się odezwaliście :)

Rozumiem Jurku że jesteś bardziej zboczeńcem i ujeżdżasz F5J tylko z litości jak nie ma warunków na F3F ;)

Ja nie grzebałem przy aucie ale nieopodal faktycznie ktoś nurkował pod maską ;)

Jeśli chodzi o dojazd na Praczach to widziałem że Ty się zapuszczasz dalej tam gdzie już nie ma płyt betonowych. Ja zostaje na tym polu tuż po wzniesieniu więc o żadnym taplaniu w błocie nie ma mowy. 

Miejsce może je jest idealne ale jest bezpieczne. Faktycznie w sobotę jak wiało mocno z południa to byla straszna turbulencja. Podczas jednego z lądowań wywróciło mi model na plecy jak byłem już praktycznie na ziemi. Ale to był jedyny taki dzień od kiedy się tam pojawiam. Moim zdaniem miejsce jest w miarę ok :)

Jeśli ktoś z Was miałby plan na latanie w ten weekend to dajcie znać. 

Nie ma co płakać że słaba pogoda, na zawodach się nie wybiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.