Skocz do zawartości

Dlaczegóż dziewczynki nie powinny latać albo powinny modelami RC


skippi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co napisałem to akurat żadna bzdura, co można w miarę łatwo dowieść. Na przeszkodzie w zrozumieniu i zaakceptowaniu pewnych prawd, stoi jedynie wdrukowana w mózgi większości społeczeństw, tzw, poprawność polityczna, w imię której, czarne bywa zazwyczaj białe i na odwrót. Wszelakoż myślę że czas najwyższy kończyć tę dyskusję, za której rozpoczęcie jeszcze raz bardzo przepraszam.

Lepiej poradź Koledze Założycielowi w temacie wątku, bo ja, jako modelarz budujący własne konstrukcje od zera bez lasera, nie mam w takich modelach doświadczenia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze kobiety lepiej postrzegają kolory, a mężczyźni myślą logicznie lepiej i nie zmieni to ani Skłodowska , ani wielcy malarze, którzy byli mężczyznami.

Tak nas ukształtowała natura i ewolucja ze się różnimy, co sprawia ze niektóre zawody preferują mężczyźni, a nie kobiety i na odwrót.

Słynne kobiety na traktorach za komuny mogą dziś to robić ile chce i jak chcą , ale najczęściej robią to faceci.

I w naszym hobby jest tak samo, większość naszych kobiet co najwyżej woli popatrzeć na nasz modele, niż sama się nimi zajmować.

Mamy podobne, ale nie identycznie zbudowane ciała i podobnie, ale nie identycznie działające mózgi.

Wiedza z zakresu podstawówki to już chyba obejmuje.

Po co upierać się ze jest inaczej???

A poprawność polityczna tak wymaga. A co zrobić jak ma się ja w d...?

 

Ja tam wole jak kobieta lezy i pachnie i jest z tego szczęśliwa niż jak zasuwa na traktorze ;)

Ale najlepiej jak robimy , każde z nas to co lubimy i innym to nie szkodzi !!!!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole jak kobieta lezy i pachnie i jest z tego szczęśliwa niż jak zasuwa na traktorze ;)

A co zrobić jak one chcą (.."zasuwać na traktorze") ? :rolleyes:

Bo to, drodzy koledzy, w damskiej mentalności jest trochę tak : "Chcemy równouprawnienia!... (ale żebyście Nas na rękach nosili... )  ;)

 

1388252585_xxdaqn_600.jpg

 

1384718650_4ekwht_600.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze kobiety lepiej postrzegają kolory, a mężczyźni myślą logicznie lepiej i nie zmieni to ani Skłodowska , ani wielcy malarze, którzy byli mężczyznami.

Tak nas ukształtowała natura i ewolucja ze się różnimy, co sprawia ze niektóre zawody preferują mężczyźni, a nie kobiety i na odwrót.

Słynne kobiety na traktorach za komuny mogą dziś to robić ile chce i jak chcą , ale najczęściej robią to faceci.

 

 

Ale potrafisz pokazać pracę naukową, która ładnie dowodzi, że mężczyźni myślą bardziej logicznie?

Tak chociaż jedną recenzowaną?

Bo ja potrafię i specjalnie dla Ciebie to zrobiłem (boś taki męski ;*)

 

Bo zdolności rozumowania logicznego ocenia IQ. I tutaj można znaleźć coś takiego:

https://doi.org/10.1017/s1138741600005801

https://doi.org/10.1126/science.7604277

http://psycnet.apa.org/doiLanding?doi=10.1037%2F0003-066X.51.2.77

 

Tak wiem, że płatne, trzeba było zostać na uczelni, byłoby za darmo.

 

W dużym skrócie:

Średnia jest równa dla obu płci.Mężczyźni za to mają większy rozstrzał wyników.\

O czym to świadczy? W sumie o niczym, co ma wpływ na społeczeństwo, różnice na populacji są tak znikome, że nie pozwalają na prognozowanie w kontekście jednego osobnika.

 

No, ale drodzy moi Was boli coś innego, tylko się wypowiadać za bardzo nie umiecie (ech, jak to faceci, każdy na oko widzi, że nawet nie potrafią powiedzieć o co chodzi...)

