Jump to content

Skąd pozyskać równą deskę/płytę?


jetfan
 Share

Recommended Posts

Szanowni,

 

Pytanie jak w tytule, problem jest banalny ale, jak dotychczas, bez rozwiązania. Potrzebuję płaską, równą płytę do montażu skrzydła. Wykonałem już dwa podejścia: wycięty prostokąt ze sklejki 18mm i drugie: płyta sklejana z deseczek świerkowych, półkowa. Obie się nie sprawdziły, w sklepie wyglądały równo, w domu po weryfikacji okazały się zwichrowane.

 

Nie bardzo wiem co zrobić, szukać dalej po sklepach czy też może jest jakieś sprawdzone rozwiązanie?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja do montażu wszystkich swoich makiet używam płyt gipsowo-kartonpwych

Rozmiar masz dowolny i idealnie plaska. Do wiekszych skrzydeł daje podwójną.Jak sie zniszczy idę i kupuję za parę złoty nową.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuje w castoramie płytę ciętą na wymiar ( chyba wiórowa ) biała z obu stron. Około 15mm grubości. Od dołu dokręcam kątowniki stalowe albo ceowniki aluminiowe albo proste deski -  pionowo. Mam równy stół montażowy bez żadnych zwichrowań. Robię tak od lat i to działa. Koszty są tak małe że czasem wyrzucam po użyciu.

Link to comment
Share on other sites

Ja gdy zabierałem się za swój najnowszy model , wiedziałem że skrzydła będą montowane na rurach i do takiego skrzydła potrzebna jest równa płyta około 1,5m długości .

Więc wybrałem się do najbliższego zakładu który wykonuje pomniki.

Płytę dostałem za darmo , tyle że jest to lastryko, marmuru właściciel nie chciał dać gratis :).

Ale lastryko dał bezpłatnie :) , płyta jest idealnie prosta, bardzo gładka, nie wygina się, może nie da się w nią wbić szpilki, ale za to jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Nie ważne czy pochlapałem ja żywicą, czy soudalem, po wyschnięciu kleju wystarczy przejechać szpachelką klej odpada , przepolerować szmatką i jest ładna i błyszcząca.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.