Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Konrad_P napisał:

Pogadamy jak przyjdzie 30 stopni w cieniu a na zewnątrz będzie pod 40.

??

 

w tą sobote mnie nie ma we wro..no i będzie śnieg padał i będzie za zimno :) Jak wróce do wro to może niedziela - może być to dzień z zimowymi termikami. Przyszły weekend może być zimniejszy niż ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Konrad_P napisał:

Pogadamy jak przyjdzie 30 stopni w cieniu a na zewnątrz będzie pod 40. 

Przypomnę Ci te słowa.:)

Nie znamy się jeszcze więc nie możesz wiedzieć. Dziesięć lat startowałem w rajdach samochodowych. W sierpniu zazwyczaj organizowali Rajd Rzeszowski. 30 w cieniu, 50 w aucie na sobie kalesony i golf z nomexu, na to dwu warstwowy niepalny kombinezon, wysokie buty, rękawiczki, kominiarka i kask. 

40 na słońcu w szortach to przy tym spa :D

12 godzin temu, cZyNo napisał:

??

 

w tą sobote mnie nie ma we wro..no i będzie śnieg padał i będzie za zimno :) Jak wróce do wro to może niedziela - może być to dzień z zimowymi termikami. Przyszły weekend może być zimniejszy niż ten

Jakbyś niedziele jechał to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cZyNo napisał:

chiba sie znów minęliśmy :)

Na to wygląda. Ja byłem od 14:30 do 15:30

Pogoda cudna. Nawet trochę nosiło ;)

1 godzinę temu, damek napisał:

Jedni się mijają, a jak po drugiej stronie Wrocławia wyskoczyłem na chwilę potestować lekkiego Vertigo. Warunki wręcz idealne poza temperaturą. Wylatane 4 akumulatory i trochę zimowej termiki.

imageproxy.php?img=&key=b0156d6bde8c0fae

31.01.2021_borowa.PNG

1.jpg

Ile Ci waży lekkie Vertigo? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści ,że dobrym modelem można polataćw termice <120m. Ja posiadam proste modele więc jak chcę polatać w kominach to muszę a raczej musiałem latać znacznie wyżej.

Teraz buduje lekki model : powinien się nadawać do takiego latania .( No z pewnością nie na takim poziomie ale coś zbliżone do F5j)

Pozdrawiam i dziękuję Wam ,że latacie nawet zimą bo dzięki Wam cały czas coś sie dzieje na forum;) Tak trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damek napisał:

Jedni się mijają, a jak po drugiej stronie Wrocławia wyskoczyłem na chwilę potestować lekkiego Vertigo. Warunki wręcz idealne poza temperaturą. Wylatane 4 akumulatory i trochę zimowej termiki.

 

Moja lekka Maxa ? tak ładnie nie latała. Warunek wielce lajtowy był. Niestety od pierwszego włączenia modelu miałem na problemy techniczne, przez co wylatałem tylko 3 pakiety, i skończyłem zabawy za wcześnie :( Za 3 tygodnie znów będzie można polatać :)

 

Papierowy masz ten model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ares napisał:

Dobre wieści ,że dobrym modelem można polataćw termice <120m. Ja posiadam proste modele więc jak chcę polatać w kominach to muszę a raczej musiałem latać znacznie wyżej.

Teraz buduje lekki model : powinien się nadawać do takiego latania .( No z pewnością nie na takim poziomie ale coś zbliżone do F5j)

Pozdrawiam i dziękuję Wam ,że latacie nawet zimą bo dzięki Wam cały czas coś sie dzieje na forum;) Tak trzymać?

Nasze modele to trochę inna półka więc nie ma co się patrzeć na wysokości. W sezonie latamy czasami naprawdę bardzo wysoko zaczynając z tych kilkudziesięciu metrów. 

 

3 godziny temu, damek napisał:

Warunki wręcz idealne poza temperaturą. Wylatane 4 akumulatory i trochę zimowej termiki.

Damian kurde fajny ten lot. W lecie czasami ciężko zacząć z takiej wysokości. 

Wreszcie masz model którym mocno namieszasz w tegorocznym sezonie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie masz lekkie ;)

Na dzisiejsze warunki taki w wadze piórkowej był idealny. 

Próbowałem l latać na pakiecie 650mAh ale chyba za zimno było a ja nie dość go zagrzałem przed startem. Odcięło mi silnik na 30m, więc wróciłem na ziemię. Na pakiecie 850 już nie było problemów. 

Pierwsze wejście na 199m drugie na 187 i ostatnie na 157. Tylko z drugiego nie dolatałem 10min bo zabrakło mi jakieś 45 sek. 

Ale to raczej dla tego że zamiast skupić się na locie zacząłem mieć jakieś dziwne wrażenie że model "nie leci prosto" i zacząłem kombinować z trymerami. W kolejnym locie też mi się wydawało że coś dziwnie lata ale po chwili się zorientowałem ze po pierwsze wiatr zmienił kierunek a po drugie to chyba termika a nie trymy :D

Muszę więcej ćwiczyć i mniej kombinować 

Szkoda że miałem tak mało czasu dzisiaj bo pogoda była ekstra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Konrad_P napisał:

W sezonie latamy czasami naprawdę bardzo wysoko zaczynając z tych kilkudziesięciu metrów. 

Tak, oczywiście jednak tego typu modelami można nawet z małych wysokoci "pójść" w termice . Wszystkie prostsze modele to aby coś złapać muszą wpierw nabrać sporo wysokości.