 

Więc tak stricte modelarsko.

Badania wykazują drobną przewagę mężczyzn w kwestii wyobrażeń przestrzennych:

https://doi.org/10.1111/j.1467-8624.1985.tb00213.x

https://doi.org/10.1080/03033910.1997.1010558158

https://doi.org/10.1007/s11881-011-0055-z

 

I przewagę kobiet w kwestiach lingwistycznych.

Po raz kolejny, cytując jednak omówienie pewnej pracy:

"Statistical results are misunderstood as general claims about men and women. If on average a sex performs better/worse in some cognitive task, this does not mean that all the people of such sex are better/worse in that task. Indeed, studies are consistent with many exceptions, and the distributions of men's and women's cognitive abilities overlap a lot. So nothing can be said on the intelligence of a single person just by knowing their sex, but statistics can be used to understand general trends on the whole population of men and women. Additionally, the differences between the sexes can often be overstated as well as ignoring that the genders can often overlap, to say nothing of transgender people, whose brains often match the opposite gender rather than their designated sex at birth."

 

Czyli tłumacząc dla tych, dla których pojęcie wariancji i rozkładu Gaussa jest obce (czyli dla typowych mężczyzn) - różnicę są za male, żeby wnioskować o jakichkolwiek cekach konkretnego osobnika.

 

I idąc dalej:

https://doi.org/10.1037/0012-1649.35.4.940

 

Praca ta jasno stwierdza, że wszelkie różnice mierzone na dużych próbkach można zniwelować treningiem.

 

I idąc dalej:

https://doi.org/10.1037/0012-1649.35.4.940

 

Praca ta omawia różnice zdolności kognitywnych dla chłopców i dziewczynek z niższych i najniższych warstw społecznych. To jest istotne o tyle, że w tego typu środowiskach jest znacznie mniejszy tzw. Gender Bias w wychowaniu, gdyż zwyczajnie nie ma czasu na zapisywania na kursy tańca, ani pieniędzy na kolejne lalki.

Praca stwierdza zaś, że nie ma tam już różnic wychodzących ponad normalną fluktuację statystyczną.

 

Ok i co nam to mówi?

"Study showed where this gender difference in spatial cognition among children of higher socio-economical status could come from. Although girls showed equal interest in puzzle play, parents were much more supportive when their sons showed interest in puzzle play, which enhanced the quality of the experience for boys disproportionall"

 

Kurdę, gdzieś to już słyszałem...

 

Więc Skarby Wy moje i wspaniałe Okazy Samców tak męskich, że potykających się o własne (...) - wsadźcie sobie w (_!_) obrazki, śmieszne memy i ludowe mądrości z obserwacji na 15 próbkach kobiet, które jeszcze sami sobie dobraliście pod swój gust.

Jak chcecie dalej się wymądrzać w temacie (bo tak się nazywa gadanie o rzeczach o których nie ma się pojęcia), to powodzenia, ale już beze mnie.

Ale jeśli macie jakieś ładne prace naukowe, które twierdzą inaczej  (ale na dobrego boga ateistów - recenzowane, nie jakieś śmieci) to możemy sobie porozmawiać o statystyce i jej interpretacji.

 

I teraz macie do wyboru, albo tkwić w wygodnym świecie, gdzie nikt nie stawia wyzwań przed Wami (ale wiecie, on jest tylko w Waszej głowie), albo ładnie przyznać przed samym sobą, że nikt się lepszy tutaj najwyraźniej nie urodził. Ale, tak wiem do tego trzeba odwagi, może nie jesteście wystarczająco męscy,żeby ją w sobie znaleźć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pożarach najpierw lepiej wynosić dzieci i mężczyzn a później kobiety. Dłużej są w stanie wytrzymać w trudnych warunkach panujących podczas pożarów. Nieoficjalnie już kilku znajomych z osp potwierdziło...

Ale głupi temat jak na forum modelarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk a Ty z której choinki się urwałeś?

Duży chłopak, a nie zna biologi człowieka?

