Skocz do zawartości

PZL P23 Karaś, skala 1/4,5


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W MLP w Grodzie Kraka już jest podobny model Karasia w zbliżonej skali. Makieta wykonana w formie stacjonarnej na zamówienie muzeum.

Też jest pięknie wykonana.

Irku, pogadaj z Wojtkiem N. on może wydrukować z żywicy ten KM. Dużo lepsza jakość niż z plujki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mecenas napisał:

W MLP w Grodzie Kraka już jest podobny model Karasia w zbliżonej skali. Makieta wykonana w formie stacjonarnej na zamówienie muzeum.

Też jest pięknie wykonana.

Irku, pogadaj z Wojtkiem N. on może wydrukować z żywicy ten KM. Dużo lepsza jakość niż z plujki.

Ten w Krakowie jest dużo mniejszy i prosto zrobiony , a co chodzi o druk to będę robił z pcv bo druk żywiczny jest za ciężki a to jest za środkiem ciężkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stan_m napisał:

Irku, jaki konkretnie egzemplarz Karasia odwzorowujesz? Chodzi mi o serię i przynależność do formacji.

 

Staszek dobrze że się odzywasz bo mam prośbę do ciebie , ty masz dużą wiedzę i dużo książek . Szukam tabliczki z instrukcją obsugi rozrusznika pompy Viet 250 takiej jak była montowana na samolotach Morane Soulnier 406 .ten właśnie wzór graficzny był na Karasiach . Mam zrobioną taką z P 11 tki ale to nie ta.Zdjęcie tej właściwej mam bardzo nie czytelne i jest problem z jej skopiowaniem.

Karaś którego robię to samolot z 55 eskadry z numerem nr 4 i numerami samolotu 44.99

tabliczka.jpg

tabliczka karas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, Iras 11 napisał:

Dziękuję Paweł , cieszę się że zauważyli ten model tym bardziej zasługuje on na uznanie gdyż nikt do tej pory nie odważył się zbudować i ulotnić tego samolotu 

 

No niezupelnie:

 

 

 

Ale gratulacje! Piekny model Ojczystego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Hej....widzę tu przepychanki..kto pierwszy.....Kolega Andrzej przebywający na antypodach(nie wiem kiedy wyemigrował...) nie wie co działo się u nas.Iras pisze o tzw.full makiecie..nie o modelach semi-scale,które zewnętrznie(nawet z proporcji)przypominają PZL-23...Według twej definicji powstało wiele P-11C i innych polskich maszyn....ale ledwie parę jest full-makietami.Widziałem w locie jeden model PZL-23 Karaś jako makiety i to kiedyś(już dawno) i to na uwięzi.Widziałem duży model w trakcie wykonywania(czy już leżakowania)w modelarni dęblińskiej...Ale takiego full wypasu jak model Irka to nigdy!!!!! Dlatego ma prawo być uznanym za pierwszy bo...zaprojektowany od podstaw,policzony aerodynamicznie i dynamicznie do lotu, jak i pełne wykonanie makietowe do lotu!!!1 nie jakaś bez urazy wydmuszka.A ponieważ mam już ponad 50 lat stażu w modelarstwie to sądzę,że wiem co piszę...Pozdrawiam.Kazik.R

  Ps. mojej wypowiedzi nikt nie zlecił,ani nie sponsorował...he,he,he,he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 18:33, Iras 11 napisał:

Dziękuję Paweł , cieszę się że zauważyli ten model tym bardziej zasługuje on na uznanie gdyż nikt do tej pory nie odważył się zbudować i ulotnić tego samolotu 

 

12 minut temu, Kazik.R napisał:

Iras pisze o tzw.full makiecie..nie o modelach semi-scale,które zewnętrznie(nawet z proporcji)przypominają PZL-23

 

Kazimierz, 

Umiem czytać ze zrozumieniem - i nigdzie Irek nie napisał ze chodzi o full makietę. Po prostu tak kategoryczne sformułowanie wymaga wyprostowania i tyle.

 

I przez grzeczność oraz szacunek nikt nikomu nie wytyka nieścisłości oraz techniki budowania w modelach.

 

Chyba że zaliczasz się do grona ultra purystów, które twierdzi, że jak ktoś nie szlifuje balsy, nie robi nitów z kropek kleju, nie obszywa foteli skórą to modelarzem nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.