Byłem kiedyś na zawodach PP F5J i widziałem jak latacie . Bardzo fajnie to wygląda jak ktoś łapie komin z 30-40m i idzie w termice wysoko wylatując maxa 10 min. Bardzo fajna i ciekawa klasa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ares napisał:

Tak, oczywiście jednak tego typu modelami można nawet z małych wysokoci "pójść" w termice . Wszystkie prostsze modele to aby coś złapać muszą wpierw nabrać sporo wysokości.

Byłem kiedyś na zawodach PP F5J i widziałem jak latacie . Bardzo fajnie to wygląda jak ktoś łapie komin z 30-40m i idzie w termice wysoko wylatując maxa 10 min. Bardzo fajna i ciekawa klasa .

 

Szczeciński Przecław? To czemu Cię z nami nie ma? Naprawdę nie gryziemy ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wiesiek1952 napisał:

Szczeciński Przecław? To czemu Cię z nami nie ma? Naprawdę nie gryziemy ? 

 

Tak jak Jurek słusznie napisał "mój" Przecław jest w woj. Lubuskim. Na zawody jeżdże popatrzeć do Przylepu, ale nie startuję bo jestem sprzętowo i w ogóle do tyłu w stosunku do Was. 

 

3 godziny temu, cZyNo napisał:

Nie ten. Lubuski :)

Miło, że pamiętałeś:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najbliżej będziesz miał w kwietniu na zawody w Zielonej Górze. Wpadnij jako zawodnik. Nie ma znaczenia jak bardzo sądzisz, że jesteś z tylu. Na pewno się zdziwisz :) pozytywnie. 

jak masz model to polataj z nami na zawodach.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , za miłą propozycję ale raczej narazie nie skorzystam. Musiałbym przede wszystkim zbudować model do F5J. Jechać na zawody z modelem 1,8m to troche nie ma sensu.

Także obecnie podglądam zawodników natomiast bardzo lubię tak po amatorsku latać sobie w termice. Sprawia mi to ogromną przyjemność .A latałem juz paroma typami modeli różnych klas i latanie w termice jest najfajniejsze. Na zawody z pewnością wpadnę jeśli tylko uda mi sie  wyrwać  z pracy.Niestety w weekendy też pracuję i to na 3 zmiany a Kierownictwo uparte i z urlopami wiecznie problemy, tak więc nawet gdybym chciał polatac na zawodach to raczej w moim przypadku jest to mało możliwe.Ale może kiedyś sie odważę wystartowąć nawet tylko raz w sezonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem latać w F5J modelem motoszybowca o wadze 3,2 kg i rozpiętości 3,2 metra - tu raczej bardziej pasuje nazwa cegła niż motoszybowiec. Nie przeszkadzało mit o latać tym na zawodach Pucharu Świata a o krajowym podwórku nie wspominając - i nie  byłem nigdy ostatni (co traktuje jako duży sukces :)).

Model naprawde nie jest tu najważniejszy. Pewnie że jak jest z górnej półki to jest to jakiś tam plus. Liczy się zabawa i sam udział. Taki udział w zawodach uczy 1000 razy więcej niż ich oglądanie z boku - uwierz mi. Załatwiaj licencje i dawaj do Przylepu. Mam tylko nadzieje że w tym roku będzie tam cieplej. Bo ostatnio to okrutnie tam zmarzłem, a lotnisko i przede wszystkim organizacja zacna.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, 100% racja. Kolega @damek też w ubiegłym sezonie latał 2 metrowem/drewniakiem. Podglądał, latał na zawodach lokalnych i poczuł bakcyla. Tak się wciągnął, że w tym sezonie dwa profi modele sobie sprawił, a że tez lubi termikę to już nam teraz łoi skórę na lotnisku. 
zapraszamy do lokalnej zabawy, nawet na treningach to jest zupełnie inna sprawa niż samemu na łączce. 
wiele już tu było tego typu historii i większość kończy pozytywnym zakrętem :)

pewnie będziemy tu pisać jak pojawi się jakiś większy spęd na latanie w grupie. Wpadnij z modelem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ares napisał:

Dziękuję , za miłą propozycję ale raczej narazie nie skorzystam. Musiałbym przede wszystkim zbudować model do F5J. Jechać na zawody z modelem 1,8m to troche nie ma sensu.

to że jakimś modelem jest bardzo ciężko zabrać się z wysokości poniżej 50 m nie znaczy że nie ma co z nim jechać na zawody.

nawet jeśli polecisz powyżej 200m za trochę większą karę punktową to i tak warto latać , dolatanie czasu do końca daje dużo satysfakcji, poza tym pamiętaj że w grupie zawsze lata się łatwiej bo jest kilka modeli i widać co sie dzieje w różnych częściach lotniska

Zawody można traktować rekreacyjnie / towarzysko , wygra i tak tylko jeden reszta ma się dobrze bawić :)

Godzinę temu, TommyTom napisał:

W takim razie najbliżej będziesz miał w kwietniu na zawody w Zielonej Górze. Wpadnij jako zawodnik. Nie ma znaczenia jak bardzo sądzisz, że jesteś z tylu. Na pewno się zdziwisz :) pozytywnie. 

jak masz model to polataj z nami na zawodach.

 kiedy dokładnie te zawody?

licencja jest niezbędna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.