Poszukaj która półkola mózgu jak działa i która częściej wykorzystując kobiety, a która mężczyźni i jak już się dowiesz to poczytaj tez naukowe jakieś czasopisma, artykuły, a nie tylko lewacki papkę podawana w mediach ; bo to nie jest wiedza naukowa a tylko polityczna!!!

Np. kobiety maja dożo większe ciało modzelowate dlatego one bardziej przetwarzają i bardziej emocjonalnie rozumują.

Oczywiście, tak jak kolega napisał ze statystycznie tak jest i ze statystycznie to mam 3 nogi i mój pies tez 3 !

P.S.

Mam córkę i syna i obiecuje Ci, ze od najmniejszych lat widać różnice zachowań wyborów i innych cech kobieta -mężczyzna , a przypisywanie czynnikom wychowawczym tego wszystkiego  , bo w części na pewno tak, to kompletna bzdura!!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk a Ty z której choinki się urwałeś?

Z żadnej, Sokoły gniazdują rzadko na drzewach :*

Duży chłopak, a nie zna biologi człowieka?

Oj znam, lubię czytać o naukach kognitywnych. Nawet miałem taki pogląd jak Ty kiedyś, ale później się do edukowałem (bo to ludzie robią jak dorastają)

 

 

Poszukaj która półkola mózgu jak działa i która częściej wykorzystując kobiety, a która mężczyźni i jak już się dowiesz to poczytaj tez naukowe jakieś czasopisma, artykuły, a nie tylko lewacki papkę podawana w mediach ; bo to nie jest wiedza naukowa a tylko polityczna!!!

Więcej wykrzykników, uwielbiam jak się tak złościsz :*

 

Ale ok, zostawiając te urocze wykrzykniki - pokaż mi te artykuły naukowe. Bo to co ja linkuje to są konkretne prace, z recenzowanych czasopism. To co ty linkujesz to... A nie, nic nie linkujesz,zaryzykuje, ze może przeczytałeś coś w Focusie, albo Charakterach.

Więc konkrety, albo Cię dalej buziać będę :*

Np. kobiety maja dożo większe ciało modzelowate dlatego one bardziej przetwarzają i bardziej emocjonalnie rozumują.

Oj, nie. Upraszczasz, bo za mało na ten temat czytałeś.

Polecam zapoznać się z:

https://www.elsevier.com/books/sex-differences-in-the-human-brain-their-underpinnings-and-implications/savic-berglund/978-0-444-53630-3

https://www.psychologytoday.com/blog/hope-relationships/201402/brain-differences-between-genders

 

I podsumowując te artykuły:

"

Male and female brains are very different. Scientists have found about 100 gender differences in the brain, regarding processing, chemistry, structure, and activity. The most notable of these differences are the following:

  • On average, men have larger brain volume and brain weight com­pared to women, which is only partly accounted for by larger body dimensions in men.
  • Men have a higher percentage of white matter whereas women have a higher percentage of gray matter.
  • Women have significantly better connected neural networks compared to men's neural networks. Also, male brains are optimized for intrahemispheric communication, while female brains for interhemispheric communication.

However, it remains speculation to what functions these differences correspond, and whether they’re a result of genes, sex hormones or gendered upbringing, since nurture can have a visible effect on the brain"

 

Innymi słowy - tak różnice są, ale zbyt malo wiemy na temat pracy mózgu, żeby jasno coś orzekać. Tak po prawdzie mało jest tematów na temat neuronauk, które są mocno ugruntowane i zbadane. Np. są to tematy spoiwa szarego, czy całość działania kory wzrokowej. Ogólnie poglądy na temat bardzo jasnego przypisania konkretnych obszarów mózgu do konkretnych funkcji, są mocno przestarzałe, bo bazujące na badaniach starymi metodami. Obecny pogląd mówi, że bywa bardzo duża płynność w rozkładzie funkcji po obszarach mózgu. Dodatkowo, obalono mit, że po którymś roku życia nie tworzą się nowe połączenia między neuronami i neurony. One wciąż się tworzą i efekt jest taki, że wychowanie, wykonywana praca itd. może wpływać na kształt mózgu.

Szczególnie te badania rozwinęły się w kontekście osób które przeszły wylew, bądź udar, gdzie osoby potrafią wrócić do w pełni poprawnego funkcjonowania, mimo nieodwracalnego uszkodzenia sporych obszarów mózgu.

 

Rzecz z mózgiem jest taka, że jest taka, że przeżylismy tutaj coś podobnego jak fizyka w XIXw. kiedy myślano, że wszystko już udowodniono, a później światło rozwaliło całą fizykę i ruszyliśmy od początku. Więc schowaj do kieszeni poglądy z czasów lobotomii i zapraszam do czytania nowych rzeczy. Świat się zmienia, wiedza się rozszerza, czasem trzeba zaadaptować poglądy w niekomfortowym dla nas kierunku

 

Oczywiście, tak jak kolega napisał ze statystycznie tak jest i ze statystycznie to mam 3 nogi i mój pies tez 3 !

 

No i nie rozumiesz statystyki. Statystyka ma wiele więcej narzędzi niż prosta średnia arytmetyczna czy mediana. Problem polega na tym, że używając ogólnych stwierdzeń, siłą rzeczy wpychasz się w statystykę. A ta jest jak nóż, jak źle chwycisz to tnie. A Ty bardzo źle chwytasz.

 

Niemniej - polecam dokształcić się z takich tematów jak wariancja, rozkład Gaussa, testy statystyczne, czy pojęcie hipotezy statystycznej.

Zanim zrozumiesz o czym mówisz - nie wypowiadaj się na temat, bo się tylko mądrzysz.

 

 

Mam córkę i syna i obiecuje Ci, ze od najmniejszych lat widać różnice zachowań wyborów i innych cech kobieta -mężczyzna , a przypisywanie czynnikom wychowawczym tego wszystkiego  , bo w części na pewno tak, to kompletna bzdura!!

 

Dowód anegdotyczny. Znów - nie rozumiesz statystyki, możesz widzieć różnicę w zachowaniu, ale niczego to nie dowodzi.

 

Ale rzucaj te wykrzykniki, ja to tak lubię :*

 

 

 

 

Ale ok, bo ja sobie z Tomkiem flirtuje (:*), a napisałbym coś pozytywnego.

 

Od dawna fascynuje mnie temat błędów poznawczych etc. Polecam wszystkim ten filmik:

 

Obejrzyjcie, jest dosyć przyjemny i bardzo przystępny. Ładnie pokazuje błędy myślowe. I to nie w kontekście feminizmu, tak ogólnie. Niemniej poglądy na temat roli płci są bardzo emocjonalnie, bardzo ładnie widać efekt potwierdzenia w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam te naukowe  dywagacje w dupie !

Różnica dla mnie jest od szyi w dół. Reszta bez wyraźnej różnicy.

Moja zona rozumie, że potrzebuję modelowania a ja rozumiem, że ona potrzebuje kasę . I jest sprawiedliwie i tak samo.

..........idę naprawiać kadłub

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam te naukowe  dywagacje w dupie !

Różnica dla mnie jest od szyi w dół. Reszta bez wyraźnej różnicy.

Moja zona rozumie, że potrzebuję modelowania a ja rozumiem, że ona potrzebuje kasę . I jest sprawiedliwie i tak samo.

..........idę naprawiać kadłub

 

Jak to RESZTA bez wyraznej roznicy ? Ja mam duzo dluzsza i gestsza brode jak moja stara   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku ja się nie złoszczę, a na pewno nie podczas pisania na forum.

Jedyna osoba która mnie złości to moja jeszcze obecna zona, na szczęście już bardzo nie dlugo!!!

Wykrzyknik w tym wypadku oznaczał ze chce powiedzieć coś dosadnie ze zwróceniem na to większej uwagi niż zwykły tekst.

Po za tym dorastaj ,dorastaj , może kiedyś dorośniesz !!!


 

Jak to RESZTA bez wyraznej roznicy ? Ja mam duzo dluzsza i gestsza brode jak moja stara   :D

Kurcze trzymasz kozę w domu ?

Na muslina nie wyglądasz !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku ja się nie złoszczę, a na pewno nie podczas pisania na forum.

A tyle emocji jednak. No dobrze uznajmy, że się ekscytujesz

 

Jedyna osoba która mnie złości to moja jeszcze obecna zona, na szczęście już bardzo nie dlugo!!!

 

A to dlatego taka irytacje tematem. No cóż bywa, z tego się nabijać nie zamierzam.

 

Wykrzyknik w tym wypadku oznaczał ze chce powiedzieć coś dosadnie ze zwróceniem na to większej uwagi niż zwykły tekst.

Ale argumentu to nie stanowi, jedynie cechuje emocjonalnie.. Słaba retoryka.

 

 

Po za tym dorastaj ,dorastaj , może kiedyś dorośniesz !!!

Uuuu ad persona. Sięgnęliśmy dna najwyraźniej :)

Miód na moje uszy, to takie rzucenie ręcznika w dyskusji.

mam nadzieję, że jak dorosnę to nie stanę się starym dziadem (to stan umysłu, nie zależy od wieku), co poglądów nie zmienia, ale krzyczy jakie to one oczywiste nie są. i jacy wszyscy myślący inaczej są niedojrzali.

 

No nic Tomaszu, podsumowując - argumentów Ci brakło, źródeł nie było, do niczego się nie odniosłeś, nie skomentowałeś, nie podyskutowałeś. Słabo, słabo...

Najwyraźniej nie potrafisz bronić własnego zdania.inaczej niż krzycząc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek już drugi dzień i nie dowierzam... Obiecywałem sobie, że nic w nim nie napiszę ale dzisiaj coś we mnie pękło. Co za różnica czy ktoś ma jakieś predyspozycje a ktoś nie. Każdy człowiek ma zbliżone potrzeby ale różnie je realizuje - niezależnie do płci. Jedni lubią modelarstwo, inni uważają je za stratę czasu i pieniędzy. Ktoś inny woli jechać na ryby dla innego to zbrodnia mordowania biednych stworzeń. Przykłady można byłoby mnożyć a to nie o to chodzi. Jeśli ktoś z obecnych tatusiów chce uczyć swoje dzieci (nie ważne czy syna czy córkę) latać modelami to za przeproszeniem kogo to powinno obchodzić? Jego życie, jego dzieci ma prawo spędzać z nimi czas według własnego (przyjętego normami prawnymi) widzimisię. A tu zrobiła się wielka dyskusja nie odbiegająca poziomem od ultrafeministycznych forów. Panowie więcej luzu to forum ma być dla zabawy. Dokładnie tak jakbym słyszałam starych "wąsatych wujków Januszy" mówiących, że "baba nigdy nie powinna jezdzić samochodem". Zdolności poznawcze każdego z nas są inne. Są pewne predyspozycje wynikające z płci ale są to tylko i wyłącznie predyspozycje a anie wrodzone umiejętności.

 

A teraz powiem coś z własnego doświadczenia: Mój wujek prowadzi dwie modelarnie i czasami jeżdżę z młodzieżą na jakieś dni lotne robiąc za pomoc instruktora (latam z nimi na kablu trenerkiem spalinowym). Rzeczywiście jest to głównie męskie grono aczkolwiek czasami zdarzają się żeńskie wyjątki. Pamiętam dwie siostry, którym nauka latania szła dużo lepiej niż rówieśnikom. Dlaczego? Nie wiem. Wydaje mi się, ze miało to związek z większą umiejętnością słuchania: do chłopaków czasami można było mówić jak do ściany, można tłumaczyć a cały czas popełniali te same błędy - dziewczyny sprawiały wrażenie jakby te uwagi bardziej do nich trafiały i zdecydowanie szybciej wcielały je w życie. Podobne obserwacje miałem jak prowadziłem zajęcia ze studentami zdominowanego przez facetów kierunku informatyka na PG (chociaż obecnie te proporcje prawie się wyrównały). Na zajęciach laboratoryjnych studentki rozpoczynały pracę od przeczytania instrukcji, kótre robiły mechanicznie krok po kroku. Studenci natomiast zadawali mnóstwo podstawowych pytań na które odpowiedzi były zawarte w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.